Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  
Autor Wątek: Agresja  (Przeczytany 17752 razy)
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« : Październik 20, 2008, 19:04:28 »

Przeczytalam juz sporo roznych watkow i postow na rozne tematy i jestem przerazona niektorymi wypowiedziami.
Akwaryste powinno cechowac opanowanie i cierpliwosc
A bardzo czesto czytam tak niemile i agresywne odpowiedzi ze az sie robi nieprzyjemnie  Embarrassed
 Nowicjusze sa traktowani jak niepotrzebne zlo, zamiast wytlumaczyc ze cos robia wbrew regulaminowi forum czy popelniaja bledy w akwarystyce - niemal sa linczowani.
A kazdy przeciez kiedys zaczynal i nie od razu byl alfa i omega
Wielu nowicjuszy czy gosci po takich reakcjach z pewnoscia rezygnuje po takich powitaniach, a chyba nie o to chodzi Huh!!!
Czym wieksze grono tym wiecej pomyslow, ale powinno byc bardziej przyjazne
Wiec w imieniu nowicjuszy i tych co popelniaja bledy prosze o troszke wiecej zrozumienia
( nie mam tu na mysli "notorycznych recydywistow" tego forum )
Zapisane

MarteQ15
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 426


« Odpowiedz #1 : Październik 20, 2008, 19:09:18 »

Jestem za ...  Grin ale zawsze jest ale ! Sama przyznasz ze wypowiedzi w stylu ,, jak mam za duzo gupikow to je rozgniatam lub mam kule 4 litry 5 skalarów 3 welonki i pytaja sie jeszcze czy moga wpuscic pyszczaki Tongue,, itp itd sa irytujaca i podnosza cisnienie  Wink
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2008, 19:12:34 wysłane przez MarteQ15 » Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #2 : Październik 20, 2008, 19:12:04 »

wszedzie sie tafi jakas czarna owca Sad bardzo delikatnie mowiac !!!!
Zapisane

kromek30
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



WWW
« Odpowiedz #3 : Październik 20, 2008, 20:04:27 »

To może zanim ktoś napisze odpowiedź niech przez chwilę popatrzy na swoje akwarium.... to uspokaja Wink
Zapisane

marcinl
Szczecin
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1616



WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 20, 2008, 20:13:04 »

piszę na różnych forach, wiele for czytam
IMO bez przesady - nie spotkałem się tutaj z agresją ze strony moderatora
każdy nowy użytkownik jest zobowiązany do stosowania regulaminów, a to że ich standardowo nie czytają nie zwalnia nikogo od ich stosowania
oczywiście jest to tylko moje prywatne zdanie Smiley
(sam jestem global moderatorem na największym w Polsce forum o PDA - może moje zdanie jest tego wynikiem?)
Zapisane

moje 72l - http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=17736.0
Ulubione - Kiryski Pstre, Gurami Mozaikowe i krewetki Smiley
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #5 : Październik 20, 2008, 20:29:17 »

Nie wymienialam nikogo, nie pisalam o moderatorach - ale ogolnie. Wystarczy odrobine poczytac - takie teksty agresywne trafiaja sie i u tych co maja gwiazdki i u tych co ich nie maja. I nie chodzi tylko o odpowiedzi dla nowicjuszy, ale tez sa potyczki slowne na niskim poziomie wsrod starszyzny (mam na mysli staz na forum)
Zapisane

Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #6 : Październik 20, 2008, 20:31:25 »

Mam pytanie. Waszym zdaniem jestem agresywny w stosunku do innych uztytkownikow?
Pytam bo chce wiedziec czy mam sie czuc podejrzany czy moge spac spokojnie Wink
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
lauri24
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1223


Power^^


« Odpowiedz #7 : Październik 20, 2008, 20:37:21 »

tak jesteś bardzo agresywny...żucasz się jak jakiś pudel ze wścieklizną na każde napotkane dziecko Grin
i do tego warczysz "grrrrr" jesteś strasznie straszny!!! a tak naprawde to myślę że udzielasz dobrych porad ale jak tracisz cierpliwość do tak zwany przez nas "trolli" to potrafisz zaleść za skórę Wink

odp dla giny 2006:
 tylko wiesz nie zawsze jest się łatwo opanować...np.
przychodzi 10 latek na forum, zakłada nowy wątek (nie w tym dziale co trzeba)
i pyta "muj biok ma kle i jest ni szczensliwk co mamm zrbić bu był super szczenśliwy dzienki wasm"
a gdy piszesz by przetłumaczył na polski to pisze
"mjak wy rbiecie że fryby wam ni zdyją??"
i pięć wiakomości o tresći po jezyku z kosmosu Roll Eyes
albo dziecko się wykłuza że przechytrzyło sprzedawce bo ma 15 skalarów w 28 l. Roll Eyes
jak tu człowieka zrozumieć??
Zapisane

112l. Ogólne
30l.- Gupiki, platki
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #8 : Październik 20, 2008, 20:40:05 »

Nie pisalam tego by kogokolwiek wytykac palcami !!!
Ale prosze o wiecej zrozumienia i tolerancji w kazdym calu.
No i oczywiscie w jezyku ktory jest ogolnie przyjety jako kulturalny, bez narzucania wlasnej woli.
Zdania typu " musisz kupic, musisz zmienic itp. uwazam ze sa nie bardzo na miejscu.
Do lauri24
A wszedzie sie trafiaja wyjatki, nawet w przedszkolu mozna znalesc dziewicę
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2008, 20:47:43 wysłane przez gina2006 » Zapisane

lauri24
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1223


Power^^


« Odpowiedz #9 : Październik 20, 2008, 20:42:02 »

Zdania typu " musisz kupic, musisz zmienic itp. uwazam ze sa nie bardzo na miejscu.
"musisz" to tak jak "powinieneś" tylko zę ludzie nie reagują na to drugie Tongue
Zapisane

112l. Ogólne
30l.- Gupiki, platki
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #10 : Październik 20, 2008, 21:44:07 »

Kazda rada jest tylko radą, albo sie z niej kozysta albo nie.A slowo musisz juz nie jest rada, a nakazem. Mialam na mysli 'musisz dosadzic roslinek, musisz przestawic ten kamien lub korzen" czy tym podobne. A nie musisz przeniesc rybke z 1 L do baniaka odpowiedniego, choc i tu slowo musisz mozna zastapic innym. Bo musimy oddychac jesli chcemy zyc - a inne musi to rzecz wzgledna
Zapisane

IzzY
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 169



WWW
« Odpowiedz #11 : Październik 23, 2008, 17:35:00 »

Gina2006 ma sporo racji. Nikt niczego nie >musi<. Tak naprawdę siłą czy krzykiem (!!! itp) niczego nie zmienicie. Są osoby, które swoją postawą irytują, ale wydaje mi się, że można się opanować. Nie będę wytykała palcem, ale faktycznie pewne osoby na tym forum mają nadmiar testosteronu i chorzy są jak kogoś nie obrażą (np. zarzucą brak mózgu). I o ile rady co do obsady i roślin powinno traktować się poważnie to uwagi czy rady czysto estetyczne są nie namiejscu. Wiadomo każdy ma swój własny gust a o tym podobno się nie dyskutuje.
Myślę, że to używanie trafnych argumentów i pokojowe nastawienie powinny rządzić na każdym forum. Jeśli ktoś nie rozumie błędów jakie robi to obrażając go niczego nie zmienimy. Na takie głupoty typu >welonek w kuli - ja chce mieć i już< najlepiej nie reagować.
Jestem za kulturą na forum i niewysyłaniem bluzgów w prywatnych wiadomościach (co ostatnio zdarzyło mi się przeczytać od pewnego nadpobudliwego użytkownika tego forum. Takie coś powinno zgłaszać się do admina lub moda...)

Pozdrawiam i pamiętajcie: jak się denerwujecie to kilka głębokich oddechów i już. Powinno pomóc Wink
Zapisane

Kerran vain haaveeni nähdä sain en pienuutta alla tähtien tuntenut.
Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #12 : Październik 23, 2008, 19:38:59 »

gina2006

Masz wielką racje Wink Na początku kiedy nie miałem zielonego pojęcia o akwarystyce o wszystko się pytałem Moje akwarium nie było ''piękne'',ale jak dostałem trochę ochrzanu od (pomijam nazwy) to mnie to trochę zmotywowało i się wkurzyłem.Ale po pewnym czasie pomyślałem, popatrzałem na akwarium i w duchu przyznałem im racje ze moje akwa nie jest super.Więc zacząłem powoli zmieniać wystój akwa.
Zależy jak działa ochrzan pozytywnie nakręca czy zniechęca...
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
antek amator
Zainteresowany
**
Wiadomości: 95


« Odpowiedz #13 : Październik 23, 2008, 20:14:14 »

ja jestem nowy i z agresja sie nie spotkalem.moze dlatege ze zanim zadalem 1001 pytanie poswiecilem kilka  godzin na czytanie .a co do agresji hmm jesli ktos sporo przebywa  na forum i widzi po raz setny to samo pytanie to szlak kazdego by trafil!!!zwlaszcza ze odpowiedzi bylo wiecej niz pytan!!!bo jak widze to  sporo tematow jest walkowanych w kolo macieju!
Zapisane
IzzY
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 169



WWW
« Odpowiedz #14 : Październik 23, 2008, 20:40:44 »

Jakby nie było na 'agresję' nie ma usprawiedliwienia. Teoretyczne przygotowanie do posiadania akwarium to jedno a konsultacja z doświadczonymi akwarystami to drugie. Czasem odnosze wrażenie, że część osób uważa że są w internecie calkowicie anonimowi i że wszystko im wolno.
Zapisane

Kerran vain haaveeni nähdä sain en pienuutta alla tähtien tuntenut.
Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  
 
Skocz do: