wm1989
Zainteresowany
 
Płeć: 
Wiadomości: 70
|
 |
« : Październik 29, 2008, 21:45:46 » |
|
witam mam 4 molinezje w akwa i jedna z nich jest troche jakas dziwna potrafi siadac na dno akwa i siedziec tak przez długi szas na brzuszku nieruchomo , co jej moze byc??a przy okazji zapytam, czy w akwa wymienia sie 100 % wody raz na jakis czas czy zawsze 1/2 albo 1/3 ??a moze rybkom szkodzic nadmiar światła czy raczej nie?prosze o odpowiedzi
|
|
|
|
|
Zapisane
|
128 l ogólne 25 l w planach
GG 6403509
|
|
|
|
owlman
|
 |
« Odpowiedz #1 : Październik 29, 2008, 21:54:56 » |
|
Nie wymienia sie calej wody . Co tydzien lub dwa podmienia sie od 10 do 30 % . Jesli chodzi o Twa rybke ,to powinienes podac : parametry wody , opis akwa, fota calosci , sposob karmienia itp . Im wiecej info ,tym diagnoza trafniejsza .
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
Lobuzio
Amator Amator
Zainteresowany
 
Płeć: 
Wiadomości: 79
|
 |
« Odpowiedz #2 : Październik 29, 2008, 23:34:56 » |
|
Może to samica i przymierza się do porodu ?
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
wm1989
Zainteresowany
 
Płeć: 
Wiadomości: 70
|
 |
« Odpowiedz #3 : Październik 30, 2008, 07:29:35 » |
|
moze to i ten porod bo ma taki spory ten brzuszek ale mam za to druga z takim samym brzuszkiem i tak sie nie zachowuje
|
|
|
|
|
Zapisane
|
128 l ogólne 25 l w planach
GG 6403509
|
|
|
Lobuzio
Amator Amator
Zainteresowany
 
Płeć: 
Wiadomości: 79
|
 |
« Odpowiedz #4 : Październik 30, 2008, 10:54:49 » |
|
Ja bym stawiał na ciąże. Ewentualnie podmień ody by ograniczyć azot w wodzie.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
Master84
Nowy

Wiadomości: 24
|
 |
« Odpowiedz #5 : Październik 30, 2008, 12:54:51 » |
|
Ja mam dwie molinezje. Akwarium mam już jakoś od ponad miesiąca. Jak pierwszy raz wpuściłem rybki do akwarium, to moje moliezje się podobnie zachowywały. "Siadały" na dnie i tak przez większość czasu... albo gdzieś tam w górny kąt zbiornika za filtr wpływały i tak sobie tam "stały" trwalo to koło 3 dni jak dobrze pamiętam. ...bałem się że mi zdechną :/ Teraz śmigają po całym akwarium. Chyba nie były jeszcze oswojone z nowym środowiskiem (parametrów nie sprawdzałem).
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
wm1989
Zainteresowany
 
Płeć: 
Wiadomości: 70
|
 |
« Odpowiedz #6 : Październik 30, 2008, 19:10:06 » |
|
no ale moje od początku śmigały a teraz tak sie zachowuje dziwnie a mam juz je długo
|
|
|
|
|
Zapisane
|
128 l ogólne 25 l w planach
GG 6403509
|
|
|
badrass
Bywalec
   
Płeć: 
Wiadomości: 744
Mówi sie trudno i płynie sie dalej...
|
 |
« Odpowiedz #7 : Październik 30, 2008, 19:19:22 » |
|
Molinezje tak mają czasami, moje w starym baniaku, przez 4 mies pływały z łepkami w dół i potem przeszło im
|
|
|
|
|
Zapisane
|
Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
|
|
|
wm1989
Zainteresowany
 
Płeć: 
Wiadomości: 70
|
 |
« Odpowiedz #8 : Listopad 01, 2008, 20:27:17 » |
|
no i musze powiedziec ze juz nie siedzą na dnie baniaka ale zrobiły sie agresywne atakują sie nawzajem i na dodatek mojego glonojada, to jakies świruski sa
|
|
|
|
|
Zapisane
|
128 l ogólne 25 l w planach
GG 6403509
|
|
|
wm1989
Zainteresowany
 
Płeć: 
Wiadomości: 70
|
 |
« Odpowiedz #9 : Listopad 02, 2008, 12:17:38 » |
|
mam 2 molinezje takie grube i niewiem czy sA W CIĄŻY, niech ktoś mi powie jak umieścić foto na forum to pokaże
|
|
|
|
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2008, 12:20:32 wysłane przez wm1989 »
|
Zapisane
|
128 l ogólne 25 l w planach
GG 6403509
|
|
|
|
owlman
|
 |
« Odpowiedz #10 : Listopad 02, 2008, 12:22:46 » |
|
przez serwis fotosik pl . instrukcja po Polsku .
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
Lobuzio
Amator Amator
Zainteresowany
 
Płeć: 
Wiadomości: 79
|
 |
« Odpowiedz #11 : Listopad 02, 2008, 12:33:07 » |
|
Nie konieczne może być pomocna polska insrukcja dla tego użytkownika.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
wm1989
Zainteresowany
 
Płeć: 
Wiadomości: 70
|
 |
« Odpowiedz #12 : Listopad 02, 2008, 13:38:50 » |
|
|
|
|
|
|
Zapisane
|
128 l ogólne 25 l w planach
GG 6403509
|
|
|
wm1989
Zainteresowany
 
Płeć: 
Wiadomości: 70
|
 |
« Odpowiedz #13 : Listopad 02, 2008, 13:44:03 » |
|
sory że jescze zapytam ale w jaki sposób rybki sie zapładniają? 
|
|
|
|
|
Zapisane
|
128 l ogólne 25 l w planach
GG 6403509
|
|
|
lauri24
Super aktywny
    
Płeć: 
Wiadomości: 1223
Power^^
|
 |
« Odpowiedz #14 : Listopad 02, 2008, 15:13:19 » |
|
rybki chyba są w ciąży  zapłodnienie następuje gdy samiec podpływa do samicy i wsadza gonopodium i zapładnia tak ikre od zewnącz...ikra dojżewa w brzuchu samiczki i potem samica rodzi już wyklute maluchy (tak to wygląda u żyworódek!!)
|
|
|
|
|
Zapisane
|
112l. Ogólne 30l.- Gupiki, platki
|
|
|
|