Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kakadu złożyła jajka i co dalej?  (Przeczytany 4432 razy)
Danuta
Bywalec
****
Wiadomości: 308



« : Lipiec 30, 2004, 06:43:25 »

Moja kakadu wczoraj po 22.00 złożyła jajka zaraz za przednią szybą w muszelce morskiej, takiej zakręconej. Teraz mogę na nią patrzeć i na to jak walczy z wszyskimi wokół. Dołozyłam jej mchu z przodu, żeby ją trochę ukryć, ale myślę, że to na nic. Amatorów dobrego żartka nie brakuje. Co dalej będzie gdy te jajka złozyła? :?: Są koloru żółtego. Czy takie powinny być i co ona robi gdy tak ciągle zagląda do tej muszli?
Mam taki prowizoryczny kotnik, który nakłada się w akwa u góry. Czy zabrać ją tam wraz z samicą i samcem, czy to bez znaczenia bo i tak ktoś potem małe  Sad  zeżre?
Czekam na odpowiedź. :!:  :roll:
Zapisane

Akwa 80l
20 rybek małych

Pozdrowienia z Olkusza
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #1 : Lipiec 30, 2004, 15:20:20 »

Parka Kakasu powinna odpierać ataki innych rybeka le możes zprzeniesć ją wraz z ikrą do kotnika. Przygotuj jakiś drobniutki pokarm dal małych jak np larwy solowca czy malutki zooplankton.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #2 : Lipiec 30, 2004, 16:56:41 »

polecam także nicienie mikro o ile masz do nich dostęp. Hoduje się je łatwiej niż solowca i są zdecydowanie tańsze w utrzymaniu.
Zapisane

112,25
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #3 : Lipiec 30, 2004, 22:41:29 »

U mnie jest tak samo ale rybka odpiera ataki innych.Ostatnim razem jak miala ikre to poczekałem aż wyklują się larwy i dopiero przeniosłem je do kotnika karmie zooplanktonem i rybki mają sie dobrze Smiley.
Zapisane

Danuta
Bywalec
****
Wiadomości: 308



« Odpowiedz #4 : Lipiec 31, 2004, 07:55:04 »

U mnie pewnie już się coś wykluło bo jajeczek nie widzę a samiczka do muszelki wchodzi. Tylko po co? Co się dalej dzieje? :?:  :shock:
Zapisane

Akwa 80l
20 rybek małych

Pozdrowienia z Olkusza
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #5 : Lipiec 31, 2004, 23:31:49 »

Wchodzi do muszli, bo broni larw i ciągle chce mieć je na oku i bedzie tak dopuki same sie nie rozpłyną po akwa, a to pewnie niebawem nastąpi. Ja w takim momenicie przenosze larwy bez samicy do kotnika i część przeżyje nie wiem czy to jest najlepsze rozwiązanie,ale inaczej larwy staną się śniadankiem dla neonów.
Zapisane

Danuta
Bywalec
****
Wiadomości: 308



« Odpowiedz #6 : Sierpień 01, 2004, 08:57:25 »

Dzięki za informacje, ale nie widzę by dzisiaj jeszcze było zainteresowanie samicy larwami. Pewnie już po śniadanku. Sad
Zapisane

Akwa 80l
20 rybek małych

Pozdrowienia z Olkusza
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: