Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « Jak złapać kosiarkę fałszywą? :-)
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak złapać kosiarkę fałszywą? :-)  (Przeczytany 6032 razy)
Maciek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 168



« : Lipiec 29, 2004, 22:40:47 »

Na wstępie proszę się nie śmiać   Tongue

Mam w akwa dwie kosiarki fałszywe (garra), no i przy okazji mam z nimi problem, jak były małe to były fajne, teraz chętnie bym się ich pozbył (atakują inne ryby, załatwiły mi jedynego ślimaka, przy okazji dwa karliki pewnie też), jest jednak jeden malutki problem - nie moge ich złapać. Mam dość bujną roślinność w akwa, pozatym korzenie, kokosy, itp. A garry są zwinne i szybko uciekają, kryją się po dnie, itp. Możecie mi coś poradzić jak je złapać? Nie chciałbym sobie zburzyć wystroju, ale obawiam się że bez tego może być trudno... Aha, mam dwie "łapaczki" i mimo to jakoś nie moge :lol:
Zapisane

Akwa 75l - ogólne.

Zamienię dziewczynę na duże akwarium ;-)
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #1 : Lipiec 30, 2004, 09:26:11 »

No... to masz problem ja bym sprubował w następujący sposób:
SPOSÓB I
Włorzył siatkę do akwa i trzymał w wodzie one by był zaciekawione nią i podpłyneły by a ty w tedy je chyc i masz w siatce Tongue  :twisted:
SPOSÓB II
Wrzycił do akwa ich przysmak a wpobliżu czychał z siatką (oczywiście w wodzie) i jak by zaczeły delektować się pokarmem w tedy trach i są w siateczce. Cheesy

P.S.
Cierpliwości odpisz jak ci się uda :wink:  :bybye:
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #2 : Lipiec 30, 2004, 12:29:49 »

Dokładnie podstawą do złapania szybkiej ryby w takim akwa jest opanowanie i spokój. nie wolno zacząć jej szybko ganiac po całym akwa bo to tak jakby tornado f-5 szło Wink (mi często takie tornada przychodzą jak szybko mam odłowić 20-30ryb) siatka niech sobie jest w akwa p4rzez dzień dwa niech się przyzwyczaja . łap je delikatnymi ruchami tak by nie płoszyły się  można przed połowem zakarmić Smiley Pozdr.
Zapisane

112,25
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #3 : Lipiec 30, 2004, 12:57:13 »

Ja kiedyś miałem łapać 2 spore sumorekiny. To dopiero było. Sumorekiny z natury są tchórzliwe i jak je łapałem to tak uciekały, że o szybe sobie nosy roztrzaskiwały. Musiałem uważać żeby sobie krzywdy nie zrobiły a jednocześnie musiałem mieć niezły refleks. Ich spokojnie nie da się złapać, ponieważ one cały dzień potrafią pływać w jedną i w drugą z szybką prędkością. No, ale się udało. Jeszcze musiałem złapać 18 cm (teraz ma już 21 cm) glnojada. Jego nie dało się złapać normalnie. Trzeba było dać się na sposób. Podłożyłem koło jego nosa dzbanek (on do łapania został mi ostatni) i przestraszyłem go ręką. Sam wpłynął do dzbanka. Musisz wpaść na jakiś sposób.
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #4 : Lipiec 30, 2004, 16:05:49 »

Bhehehe tak sie składa, że dziś miałem ten sam problem  Cheesy . Odłowiłem 6 brzanek sumatrzańskich w miarę łatwo Wink, no ale z kosiarką fałszywą.... eszsz utrapienie Smiley. Pare miesiecy temu chciałem wyłapać dwie, ale jak udalo mi sie jedną to już dałem sobie z drugą spokój Smiley. Na szczęście dzisiaj udało mi się drugą, trzeba mieć jedną dużą siatke i drugą małą lub jakiś straszak (patyk) którym wykurzy sie ją z ukrycia. Biedactwo napływało sie za reszte życia Wink, teraz odpoczywa w 40L.
Przy okazji wyłowiłem glonojada syjamskiego, gdy czatowałem na kosairke glonojad pływals e po akwarium i postanowił przycupnąć w... siatce Smiley, byłem mile zaskoczony Smiley.
Także nie polecam nikomu łapania małych bocji striata (pręgowanych) Smiley, szczeze współczułem sprzedawcy w sklepie, w ydawaćby sie mogło że w takim małym akwarium bez roślin to nic trudnego Smiley
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
merritt
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 142



« Odpowiedz #5 : Lipiec 30, 2004, 23:11:41 »

ja mam największy problem z gurami. są strasznie płochliwe i wystarczy, że coś się ruszy na tafli i już są między roślinami, koło filtra i grzałki.
Zapisane

64l. 2 bocje wspaniałe, 3 molly's, parka gurami złotych, parka ramirez, parka prętników karłowatych, zbrojnik niebiestki, 3 sumiki szkliste, 5 otosków, dwie ampularie
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #6 : Lipiec 31, 2004, 23:43:43 »

Wsadzasz do butelki np. po mleku pokarm. Ważne aby otwór w butelce był taki, żeby rybka się zmieściła. No i cierpliwie czekasz. Sposób wypróbowany na krewetce boksującej, a jest to to niewiarygodnie szybkie.
Zapisane
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #7 : Sierpień 01, 2004, 06:49:24 »

A ja zapropnuje lapanie rybek w nocy jak swiatlo juz jest zgaszone. Oczywiscie przy latarce.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: