Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 62
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak sprzedawcy robią w konia?  (Przeczytany 312690 razy)
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #585 : Styczeń 02, 2009, 10:55:54 »

Są ceny wyssane z palca Smiley Nic tam nigdy nie kupiłem, bo jak patrze na ich ceny to mnie przeraża. Wiadomo centrum handlowe, gdzie by się nie poszło za wszystko ceny
Ceny to cecha charakterystyczna chyba wszystkich sklepów zoologicznych, znajdujących się w centrach handlowych. Prosty przykład - sieć sklepów Kakadu. Tu konkretny przykład - Wrocław. W Kakadu krewetka Amano 12 PLN/sztuka; idę 600 metrów dalej do zwykłego zoologa i co widzę - krewetka Amano 7 PLN/sztuka.
Ostatnio szukałem dobrych testów na NO3 i PO4. Niestety trafiłem do Kakadu. Teksty, które mnie powaliły:
1. "Testy Tropicala są świetne - bardzo dokładne" (tu lekki szok)
2. "No cena jest przyzwoita" (od siebie: test na NO3 - coś koło 35 PLN, test na PO4 - około 28 PLN, dla przykładu: testy Rataja, wg mnie dokładniejsze od Tropicala, mniej więcej o połowę tańsze)
Zapisane

gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #586 : Styczeń 02, 2009, 11:52:25 »

Wlasnie wrocilam ze sklepu "akwarystycznego", to co uslyszalam bylo przerazajace !
Mamo (chlopak ok 10 lat) kup mi ta rybke z tymi dlugimi wasami i czerwona plamka (skalar wielkosci pudelka zapalek)
Tu nastepuje dyskusja miedzy mama i tata gdzie postawic i tym podobne, w koncu slysze:
kupujacy: poprosze akwarium takie do 50 cm dlugosci bo wieksze sie nie zmiesci i wszystko co do niego jest potrzebne
sprzedawca: proponuje 45 L z pokrywa,filtr, grzalka, termometr, zwirek, roslinki (ktore?),moze jakis korzonek ?
dziecko: i ta skrzynie ze skarbami
sprzedawca: ale musze zaznaczyc ze te rybki musza byc w parach ?
tata: to poprosimy pare i jeszcze z 10 tych czerwonych (neony) dodadza koloru calosci, a co im dawac do jedzenia ?
sprzedawca: (podaje cala game pokarmow)
Nerwowo nie wytrzymalam i powiedzialam co o tym wszystkim mysle
sprzedawca: nie napisze ale z pewnoscia sie domyslacie
tata: moje pieniadze i moj wybor
Zapisane

Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #587 : Styczeń 02, 2009, 14:26:33 »

Nerwowo nie wytrzymalam i powiedzialam co o tym wszystkim mysle
Może można było tatę przekonać, a tak sobie pewno pomyślał "ekopatka" i takie tam. Wziąć trzeba wcześniej nitroglycerynę pod język i można tłumaczyć  Wink
A sprzedawca co powiedział?
Zapisane
dan
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #588 : Styczeń 02, 2009, 14:45:41 »

KASA tylko to dla większości z nich ( sprzedawcy ) się tylko liczy potrafią wcisnąć "nowemu" praktycznie wszystko byle tylko zarobić
Zapisane
lauri24
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1223


Power^^


« Odpowiedz #589 : Styczeń 03, 2009, 19:12:51 »

Weszłam do sklepu zoologicznego by zakupić neonki (to było we wrześniu Wink )
widzę że przed nami jeszcze stoi pani z dwójką dzieci , chłopcem i dziewczynką (ok.6-7 lat)
mama i córeczka z zafascynowaniem patrzyły na bojownika, chłopiec pukał w szybę brzankom sumatrzańskim...
w końcu pani decyduje się ,
"poprosimy tego czerwonego o tytaj (pokazuje bojownika)"
pan bierze worek wyławia rybkę i czeka...
potem już było gładko:
skalar, zb.lamparci, 4 neonki, brzanka,
mama do synka:
"wybierz sobie coś skoro twoja siostra ma to ty też"
no to chłopczyk podbiega do akwa z :
gurami dwuplamiste, gur. mozaikowe, wielkopłetw i jeszze coś niebieskiego czego nazwy nie znam Wink
 pokazuje na gurami dwuplamiste i mówi:
"mamo chcę tą niebieską!!!!"
pan wyłamia dwuplamistego pyta się czy o tą chodziło na to chłopiec
"NIE"
no to wyławia mozaikowego
"NIE"
no to wyławia to coś niebieskiego
"NIE"
ja podchodzę
"chodzi mu o gurami dwuplamiste..."
nagle naskakuje na mnie pani z wielkimi oczami i fascynacją
"TO TY SIĘ ZNASZ NA RYBKACH!!"
a ja się spytałąm jakie akwarium pani posiada (byłąm pewna że kulę)
ona odpowiedziała "musimy jakoś zarybić nasze 80l. "
na co ja odparłam że skalar urośnie za duży  na to akwarium...
sprzedawca
"on nie urosnie w takim akwa"


Mam wyżuty sumienia z tego powodu, gdybym zaproponowała co innego to by wzieła bo jak powiedziałam że skalar jest za duży to prawie go oddała...
ale jednak tacy ludzie mnie dobijają...
Zapisane

112l. Ogólne
30l.- Gupiki, platki
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #590 : Styczeń 03, 2009, 20:13:52 »

(...)gdybym zaproponowała co innego to by wzieła bo jak powiedziałam że skalar jest za duży to prawie go oddała...(...)
Ludzie nie chcą źle, po prostu się nie znają. Może trzeba tłumaczyć, że odchody tak wielu rybek zatrują akwarium i ta padnie i tamta... pierwsze padną te, te i te...
albo coś w tym stylu, co działa na wyobraźnię?
A tak, napatrzą się na pełne akwaria w sklepach i tak chcą mieć też w domu.

A propo's "zarybić", może pani ma męża wędkarza?
Zapisane
xianhua1
Zainteresowany
**
Wiadomości: 74


« Odpowiedz #591 : Styczeń 10, 2009, 17:09:24 »

ja kupiłem piskorka takiego ężyka pytam sie czy będzie żył bez gdzałki. taaak oczywiście
na drógi dzien już go nie było bo go rybki zjadły pytałem sie również czy trzeba miec zamkniętą klapke od akwarium. nieee nie trzeba
no to założyłem ją a waz prubował wyskakiwac
Zapisane
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #592 : Styczeń 11, 2009, 18:35:43 »

Jestem dzisiaj w zoologicznym, i widzę w akwarium kosiarki, chcę się dowiedzieć cenę a nigdzie nie widzę napisu "kosiarki" więc sie ja pytam:
"co to za rybka?"
ona: "glonojad syjamski"
Myslalem ze tam zejdę. Nie dość że to nie ta ryba to jeszcze 5,50 za sztukę ;/ żałosne
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2009, 18:40:25 wysłane przez MichcioRoslina » Zapisane
KSnake
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Fauna Azja, Flora Ameryka - taki "misz masz"


« Odpowiedz #593 : Styczeń 11, 2009, 19:38:52 »

No to może i ja dwie sytuacje przytoczę. Sklep "4Pet" w Rybnickim Focusie.
Rodzice z synem na oko 9-11 lat. Widać chłopak rozsądny, ale...
Matka pozwoliła mu wybrać 1 rybkę - myślę sobie dokupują coś do akwarium, jednak nie - po chwili chłopak wskazuje bojownika i akwarium około 40l. Tutaj wkracza ojciec, że nie będzie takiego akwarium i razem z matką wskazali kulę wielkość max 700ml - młodemu się nie podobało i coś mruczał pod nosem - tu wkroczyła Pani Sprzedawczyni, że tej rybce to wystarczy i nie trzeba nic do tej kuli, nawet podłoża! Szkoda, że rodzice nie spojrzeli na ceny, bo ta kula wyszła ich drożej niż akwa z filtrem i grzałką  Wściekły Wściekły - syn byłby zadowolony i rybka, a tak sklep zarobił jeszcze na puszczce Betta coś tam z Tropicala za 20zł (w necie za 5zł) jako pokarm.
Chciałem interweniować, ale jak już miałem się odezwać to zobaczyłem tylko mordercze spojrzenie sprzedawczyni.

Ten sam sklep, ta sama pani:
Chciałem kupić 2 razbory, żeby urozmaicić pulę genową w moim akwa bo przymierzam się do tarła (tak na marginesie). A że nie mieli akurat nigdzie tych rybek, albo jedna za 7zł (Zoo Afryka), to poszedłem tam. Były po 3zł (normalna cena, zdziwiłem się). Na pytanie co podać, podszedłem do akwarium i wskazuję, że chcę te ryby - bo po nazwie pani nie wiedziała nawet gdzie szukać, i że mają być takie mocniej wybarwione i większe (zdrowsze zdecydowanie). Jak usłyszałem, że te bardziej czerwone to samce bo intensywniej ubarwione (akurat klin wskazywał odwrotnie) to myślałem, że padnę. Zaś na uwagę, że to samice, Pani ze zdziwieniem prychnęła, że niby się znam. Zapłaciłem i wyszedłem załamany poziomem wiedzy.

Szkoda, że nie ma już zbyt wielu uczciwych (ceny) i znających się na rzeczy sprzedawców.
Zapisane

GG: Tylko na życzenie (po ostatnich wydarzeniach)
Moje akwarium: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=18823.0 Wink

Jeśli się mylę to besztajcie i poprawiajcie - człowiek uczy się całe życie i czasem walnie głową w mur.
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #594 : Styczeń 11, 2009, 19:52:20 »

Ta moja scena właśnie była w 4pet w fokusie. Faktycznie ta babka jest strasznie wredna  Wściekły
Zapisane
marcinl
Szczecin
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1616



WWW
« Odpowiedz #595 : Styczeń 12, 2009, 20:20:03 »

a mnie dziś coś zupełnie innego spotkało,
od jakiegoś czasu kupuję pokarm (ostatnio też 3 kiryski) w pewnym sklepie w Szczecinie
miła obsługa, nie polecająca byle czego (kupiłem tam wcześniej dobry filtr i dobry żwirek na zamówienie), nie raz rozmawiałem ze sprzedawcą na różne tematy akwarystyczne, od żwirku, przez filtry, wodę, oświetlenie, roślinki, krewetki aż do rybek czyli praktycznie na każdy akwarystyczny temat (jestem tam dość często - staram sie 2 x w tygodniu kupować żywe jedzonko dla moich pupili)
dziś pan mnie zaskoczył - ponieważ to on mnie o coś zapytał - o  krewetki Cheesy
oczywiście nie uznaję się za jakiegoś fachowca czy speca w tej dziedzinie ale miło mi się zrobiło Cheesy
Zapisane

moje 72l - http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=17736.0
Ulubione - Kiryski Pstre, Gurami Mozaikowe i krewetki Smiley
wbchgkv
Pan akwarysta
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 557


Elektryka akwariowa mnie dobija ...


« Odpowiedz #596 : Styczeń 16, 2009, 09:20:58 »

Ja kiedyś poszedłem do akwarystycznego koło 10 rano było i mówię: poproszę tak z 10 do 15 neonków [akwa ze 20 litrów i tam ~ 100 neonków]
A kobitka mi na to: proszę przyjść o 13 bo ja tylu nie złowię, o 13 będzie akwarysta i panu wyłowi... >:(Zamknąłem się

Inny przypadek: pani mi sprzedała 2 zebry i 2 ramirezki do akwarium 60 litrów Cheesy Skutki opłakane: ramirezki zostały zabite zanim dotarły do domu a zebry to były 2 samce-następnego dnia zdechły...
Jak wróciłem do sklepu to spotkałem się z odpowiedzią- to trzeba było nie kupować- my na żywy towar nie udzielamy gwarancji...

Byłem kiedyś[z rok temu] z mamą w akwarystycznym. Wybrała sobie 5 skalarów [60l] akwarysta-spoko, przeżyją, takie akwarium im starczy...
Myślałem, że to osoba jakaś doświadczona. Do dziś zostały mi 2 , nic nie urosły, a ja chodzę po sklepach i znajomych i proszę żeby je przyjęli, ale bez skutku...

Sprzedał mi także języcznik australijski i ludwigię nachyloną jako roślinki łatwe w uprawie i szybkorosnące... Powiedziałem że mam 15W na 60l i potrzebuję roślinki z małymi wymaganiami świetlnymi... :(Jełop mi je sprzedał jako roślinki z małymi wymaganiami świetlnymi, a po tygodniu zbladły, po dwóch tygodniach korzenie im zgniły i pływały po powierzchni...

Sprzedał mi także 2 pawiookie ~5 cm miały i po tygodniu zdechły...

Jako gratis do kupna nowego akwarium parę lat tamu dał mi komplet ładnych muszelek  ???Kretyn, kupiłem gupiki, neonki i brzanki[oczywiście wpuściłem tego samego dnia, bo nic o dojrzewaniu nie wiedziałem...] zrobiłem testy a tam wszystko w normie tylko gh POWYŻEJ 21, Kh POWYŻEJ 20 spotkałem się z odpowiedzią- nie trzeba było wkładać, miałby pan pyszczaki to byłoby im w takiej wodzie dobrze... Zamknąłem sie...

Jest jeszcze wiele przypadków, jak sprzedawcy sprzedają g***o zamiast rzeczy odpowiednich, chcą tylko i wyłącznie zarobić, więc od tamtej pory chodzę do sklepu tylko po wybrane produkty, nie szukam porad u tych $%^@$%^$%&$
Zapisane

Uzależniony od stawiania trzech czarnych kropek...
NAZYWAM SIĘ >wbchgkv<. PROSZĘ POPRAWNIE WYMAWIAĆ I ZAPISYWAĆ IMIĘ MOJE!
schumi
Zainteresowany
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #597 : Styczeń 17, 2009, 16:16:07 »

Ja bylem wczoraj w jednym z takich sklepow zoologicznych...chodzilo mi o rozeznanie w filtrach kubelkowych.Pytam czy maja z Tetry...a wlasciciel sklepu -dlaczego chce wlasnie Tetre,ze nie prowadzimy i ze nie ma do nich wogole czesci.Zaproponowal mi Atmana 1200(odpowiednik Tetry,taki jaki chcialem).Pytam o cene:uslyszalem 420zl (na Allegro 340zl). Zapytalem czy ma jeszcze cos innego do 300 litrowego akwa.to zaproponowal mi filtr.... kaskadowy!
Zapisane
racso
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216


mój bystrzyk krwisty


« Odpowiedz #598 : Styczeń 23, 2009, 14:38:35 »

no to tak:
kiedyś usłyszałem że do mojego 80l wejdzie spokojnie bocja wsp. i trzyma się ją parami
że do 80l to 2 parki skalarów będzie im "raźniej"
neonki do 30l?? spokojnie przynajmniej 10
glonojad on nie urośnie taki duży wystarczą dwa to 25l
a o cenach to nie wspomnę
bocja-20zł
skalar 15
większy 30
itd. itp.
Zapisane

"W życiu piękne są tylko chwile..."
Jędrula
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 65



« Odpowiedz #599 : Styczeń 25, 2009, 21:08:18 »

Kiedyś gość w sklepie powiedział mi że gupiki, które właśnie kupowałem, nie zjadają swoich młodych  Grin
Zapisane

Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 62
  Drukuj  
 
Skocz do: