Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Restart akwarium  (Przeczytany 984 razy)
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« : Październik 06, 2008, 15:52:39 »

Cześć! Mam akwarium 54 l. Jak narazie jest jako tako nawet cos w nim pływa;p Ale chciałbym zmienić na takie ładne akwarium roślinne. Mam pod żwirem ziemie, potem jest wspomniany żwir. Żwiru jest malutko i mam pytanie. Czy mogę na ten żwir nasypać piasku kwarcowego a potem Czarny żwir oczywiście trzy piąte zostanie widoczne piasku a tam gdzieś z boku i z tyłu czarny. I jeszcze jedno pytanie: jakie roślinki polecacie? Takie ładne z drobnymi listkami na tył (żeby nie rosły wyższe niż 30 cm) I roślinki na przód takie mniejsze jak gałęzatka, jakiś trawniczek itp. Dzięki!
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #1 : Październik 07, 2008, 09:01:48 »

Nie polecam Ci wsypywania piasku na żwir ponieważ piasek po pewnym czasie opadnie na dół a na górę wylezie żwir. Lepiej zebrać cały stary żwir i na to dopiero wysypać piasek i to ciemne podłoże.

Wiele jest roślin łodygowych, które nie są wysokie a jak jeszcze będziesz je przycinać raz na jakiś czas to już w ogóle nie będziesz miał problemów z wysokością akwarium.

Napisz jeszcze jakie tam masz światło i czy masz tam CO2.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
MichcioRoslina
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876



« Odpowiedz #2 : Październik 07, 2008, 15:23:21 »

Nie mam co2 a za niedługo (jeszcze przed restartem) przerobię z ojcem pokrywe na 2 świetlówki 2x 15W. A jeżeli piasku było by 2 razy więcej niż żwiru? bo nie chce mi się tago wyciągać bo pod spodem jest ziemia a te resztki rośli mogłyby służyć jako nawóz. Chcę zrestartować to akwarium do gwiazdki tego roku;p i mieć w nim Neonki (od 10-14 sztuk) oraz krewecie ;] zaczeły mi się podobać te krewetki dlatego ten piasek mchy i niższe rośliny a na tył takie żeby ładnie zakrywały prawie cały tył (mam nie zafajne rozmieszczenie filtra ale juwel go przyczepia na stałe ;/ ) AKWARIUM JEST DOPIERO PRZED RESTARTEM więc się pytam zanim zacznę. A czy mógłbym tam mieć również kiryski??  Huh Marzyciel
Dlaczego mi nikt nie odpisuje  Sad?
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2008, 16:13:25 wysłane przez MichcioRoslina » Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #3 : Październik 08, 2008, 09:24:10 »

Dlaczego mi nikt nie odpisuje  Sad?

Naucz się cierpliwości. Przyda Ci się w akwarystyce.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: