Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 62
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak sprzedawcy robią w konia?  (Przeczytany 312980 razy)
memozee
tańcząca z welonem
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 117



« Odpowiedz #405 : Luty 14, 2008, 17:09:38 »

Wczoraj wybrałam sie do sklepu zoologicznego w celu podziwiania bocji kubota, na które jeszcze długo nie będę miała miejsca i zakupienia ampularii i słyszę rozmowę ekspedientki z klientami:
-czy te glonojady (pokazują na ok 3,5 cm zbrojniki niebieskie) jeszcze urosną czy to już są dorosłe
-(chwila wahania)...one już są dorosłe
(!!)
ręce mi po prostu opadły
Zapisane

zbieram na szczęście, kto się dołoży? Wink

To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.
midas78
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 23



« Odpowiedz #406 : Luty 15, 2008, 14:08:14 »

Nic to,

Ja ostatnio dowiedziałem się od przemiłej pani, że składniki do bimbrowni (np. Hagena) wsypuje się do akwarium Shocked i ładnie produkuje się CO2.
Zapisane

112 l profil
-----------------------
 3 x Skalar
 2 x Mieczyk Hellera
10 x Neon Innesa
 5  x Kirysek Spiżowy
 2  x Kosiarka
memozee
tańcząca z welonem
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 117



« Odpowiedz #407 : Luty 18, 2008, 17:56:04 »

Niezłe  Grin  zaraz wypróbuję,
chyba jutro wybiorę się do paru zoologicznych, bo dawno się nie śmiałam
Zapisane

zbieram na szczęście, kto się dołoży? Wink

To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.
Ariedale
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 167


Piękny bojownik, prawda?


« Odpowiedz #408 : Luty 19, 2008, 10:11:37 »

Hej,
chciałam NIE polecić sklep zoologiczny w Warszawie na Grochowie o nazwie "Merlin" czy jakoś tak.
Skalary ( już dorosłe) trzymają w brudnych akwariach ( akwarium miało może 150 l a Skalarków było z 15), w prawie żadnym akwarium nie ma żwirku, ani roślinek.
Ryby sprzedawane są pod innymi nazwami niż są. Mojej koleżance w ogólne nie zorientowanej w akwarystyce sprzedano Pielęgniczke Remireze, jako Pielęgniczke Kakadu. I dalej tak sprzedają, próbowałam im wytłumaczyć, że to jest Remireza. Ale oni, że się nie znam. A tak, i myjąc akwaria używają brudnych gąbek. Tak więc NIE POLECAM.
Zapisane

Hodowla małych Balonówek! Mój pierwszy miot w całej przygodzie z akwarystyką!

Najlepsze rybki z Azji!
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #409 : Luty 19, 2008, 11:08:24 »

Wiecie co mnie ostatnio rozśmieszyło, że aż się sprzedawca zaczerwienił ??  Grin
Pani: Jak się nazywa ta biała rybka, bez oczu ??
Sprzedawca: Plugawczyk jaskiniowy
 Grin Grin Grin Grin Grin
dostałem takiego ataku śmiechu, że musiałem się ewakuowac  Grin sprzedawcy takie nazwy wymyślają  Grin
ciernik pasiasty (cierniooczek khula)
krypta (kryptokoryna)
ambularia (ampularia)
postrach teściowej Grin (babka jakaś Grin )
kiryśniak krówka (kirysek pstry Cool )
miniglonojad (otosek)
kosa (kosiarka  Roll Eyes )
nie wiem kogo oni w konia próbują zrobić Grin a co najlepsze oni twierdzą, że takie nazwy otrzymują z hurtowni Grin
albo fajna ich reakcja, jak zapytasz ile kosztuje Betta splendens albo apistogramma cacatuoides, te ich oczy i burak Grin
pozdro Cool

Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
portfel333
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #410 : Luty 19, 2008, 17:01:46 »

Czesto zdarza sie ze sprzedawcy pisza na zmiane - nazwa lacinska u innych rybek polska a u jeszcze innych mieszanka nazw albo tylko jeden czlon np.zmienniak albo kirys, albo boehlkei... Roll Eyes Inna sprawa ze wiekszosc ze sprzedawcow sama sie nie orientuje co tu plywa....kiedys kiedy kupowalem mieczyki i zapytalem o odmiane dowiedzialem sie ze to kirysek bo tak bylo napisane na akwarium Tongue
najlepszy byl facet w gdansku co chcial mi kiedys do 60l paletki sprzedac...
Zapisane
Welonka_12
Nowy
*
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #411 : Luty 19, 2008, 17:45:02 »

Raz podczas oglądania ryb w sklepie usłyszałam taką rozmowę.

Pan: Moje ryby mają ospę a niektóre pleśniówkę, jedna mi już zdechła. Czym je leczyć?
Sprzedawca: Niczym, same się wyleczą.

Po tym bez słowa opuściłam sklep i zrezygnowałam z zakupów tam.
Zapisane
memozee
tańcząca z welonem
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 117



« Odpowiedz #412 : Luty 19, 2008, 21:30:21 »

Najgorzej jest w sklepach w centrach handlowych. Ostatnio oglądałam rybki i widzę podpis:molinezje. Ok, pływają tam molinezje, ale coś jeszcze. Co? maleńki kolcobrzuch zielony ?!

w tym samym sklepie zobaczyłam dzisiaj zdechłego królika w klatce  Undecided Wściekły  nikt z obsługi tego nie zauważył, dopiero interwencja kupującego zwróciła uwagę ekspedientki na martwe zwierzę....
Zapisane

zbieram na szczęście, kto się dołoży? Wink

To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.
suselek72
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 58


« Odpowiedz #413 : Luty 20, 2008, 12:12:23 »

No widzę że takie zachowanie sprzedawców to jest standardem  Angry Wągrowiec k/Poznania ul. Jerzyka sklep zoologiczny zgadnijcie czym karmione są rybki - jedzą te co zdechły bo pani sprzedawczyni nie wie że trzeba je odławiać  Wściekły szału można dostać!!!!! Jak oni wyobrażają sobie to wszystko to ja nie wiem!!!! No ale fakt w takim przerybiemiu zbiorników można niezauważyć tych co leża na dnie albo pływają dogóry brzuchem! Wściekły zero roślin filtrów podłoże i owszem z glonami ale jest! Wściekły Niewiedziałam śmiać się czy płakać! I co słyszę moze Pani spokojnie welony trzymać razem z kiryskami i Pani kupiłaby gdybym sie nie odezwała. No ludzie!
Zapisane
memozee
tańcząca z welonem
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 117



« Odpowiedz #414 : Luty 20, 2008, 18:30:11 »

w tym samym sklepie w centrum , o którym pisałam wyżej kolezanka zobaczyła pstrążnicę w akwa z neonkami i zapytała się mnie co to za ryba z wystającym brzuchem Wink odwracam się, patrzę a tam ok 10 neonek nie tylko z wystającym brzuchem, ale też odwróconych brzuchem do góry i unoszonych przez wodę z filtra :/
Zapisane

zbieram na szczęście, kto się dołoży? Wink

To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku.
midas78
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 23



« Odpowiedz #415 : Luty 25, 2008, 08:28:30 »

W sobotę rano padł mi Kirysek (nie wiedzieć czemu) więc udałem się do sklepu po test NH3/NH4 (bo jeszcze mi go brakowało).
Ściągam z półki pierwszy lepszy i przypadkiem patrzę na spód pudełka. Data ważności 21/06/2006  Shocked Shocked. Na szczęście pozostałe testy mają datę do 2011.
Zapisane

112 l profil
-----------------------
 3 x Skalar
 2 x Mieczyk Hellera
10 x Neon Innesa
 5  x Kirysek Spiżowy
 2  x Kosiarka
kolczyk21
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 87


Up The Irons!


« Odpowiedz #416 : Luty 27, 2008, 16:48:15 »

Wchodzę i mówię: "Poproszę tego Nurzańca spiralnego"
Na co sprzedawca: "To nie jest Nurzaniec... To jest.. hmm.... Valisneria" Cheesy:D:D
Zapisane

60l.
Gupiki: 6
Neon Innesa: 7
PiotrasJ
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 126


ładna rybcia:)


« Odpowiedz #417 : Marzec 09, 2008, 20:09:55 »

ja też miałem pare takich spraw 1 to jak mój brat zakładał akwa tlyko on to chciał tylko dla ozdoby i kupić chciał kule i koleś powiedział mu że żadne ryby nie mogą żyć w kuli bez filtra napowietrzania grzałki odpowiedniej i jeszcze najlepiej jak bedzie miała pokrywe i jeszcze na koniec to mnie rozbawił powiedział że w okolicy czyli tak w najbliższych miasstach koło katowice ani w katowicach nie kupimy dobrych i tanich towaró tylko u niego bo on sprowadza z dobrych "źródeł" i ma najlepsze i próbował wcisnąć kule z tymi przyrządami za 254zł i powiedział ze to podstawa co on nał chce sprzedać.........A myśmy powiedzieli że wydecydowaliśmy sie i poszliśmy do zoologicznego 500metrów dalej no i tam na pani sprzedała kule za 32zł i welonke.
Druga to że na opakowaniu filtra pisało że filtr jest do akwariów chyba 50l a ja kupowałem 25l a on powiedział żeby kupić to do 160l bo bedzie lepszy ale ten co ja chciałem kosztował 40zł a ten co on mi chciał sprzedać 76zł. Ludzie są naprawde zabawni.......  papa
Zapisane

Akwa 25l   

5x gupik

moczarka kanadyjska

filtr elite
 
oświetlenie: lampa nad akwa:) (11W)
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #418 : Marzec 09, 2008, 20:18:16 »

akurat ten IMO sprzedawca mial racje a ty i brat popelniliście bląd (żadna kula nie jest dobra dla ryb ale ta którą polecil wam sprzedawca byla stokroć lepsza od tej co kupiliście , welon nadaje się do akwa min. 80l. -życie w kuli to dla niego męczarnia)
Zapisane

PiotrasJ
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 126


ładna rybcia:)


« Odpowiedz #419 : Marzec 09, 2008, 21:24:14 »

usunięte......
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2008, 15:35:57 wysłane przez PiotrasJ » Zapisane

Akwa 25l   

5x gupik

moczarka kanadyjska

filtr elite
 
oświetlenie: lampa nad akwa:) (11W)
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 62
  Drukuj  
 
Skocz do: