Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: pytanie o nawożenie  (Przeczytany 968 razy)
paul71
Nowy
*
Wiadomości: 25


« : Wrzesień 30, 2008, 21:21:17 »

Witam
Mam zamiar osiągnąć proporcje makro w akwarium w stosunku N:P:K 10:1:20 i w związku z tym moje pytanie, czy aby to osiągnąć muszę znać ilości tych pierwiastków w wodzie kranowej, czy może ilości ich są tak małe że nie należy ich brać pod uwagę przy obliczaniu ilości wlewanych nawozów.
Mam problem z uzyskaniem danych o zawartości tych pierwiastków od wodociągów.
Podawać mam zamiar KNO3 i K2SO4
Za odpowiedzi i rady z góry dziękuję.

Oto parametry wody z kranu
1.   Zapach                                                                                -                            bez zapachu
2.   Barwa                                                                                mgPt/l                       <5
3.   Mętność                                                                            NTU                           0,39
4.   Chlor wolny                                                                        mg/l                           0,04   
5.   Odczyn pH                                                                            -                             7,61 
6.   Przewodność właściwa                                                       S/cm                        484
7.   Mangan                                                                            mgMn/l                       <0,02
8.   Żelazo ogólne                                                                    mgFe/l                        0,076
9.   Twardość ogólna                                                                mgCaCO3/l                 238
10.   Amonowy jon                                                                    mgNH4/l                     <0,06
11.   Azotyny                                                                           mgNO2/l                     <0,025
12.   Azotany                                                                           mgNO3/l                     2,11
13.   Ogólna liczba mikroorganizmów w temp. 36oC po 48h          jtk/1 ml                       4
14.   Ogólna liczba mikroorganizmów w temp. 22oC po 72h          jtk/1 ml                       21
15.   Bakterie grupy coli                                                            jtk/100 ml                     0
16.   Escherichia coli                                                                jtk/100 ml                     0
17.   Enterokoki                                                                       jtk/100 ml                      0
18.   Clostridia perfringens (łącznie ze sporami)                          jtk/100 ml                      0

I jak teraz nawozić ?
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2008, 16:32:05 wysłane przez paul71 » Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: