Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: nowa rybka w moim akwa :)  (Przeczytany 2213 razy)
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« : Sierpień 02, 2004, 10:33:27 »

kilka miesięcy temu (około 3) pisałem że kolega przyniósł mi troszkę zielska, w którym zaplątał się gupik. No i ja tego "gupika" wpuściłem do swojego akwa. Od tamtej pory widziałem go w przelocie dwa razy... aż do wczoraj.
Wczoraj sie okazało że to wcale nie gupik, a... zbrojnik niebieski  :lol:
ma obecnie około 2,5 cm i odważykl się wypłynąć na szerokie wody. Śmiga po korzeniach i teraz pewnie zacznie rosnąć.
Chyba muszę zmienić opis w podpisie. :wink:
Zapisane

gg:1384140
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #1 : Sierpień 03, 2004, 18:25:44 »

U mnie w akwa dziś również zamieszkali nowi lokatorzy - 4 bojowniki. A żeby było śmieszniej każdy jest w innym kolorze. 3samice: fioletowa,czerwona i śnieżno-biała. Ale najbardziej zadowolony jestem z samca bo udało mi się dostać osobnika o bardzo nietypowym ubarwieniu. Jest cały pomarańczowo-żółty,jedynie na głowie jego ubarwienie nieco ciemnieje i wpada lekko w czerwień. Płetwy są pomarańczowo-żółte w czerwone cętki. Rybki narazie są jeszcze nieco płochliwe ale z biegiem dni napewno nabiorą odwagi.

PS: Góral, gratuluje potomka, byćmoże rośnie nam nowy akwarysta  Cheesy
Zapisane

Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #2 : Sierpień 13, 2004, 09:55:05 »

wiecie co... ten gupik to chyba jednak był gupik. i nie przetrwał...
a ten mały zbrojniś, to chyba potomstwo dużej pary... bo już dwa widziałem... i to tej samej wielkości, kole 2cm...
cholera, zbrojniki mi się rozmnożyły Cool  Cool  Cool
Zapisane

gg:1384140
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #3 : Sierpień 13, 2004, 12:30:59 »

To tylko pogratulować  Cheesy

Mi kiedyś na tydzień zginęła żabka. Myślałem, że wyskoczyła z akwa. Po tygodniu zobaczyłem ją z powrotem, aczkolwiek to nic w porównaniu z twoim przypadkiem.
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
Ewelina
Nowy
*
Wiadomości: 20



« Odpowiedz #4 : Sierpień 13, 2004, 13:13:05 »

Mam gupika, którego hoduje już prawie 1.5 roku. Moim zdamiem jest nietypowy ma płetwy pomarańczowe tułów jasnożółty na głowie niebieską plamkę i mały mieczyk przy ogonie (właściwie na ogonie). Ma ok. 1.5cm i pływa sobie w oddzielnym akwa. Je dosyć mało, ale myślr że to nic mie szkodzi, bo dopiero się rozwija Smiley . mam teraz wątpliwości czy mogę go wpuścić od innych mieszkańców mojego akwa :| . Mam w nim 4 gupiki, 4 neony, 2 kosiarki, 2 zbrojniki, 1 samkicę bojownika (akwwa 62l). Niewiem co w tej sytuacji mam zrobić. Proszęn Was o pomoc.




Serdeczne dzięki za odpowiedź!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POZDRO DLA WSZYSTKICH Cool  Smiley  Cheesy  :lol:  Shocked  Tongue  :wink:
Zapisane

Moja specjalizacja to głupiki!!!
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #5 : Sierpień 13, 2004, 14:50:41 »

Mozesz go bez obaw wpuścić do nowego towarzystwa.
I jedna wielka uwaga, pisze i wymawia się GUPIK a nie GŁUPIK, poprawiłem już ten błąd w Twoim poście ale Twoją misją jest to zapamiętać Smiley.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #6 : Sierpień 13, 2004, 19:15:22 »

A ja musze się pochwalić, bo już nie wytrzymam. Moje gupiki tak ze sobą romansują, erotomany jedne  Cheesy, że napewno zaraz samicy wyskoczy brzuch. Jednak rozmnażanie gupików nie jest takie trudne, więc to nic nadzwyczajnego, ale ja się bardzo z tego ciesze.
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: