Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « !!P_O_M_O_C_Y!! Choroba ktora zabija ryby!!
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: !!P_O_M_O_C_Y!! Choroba ktora zabija ryby!!  (Przeczytany 4760 razy)
lisek_92
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 178



« : Wrzesień 29, 2008, 17:31:25 »

Czesc
Mam przykre wiadomosci Cry
Od soboty zobaczylem na jednym skalarze cos dziwnego w postaci plesni.
Odrazu go przenioslem do inego akwa i go tam leczylem akryflawina. Jednak ta walka okazala sie przegrana gdyz nastepnego dnia skalar zdechl;/
w niedziele zobaczylem ze jedno gurami ma jakies zaczerwienione skrzela i 2 kirsyki dziwnie sie zachowuja(sa caly czas w jednym miejscu i maja "postrzepione" pletwy. tez je zabralem do drugiego akwa i je zaczalem tez leczyc akryflawina. jednak dzisiaj zoabczylem ze jeden kirysek zdechl a dugi ledwo co sie trzyma Cry tylko gurami sie polepszylo i juz ma normalne skrzela. No a teraz zauwazylem na pozostalych skalarach tez tak jakby plesn Undecided
POMOZCIE!! blagam nie chce zeby mi wszystkie ryby pozdychaly!!
na tych zdjeciach zobaczycie zdechlego kiryska. kto nie chce niech nie oglada. Widac na nim same osci i tak jak by go...krew zalala w srodku Huh
Akwa: 112l
temp: 27*c
ph:ok 7,5




« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2008, 17:39:36 wysłane przez lisek_92 » Zapisane

Moje akwaria dojrzewają 270l malawi i 450l Smiley
owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 29, 2008, 17:44:26 »

Parametry wody , rodzaje pokarmow ,opis zbiornika itp . Poprosimy . Shocked
Zapisane
lisek_92
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 178



« Odpowiedz #2 : Wrzesień 29, 2008, 19:16:44 »

boze przeciez po zdjeciach nie mozna ocenic?
a w ogole to parametry tylko mam ph: ok 7,5
pokarmy ichtio vit Tropicala
akwa 112l
filtr tetra tec ex 1200
i cos jeszcze??!!
Zapisane

Moje akwaria dojrzewają 270l malawi i 450l Smiley
lauri24
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1223


Power^^


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 29, 2008, 19:17:57 »

temperatura w akwa...
EDIT: sorki nie doczytałam  Embarrassed
Zapisane

112l. Ogólne
30l.- Gupiki, platki
lisek_92
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 178



« Odpowiedz #4 : Wrzesień 29, 2008, 20:33:50 »

kurcze wezcie pomozcie prosze
zauwazylem ze juz nawet niektore neony maja postrzepione pletwy!! Cry

2 kirysek zdechl Cry
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2008, 07:19:22 wysłane przez lisek_92 » Zapisane

Moje akwaria dojrzewają 270l malawi i 450l Smiley
bebooczek
Nowy
*
Wiadomości: 40


« Odpowiedz #5 : Wrzesień 30, 2008, 07:56:51 »

A nie zauwazyles zeby ci jakis inny osobnik "wcinał" pletwy mniejszych rybek? jest taka choroba co sie pletwy własnie scinają i strzępią, a co ile wymieniasz wode?
Zapisane
lisek_92
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 178



« Odpowiedz #6 : Wrzesień 30, 2008, 08:05:24 »

nie raczej zadna ryba nie skubala mniejszych ryb.
podmiana wody co 2 tygodnie 20-30l
Zapisane

Moje akwaria dojrzewają 270l malawi i 450l Smiley
gregorij
Zainteresowany
**
Wiadomości: 133


« Odpowiedz #7 : Wrzesień 30, 2008, 08:33:53 »

najpierw proponuje wymien 40% wody zeby pozbyc sie nadmiaru syfu i chemii z wody a ktorko mowiac rozcienczyc nieco
potem
bactopur (omnipur) sery +  bardzo mocne natlenianie! dzialaj zanim wszystko wyzdycha
kuracja tygodniowa w ogolnym potem podmiana wody 40%
dwa dni obserwacji i jesli potrzeba powtorka
po takiej terapi co tydzien wymieniaj wode po 25-30% kilka razy
po 2 miesiacach mozesz juz zadziej
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2008, 08:35:44 wysłane przez gregorij » Zapisane
lisek_92
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 178



« Odpowiedz #8 : Wrzesień 30, 2008, 20:31:07 »

no zakupilem ten bactopur i podmienilem 30l wody
dzieki za pomoc Wink
Zapisane

Moje akwaria dojrzewają 270l malawi i 450l Smiley
gregorij
Zainteresowany
**
Wiadomości: 133


« Odpowiedz #9 : Październik 01, 2008, 06:07:37 »

PAMIĘTAJ!! o natlenianiu bardzo mocnym

kuracja tydzien bo na etykiecie pisza od 3-7 dni, poniewaz masz jak sadze jakas bakterie lub grzyb trzeba go zwalczyc do konca bo w przypadku nie wyleczenia a tylko zaleczenia - wróci

kuracji moga nie przezyc: zbrojniki niebieski oraz kiryski ktore są wrażliwe na ten preparat

powodzenia

pisz o wynikach za tydzien
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2008, 06:50:37 wysłane przez gregorij » Zapisane
Esmi
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 520

Cave hominem


« Odpowiedz #10 : Październik 01, 2008, 19:50:18 »

Cytuj
kuracji moga nie przezyc: zbrojniki niebieski oraz kiryski ktore są wrażliwe na ten preparat

To może lepiej zamiast Bactopuru użyć Bactopur Direkt. Z tego co się dowiedziałam nie robi szkody zbrojnikom i kiryskom.
Zapisane

Jesteśmy zarozumiałymi ignorantami zapatrzonymi w swoje "człowieczeństwo", które zamiast otworzyć nam szerzej oczy na otaczający nas świat, przysłoniło je mgłą pychy.
gregorij
Zainteresowany
**
Wiadomości: 133


« Odpowiedz #11 : Październik 01, 2008, 22:30:36 »

Esmi: zdania sa podzielone ja mam takie a nie inne doswiadczenia i przekazuje jako przestroga dla innych bo sam usmiercilem glonojada lub dwa ale szczerze mowiac kirysek nie padl ani jeden, potem zmienilem preparat na omnipur i sytuacja podobna glonojada zduło i padł a kiryskom nic nie bylo, wiec zrezygnowalem ze zbrojnikow niebieskich, mysle ze to czy ryba wytrzyma kuracje czy nie zalezy od bardzo wielu czynnikow i nie warto tego analizowac, czasami lepiej oddac glonojada wzamian za inne rybki, z doswiadczenia wiem rowniez ze podczas kazdej kuracji niezbedne jest mocne napowietrzanie wtedy ryby maja wieksze szanse na przetrwanie, wiaze sie to chyba z tym ze w przypadku zakazenia bakteryjnego lub grzybicznego nastepuje proces gnicia w wodzie i wytwarzają sie zwiazki gazowe rozpuszczone w wodzie a dzieki powietrzu (natlenianiu) sa one wywabiane z wody i uwalnianie do otoczenia, nie jestem pewien tej teori bo sam ja wymyslilem ale jestem do niej przekonany
Zapisane
nero
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #12 : Październik 03, 2008, 17:37:47 »

za małe akwaria, jak na takie obsady , to przyczyna, skutek jakiś grzyb czy bakteria.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2008, 17:39:46 wysłane przez nero » Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #13 : Październik 03, 2008, 19:01:36 »

To jest fleksibakterioza. Podaj Bactopur Direct w dawce 150%. Obniż temperaturę do najniższej będącej w granicy optimum dla twoich ryb. Działaj szybko, to jedna z najniebezpieczniejszych chorób ryb.

Niestety sam teraz też walczę z tym choróbskiem :/ na szczęście u mnie choroba wybuchła w kwarantanniku, uffff
Zapisane

lisek_92
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 178



« Odpowiedz #14 : Październik 03, 2008, 21:14:57 »

No wiec podalem bactopur direct i jest jak narazie dobrze.
Zadnej rybie juz sie nic nie dzieje, a te co mialy objawy czuja sie juz o wiele lepiej
jeszcze je pokuruje 3-4dni i chyba bedzie juz git Wink
wielkie dzieki za podpowiedzi Wink
Zapisane

Moje akwaria dojrzewają 270l malawi i 450l Smiley
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: