Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: buduje kotnik  (Przeczytany 7010 razy)
szkamil
Nowy
*
Wiadomości: 23



« : Sierpień 08, 2004, 20:31:54 »

hej
hcialbym zrobic ok 20 25l kotnik(akwarium) i nie wiem jak sie do tego zabrac
Zapisane
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #1 : Sierpień 08, 2004, 20:38:20 »

Wlej wode z ogolnego, wlacz niezbedzny sprzet i po krzyku Cheesy .
Zapisane

pozdrawiam
asmi
szkamil
Nowy
*
Wiadomości: 23



« Odpowiedz #2 : Sierpień 08, 2004, 20:41:06 »

nie zrozumiales mnie, hce sylikonem posklejac szyby itp Smiley
Zapisane
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #3 : Sierpień 08, 2004, 20:57:03 »

Sorry. Nie kleilem akwariow i nie bede kleil. Wedlug mnie nie warto bawic sie. A tej wielkosci akwarium w sklepie kosztuje gora 30PLN i po co sie meczyc, Myster Ma ... itd itp. :roll:
Zapisane

pozdrawiam
asmi
pbern
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 146


« Odpowiedz #4 : Sierpień 08, 2004, 22:46:56 »

za 15l akwarium placilem bodaj 10 zl, a jest sklejone bardzo dobrze i ogolnie.
jak znam zycie za wyciecie i oslifowanie szyb zaplacil bys wiecej.
Zapisane
Maciek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 168



« Odpowiedz #5 : Sierpień 09, 2004, 23:31:18 »

Cytat: szkamil
hej
hcialbym zrobic ok 20 25l kotnik(akwarium) i nie wiem jak sie do tego zabrac

idz do sklepu i kup, koszt okolo 20-25 zl, szkoda zachodu na klejenie takiego malego akwa, no chyba ze chcesz miec jakies niestandardowe wymiary :wink:
Zapisane

Akwa 75l - ogólne.

Zamienię dziewczynę na duże akwarium ;-)
kristi_wawa
Zainteresowany
**
Wiadomości: 94



« Odpowiedz #6 : Sierpień 10, 2004, 13:08:35 »

wiem, że tobie chodzi o kotnik jako oddzielne akwarium...
ale ponieważ temat jest odpowiedni to powiem jak ja zrobiłam kotnik taki wkładany do akwarium...
ponieważ moja molinezja strasznie rozrabiała i atakowała wszystko co się ruszało nie było innego wyjścia jak tylko zrobić jej szybko jakąś klateczkę.... może skusiłabym się do kupienia kotnika w sklepie... ale była już późna godzina i wszystko zamknięte a ponieważ trzeba było działać szybko to... wpadałam na pomysł... Smiley

więc tak...
akurat brat wyjadł do końca ulubione winogronowe lody :cry: .... no i zostało pudełko Smiley ... jest całkiem spore... i dosyć głębokie... jego wymiary to jakieś 18dł/8szer/8wys no i wzięłam nożyk i zaczęłam wycinać paski takie jak w normalnym kotniku... oczywiście nie mogą być one długie bo będą się wyginać i rybka się wydostanie...  ogólnie jedna zasada lepiej więcej krótszych niż mniej długich...
wycięłam więc dno oraz boki... i włożyłam do akwa... i tu jeden duży plus... pływa i nie trzeba niczego nigdzie przywiązywać czy zawieszać... rybka ma dość dużo swobody i czuje się oki...

to prosty, tani i szybki sposób szczególnie gdy nie ma sklepów w pobliżu lub są już zamknięte...
Zapisane

You May Be Only One Person In The World, But You May Also Be The World To One Person
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #7 : Wrzesień 14, 2004, 11:54:03 »

Moje zdanie jest zupełnie inne Smiley Małe akwarium 20l łatwo można wykonać samemu. wystarczy do tego szkło 4mm grubosci - czyli takie jakie często sie wala koło śmietników. Dalej potrzebna będzie raczej pomoc szklarza który nam to za grosze przytnie do konkretnych rozmiarów no chyba że mamy talent i umiemy samemu to zrobić Smiley wtedy koszt takiego akwarium nie przekroczy 10zł. Im większe będzie takie akwa bezie coraz taniej ale już powyżej 80-100 l będzie trudniej nam to samemu skleić zwłaszcza że grubiść szyby musi być większa 5-6mm .
Od siebie dodam to co waćne prz cięciu szkła: długość scian bocznych to szerokość dna plus 2xgrubość scian bocznych Smiley - o tym się najczęściej zapomina.
A oto link do instrukcji budowy: patrz akwarium klejone Smiley
http://www.republika.pl/akwaria_/html/akwaria.html
życzę powodzenia , i jeśli ma to być kotnik a nie nano holender to naprawde warto Smiley Pozdrawiam.
Zapisane

112,25
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: