Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 62
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak sprzedawcy robią w konia?  (Przeczytany 309285 razy)
Aviss
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #465 : Maj 24, 2008, 20:54:31 »

Mi w zoologicznym facet sprzedał maść na kleszcze dla mojego kota...prawie zdechł...Ale to inna historia.

Dosyć nie dawno moja siostra kupiła sobie  akwarium(80l),facet sprzedał jej prętnika i jeszcze jakieś rybki dość zbliżonych rozmiarów..Po pewnym czasie okazało się,że to nie były prętniki tylko gurami.Teraz mają po nie spełna 12cm,reszta rybek już dawno pływa do góry brzuchem i ''prętniki" żyją w takiej klitce.Niestety siostra musi je oddać.Brzmi nieprawdopodobnie...
Zapisane
Tili-a
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 14



« Odpowiedz #466 : Maj 26, 2008, 15:34:38 »

z ego co wiem to trzciniak powinien mieć akwa około 200L i często karminy żywym pokarm

to jeden aspekt spelnili (;

pomijajac fakt ze jak bylam mlodsza pani z zoologicznego sprzedala mi szczurka z obdryzionym uchem. Tak sie z nim przytulala i czule zegnala a potem pach do pudelka. Jak zagladalam to powiedziala "uwazaj bo Ci wyskoczy"... to zamknelam. I wez potem badz 10 latką i ukryj rozczarowanie ze szczurek nie ma uszka.

ta sama kochana pani doradzala mi w sprawie mojego pierwszego akwa. oczywiscie teraz to wiem ze to kotnik nie akwarium. 10 litrow dwa neonki, mieczyk i gubik (chociaz to moze inny gatunek bo mi nie wyskoczyl nigdy na podloge (; ). oczywiscie heh... jeden neonek padl ofiara, drugiego przerzucilam do innego zbiorniczka. A! no i oczywiscie w akwarium musza byc roslinki, oczywiscie sztuczne i podloze... oczywiscie barwione na zielono kamyki :| oczywiscie po co termometr do akwa wystarczy grzalka (bez termostatu) i filtr ktory robil rybkom pralkę....

wstyd mi Embarrassed ale wlasnie czekam na nowe akwa i roslinki. i szukam mieczykowi nowego domu bo oczywiscie nie ma opcji zeby oddac go do sklepu.

ludzie mysla ze jak nie maja pomyslu na zycie i nie skonczyli zadnych studiow to sobie moga kupic kilka rybek i troche akwariow i tak sprzedawac bez zadnej wiedzy (to tacy sami ludzie co nauczyciele ktorzy zdobyli magistra czegos tam i juz myślą że sa odpowiednio przygotowani do uczenia, tyle ze ci nawet studiow nie skonczyli najczesciej. Jedni i drudzy psuja opinie calemu srodowisku)


Na niektorych sklepach powinni wieszac "sprzedawca to idiota, wstep tylko dla zaawansowanych akwarystow" i skonczylyby sie ryby w kuli i na zielonych kamykach....
Zapisane
Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #467 : Maj 29, 2008, 19:13:58 »

Przepraszam za offtop ale jako można mieć magistra i nie skończyć studiów? Wink
Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
Tili-a
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 14



« Odpowiedz #468 : Maj 29, 2008, 21:41:28 »

mozna, wystarczy sobie znaleźć takowego i sobie przywiazac lancuchem do siebie... albo schowac do torby... jednak ja raczej polecam inzynierow Wink
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #469 : Maj 30, 2008, 06:05:11 »

mozna, wystarczy sobie znaleźć takowego i sobie przywiazac lancuchem do siebie... albo schowac do torby... jednak ja raczej polecam inzynierow Wink
dobre Grin
Zapisane

19maciej19
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 244


Akwarystyka hobby na całe życie


« Odpowiedz #470 : Maj 30, 2008, 16:23:29 »

czy jest jakaś odmiana zbrojnika która pasuje do 63l
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2008, 16:25:21 wysłane przez 19maciej19 » Zapisane

63l Roślinne
Obsada w budowie Cheesy
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #471 : Maj 30, 2008, 17:57:41 »

otoski
Zapisane

VEGEtacja
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 233



WWW
« Odpowiedz #472 : Maj 31, 2008, 18:35:17 »

dzisiaj w łódzkim realu (kiedyś geant) usłyszałam, że bojownik, to ryba, która "wogóle nie ma skrzeli i oddycha tak samo jak ja albo pan". uświadomiłam dziadka, który szukał prezentu dla dziecka oraz pana sprzedawce, że bojownik posiada skrzela, płuc jeszcze nie wykształcił i jednak potrzebuje filtra oraz normalnego akwarium.
Zapisane
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #473 : Maj 31, 2008, 18:41:27 »

dzisiaj w łódzkim realu (kiedyś geant) usłyszałam, że bojownik, to ryba, która "wogóle nie ma skrzeli i oddycha tak samo jak ja albo pan". uświadomiłam dziadka, który szukał prezentu dla dziecka oraz pana sprzedawce, że bojownik posiada skrzela, płuc jeszcze nie wykształcił i jednak potrzebuje filtra oraz normalnego akwarium.

Mam nadzieję że sprzedawca się zawstydził swoją niewiedzą Grin
Zapisane

tedy87
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 396



« Odpowiedz #474 : Maj 31, 2008, 18:44:57 »

coś Ty, ich to nierusza, byle sprzadać  Wściekły
Zapisane

NI MA MNIE JUŻ TU: (((

kozak-93
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 428



« Odpowiedz #475 : Czerwiec 01, 2008, 19:50:25 »

dzisiaj w łódzkim realu (kiedyś geant) usłyszałam, że bojownik, to ryba, która "wogóle nie ma skrzeli i oddycha tak samo jak ja albo pan". uświadomiłam dziadka, który szukał prezentu dla dziecka oraz pana sprzedawce, że bojownik posiada skrzela, płuc jeszcze nie wykształcił i jednak potrzebuje filtra oraz normalnego akwarium.
Roll Eyes żal mi tych ludzi szkoda gadać....
Zapisane

Astronotus ocellatus i drobnica.
TomajX
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 290


Poznań


« Odpowiedz #476 : Czerwiec 02, 2008, 06:41:20 »

dzisiaj w łódzkim realu (kiedyś geant) usłyszałam, że bojownik, to ryba, która "wogóle nie ma skrzeli i oddycha tak samo jak ja albo pan". uświadomiłam dziadka, który szukał prezentu dla dziecka oraz pana sprzedawce, że bojownik posiada skrzela, płuc jeszcze nie wykształcił i jednak potrzebuje filtra oraz normalnego akwarium.
Roll Eyes żal mi tych ludzi szkoda gadać....

Mi żal tych rybek ,a nie ludzi
Zapisane

Stig_2
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 298



« Odpowiedz #477 : Czerwiec 14, 2008, 17:52:06 »

heheh ... to ja mialem jeszcze lepszy motyw , uzbieralem sobie na 30 neonow (20mialem w zbiorniku) wiec byla by ladna gromatka Cheesy
Byla by Cheesy gdyby nie zaczeły zdychac o dziwo padlo mi nie 30 lecz 45 lub wiencej neonow Sad i zdychalo mi codzienie okolo 10 neonkow, juz bylem taki zalamany ze masakra poszedlem do tego kolesia a patrze a tam gdzie wczesniej byly neony juz ich nie ma xD.

Z innej beczki Cheesy
Poszedlem sobie do Rexa i poprosilem jakiegos sumika, koles dal mi jakiegos takiego ladnego Cheesy po gdzies tygodniu zauwazylem ze on wogule nie wychodzi w dzien tylko w nocy... i jakos zaczeło mi ubywac ryb. Postanowilem sprzedac polowe obsady no i tego sumika xD okazało sie ze mi wcisneli Suma Tygrysiego(czy jakos tak) xD ktory zrzera wszystkie małe rybki xD

Koniec
Zapisane
driwer88
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 143



« Odpowiedz #478 : Czerwiec 14, 2008, 21:21:25 »

wiesz sprzedawcy często są zatrudniani z ofert niby do zwykłych sklepów i nie mają w ogóle pojęcia co sprzedają mają ceny i ich zadaniem jest wciśnięciem wszystkiego co sie da nie martwią sie o dobro rybek ani o naszą obsadą zależy im tylko na kasie taka jest cała prawda
Zapisane

Na razie 36L w przygotowaniu 200L

moje 36L
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=15403.0
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #479 : Czerwiec 14, 2008, 21:44:15 »

A ja się zastanawiam, kiedy ludzie w końcu zmądrzeją i zaczną czytać o akwarystyce.... nie dotyczy to sprzedawców, tylko klientów. Nie wie co kupuje, a potem narzeka  Roll Eyes
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 62
  Drukuj  
 
Skocz do: