Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaki jest najlepszy pokarm dla .... ?  (Przeczytany 2350 razy)
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« : Lipiec 30, 2004, 13:11:47 »

Mam 4 skalray czarne ze srebrnymi paskami, 2 skalary białe (jeden robi się złoty), 1 gupika, 1 mieczyka, 7 neonków (wiem musze gup,miecz i neo dokupić), dwa kirysy chyba pasiaste, glonojada (nie wiem jakiego ale kuzyn mi mówił, że to jest (czyt. Plekostomus), Danuta ma takiego bo widziałem na zdjęciu) i 1 żabkę (jest bardzo mała i jednocześnie fajna). Czy może wiecie jakie pokarmy im podawać.
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #1 : Lipiec 30, 2004, 16:06:55 »

Wszystko, najlepiej najwiecej żywego.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #2 : Lipiec 30, 2004, 16:51:42 »

Oczywiście nie sam tubifex , ochotka czy rurecznik bo to ma za dużo kalorii Smiley polecam dafnie, oczlik i larwy komarów. Dla urozmaicenia płatki z pokarmów roślinnych . Dobnrze jest też suszyć rośliny akwariowe lub sałate a nastpnie rozcierać i takie płatki podawać. Co jakiś czas wrzuć kalafiorka lub gotowana marchewkę /ziemniak (bez soli!)  dla glonajada. Płatki ajk dajesz to nie tylko jednego rodzaju ale zmieniaj by były urozmaicone.
Zapisane

112,25
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #3 : Lipiec 31, 2004, 16:55:43 »

Dowiedziałem sie z tego forum, że domowym sposobem na dostarczenie jakiś witamin rybom jest ugotowane żółtko jajka. Czy to jest dobry pokarm dla ryb :?: Ile razy w tygodniu powinno się to dawać :?:
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #4 : Sierpień 02, 2004, 20:34:30 »

Ja to stosuję, rybki zajadają sie tym niesamowicie i zaciekle walczą o każdy kawałeczek. A dawać to najlepiej raz w tygodniu. Tylko nalezy wrzucać bardzo małymi kawałeczkami, zresztą sam zaobserwujesz jak rybki będą to jadły. Nie przestrasz sie tylko metnej wody, bo brudzi sie ona od tego znacznie Wink, ale po kilku godzinkach filtracji już nie ma śladu po jajeczku, oprócz pełnych brzuszków naszych podopiecznych oczywiscie Smiley
Pozdrawiam.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: