Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « padają mi samiczki gupików
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: padają mi samiczki gupików  (Przeczytany 16801 razy)
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #30 : Październik 16, 2008, 18:39:50 »

Mboss . Czy starasz sie zmniejszyc stezenie No3 ? Juz troche czasu minelo ,wiec podaj ostatnie wyniki testow . Jaka jest kondycja roslin ? Zdjecie niewyrazne ale roslin stanowczo za malo . Parametry .
Zapisane
mboss
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #31 : Październik 16, 2008, 20:31:24 »

podmieniłem wode w 50 proc w tamtym tyg kiedy okazało sie za stez jest za duze, pare dni temu zmieniłem znowu 20% Odkurzyłem też dno bo było bardzo dużo odchodów i może resztek pokarmu
jutro zrobie test. I podam wyniki.
Mysle że woda jest lepsza bo ślimaki też odżyły przedtem sie nie ruszały
ostatni samiec który został teraz juz szaleje za nową samicą Smiley A jeszcze rano był taki smutny jakby
Co do roslin to zawsze rosły ładnie i szybko( nawet za szybko) Ale od czasu awari filtra, wielkiego stężenia i braku powietrza powierzchnie gęsto pokryła rzęsa  wtedy rosły tak jakby dziko ( przez gęstą rzęse było słabe oswietlenie) i były kruche Teraz juz jest dobrze bo rzęse usuwam, jest powietrze widać ze rosliny rosną dobrze
Nieporządnie to troche wygląda znaczy rosliny rosną byle jak i nie podocinane zajme sie nimi w przyszłym tyg bo teraz siedze całymi dniami w garażu
Ktoś pytał o tło  strukturalne wewnętrzne troche miejsca zajmuje ale dostałem je gratis do akwarium za nim ukrywają sie krewetki ale mądre wiedzą gdzie przejsc
Pijawkodziwolągi chyba znikneły bo ich nie widze może przez te tabletki co mi w zoologiku polecili     
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2008, 20:35:07 wysłane przez mboss » Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #32 : Październik 16, 2008, 23:41:14 »

jestem prawie pewny że masz tam płzińce, a dokładniej wypławka białego. Pewnie dostał się do twojego akwarium wraz z rogatkiem, ktoś musiał tego rogatka z bagna wyciągnąć i puścić w obieg ..
masz tu focie
Zapisane
mboss
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #33 : Październik 17, 2008, 12:07:18 »

zrobiłem test i oto wyniki 
NO3 10-25  max maxów 50 trudno mi oszacowac
NO2  0
GH ok 10st d
ph 6,8

to coś było praktycznie białe nie było widac tych oczu jakby a głowe miało bardzo cienką Tak jakby gruby zad a zwęża sie do głowy bardzo cienkiej ( mysle ze to głowa bo w tą strone to pełzało chyba ze sie myle i przemieszcza sie to wspak) ale praktycznie wygląda to jakby wcale nie miało głowy tylko sama szyja została ( zdjecie moje jest nieostre ale dobrze pokazuje to cos)
Kiedys też widziałem takie 2 bardzo małe glizdy( jak srednia igła ) czerwonkawe, do połowy wkopane w dno przy szybie w takim jakby otwartym z góry kokonie siedziłay tam i sie wiły  ale potem został tylko ten kokon glizd nie widac niewiem tez co było
A nawet niewiem jakiego słowa użyć żeby wyszukac tekie własnie stwory i cos sie o tym dowiedzieć w goglach np.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2008, 12:08:54 wysłane przez mboss » Zapisane
Esmi
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 520

Cave hominem


« Odpowiedz #34 : Październik 17, 2008, 17:56:03 »

Może to takie coś?
Cytuj
Odlepka (Glossiphonia sp.)
Jest pospolicie występującym gatunkiem na kamieniach lub roślinach, w przybrzeżnej strefie jezior. Ciało tych polujących na ślimaki pijawek szorstkie), co chroni je przed drapieżnikami. Znane są z opieki nad potomstwem.




Kurcze sorry za takie zdjęcia nie umiem ich zmniejszyć Sad
Zapisane

Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.
mboss
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #35 : Październik 17, 2008, 20:55:58 »

o na 99% to jest podobne do tego na pierwszym zdjeciu ale z tym polowaniem na slimaki to se nie radziło bo mam ich za duzo

Mam kamien w akwa z takiego strumyka ale długo po wyciągnieciu lezał na słoncu moze to z tego
a to grozne jest czy co wywalic od razu czy nie przeszkadza W sumie poszukam na necie i poczytam
Dzieki
Zapisane
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #36 : Październik 17, 2008, 21:05:56 »

Nie wygotowałeś tego kamienia!? Wszystko co wkładasz musisz wygotować lub przynajmniej kilka razy sparzyć wrzątkiem.
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #37 : Październik 17, 2008, 21:10:45 »

Czym badasz No3 ,skoro taaakie rozbieznosci Huh /10 - 50 /
Zapisane
mboss
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #38 : Październik 18, 2008, 11:37:38 »

http://www.allegro.pl/item445305308_sera_test_quick_5_w_1_sklep.html

takidokładnie mam test skala jest 0 -10-25-50-100-250 ale  czasami ciezko porównac

mam jeszcze jedno pytanie bo akurat cos przeczytałem w internecie ale moło wyjasniające to było
czy te gąbki z filtra należy czyscic co jakis czas jesli tak to co jaki i jak ? normalnie wypłukac zimną wodą bo wiwem  ze wyparzac nie wolno
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2008, 19:08:53 wysłane przez mboss » Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #39 : Październik 19, 2008, 01:49:03 »

filtr trzeba czyścić w wodzie z akwarium ( ale nie w akwarium!) Smiley, np przy podmianie
no i nie za często najlepiej dopiero w tedy jak wyraźnie spadnie jego wydajność
Twoje problemy z azotem biorą się pewnie tez z powodu filtra, najlepiej jakby znajdował się w nim na stałe wkład biologiczny którego sie nie czyści, na nim osiadają bakterie nitryfikacyjne rozprawiające się z azotem z akwarium
Zapisane
mboss
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #40 : Październik 19, 2008, 08:59:48 »

mam 2 filtry w akwarium jeden mały z tyłu za tłem strukturalnym ( włączam czasami) drugi długi 2 komorowy z obydwoma wkładami z gąbki ( dolna komora jest duża)
dół był strasznie zasyfiony

ale to nie koniec problemów z rybkami jak wspomniałem w czwartek kupiłem 2 molinezje zółte i 2 samice gupika
wczoraj po południu zauwazyłem że samiczce gupika zeszła grzbietowa płetwa i cos niefajnego dzieje sie z łuskami wokół płetwy a molinezja ma taki biały pysk wyglądało to jak takie wielkie wargi  Wieczorem obydwie ryby padły
dzisiaj widze ze z drugą molinezją zaczyna dziac sie to samo
druga niedawno kupiona samica gupika wygląda na zdrową reszta ryb też.
obydwa filtry wyczyscilem wczoraj i podmienilem 20%wody Jutro skocze do zoologicznego i kupie cos moze na zmniejszenie no3
i niewiem co jeszcze ? Doradzcie coś prosze bo szkoda mi tych rybek
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #41 : Październik 19, 2008, 09:13:00 »

chciałes rade to dostałeś już, teraz pozostaje czekać  Tongue
2 filtr tez niech chodzi całą dobę, i jeszcze najlepiej to jabyś czyścił te filtry na przemian co jakiś czas raz jeden raz drugi
no więcej roślin szybko rosnących, oświetlenie na poziomie ok 0,5W/l. i problem z NO3 sam sie rozwiąże
odradzam kupowanie preparatów uzdatniających moim zdaniem to strata kasy i niepotrzebna ingierencja w zbiorniku
 
Zapisane
mboss
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #42 : Październik 19, 2008, 09:44:55 »

chciałem reade na temat czy cos kupic na grzyby, wirusy, jakies leki czy witaminy dla rybek

Wszystkie poprzednie rady pamiętam i dziękuje za nie bardzo gdyż jestem poczatkujący w tej dziedzinie Smiley akwarium mam od 3,5 miesiąca i problem wynikł pewnie z mojego braku doświadczenia.

Mam jeszcze dwa pytanie 1 co do tej molinezji moge j przeniesc do np wielkiego słoika z grzałką na jakis czas z nową wodą
 2 czy np można przegotowac wode poczekac aż ostygnie i wlewac do akwrium czy jest to kompletnie bezsensu
 

 
Zapisane
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #43 : Październik 19, 2008, 10:37:05 »

do leczenia to raczej bym radził zaopatrzyć się w małe akwarium z napowietrzaczem, filtrem i grzałką. Nie będzie to strata bo później będzie ci służyło jako akwarium do kwarantanny.

Włożyłeś kamień ze strumienia, a wraz z nim wszelkiej maści robactwo i choroby Tongue
będziesz miał nauczke na przyszłość by nie dawać kamieni i korzeni z niesprawdzonego źródła.

Co do molinezji i gupików, to koniecznie zajrzyj na tą stronę http://aquariuum.republika.pl/choroby.htm
znajdziesz tam opisy chorób i sposoby walki
Zapisane
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #44 : Październik 19, 2008, 11:12:37 »

I jak wiesz co to za choroba?
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
 
Skocz do: