Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « Podmiany z wody demineralizowanej
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Podmiany z wody demineralizowanej  (Przeczytany 1321 razy)
sylwia27
Nowy
*
Wiadomości: 3


« : Październik 18, 2008, 14:27:41 »

Najpierw chciałabym się przywitać  Smiley
Mam na imię Sylwia, mam 27 lat. W domu posiadam aktualnie 3 akwaria: 100l, 75l oraz 50l.

W pierwszych dwóch trzymam gupiki, w ostatnim aktualnie neony.
Neony kupił mi mój mąż, chciał mi zrobić niespodziankę na urodziny. Wcześniej był w nim narybek gupików, jednak jest oddawany sukcesywnie do sklepuWink Także akwarium stało bez rybek kilka dni i mąż nie wytrzymał i kupił neony.

Jest jednak problem: neony z tego co wiem lubią miękką wodę, ja mam jednak dosyć twardą:
Twardość ogólna wynosi 18, twardość węglanowa 12, pH ok. 8.
Chciałabym robić podmiany z wody demineralizowanej(mąż pracuje na stacji benzynowej więc mamy łatwy i b. tani dostęp). Nie wiem tylko, w jakiej proporcji dolewać wodę, czy może mieszać ją z kranówką, żeby nie było zbyt wielkich zmian parametrów.

Nie wiem, czy najpierw spuścić ok. 10 litrów wody ze zbiorniczka i dolać 10L demineralizowanej, ale czy nie będzie to za duży szok dla neonków?
Czy może lepiej zmieszać 5L kranowej z demineralizowaną i to wlać, a na drugi dzień wlać taką samą mieszankę?

Proszę o rady, przypominam:
akwarium 50 litrów, podmiany cotygodniowe 10 litrów, obsada: 18 neonów innesa, parametry: gH-18, kH-12, pH-8, chciałabym uzyskać ok. gH-10, kH-5, pH-7.
Zapisane
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #1 : Październik 18, 2008, 16:17:25 »

50:50 kranovit / demineral . Jak dotychczas co tydzien ,badajac parametry .Nie zapomnij kontrolowac No3 kranowy, jezeli jest obecne .
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: