Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak rozmnożyć Pyszczaki???  (Przeczytany 9501 razy)
darek23
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38



« : Listopad 08, 2008, 14:43:55 »

Prosze o pomoc
Zapisane
marcinl
Szczecin
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1616



WWW
« Odpowiedz #1 : Listopad 08, 2008, 14:55:02 »

sporo informacji podałeś...
zacznijmy od tego, że potrzeba samca i samicy oraz odpowiednich warunków w akwa Smiley
Zapisane

moje 72l - http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=17736.0
Ulubione - Kiryski Pstre, Gurami Mozaikowe i krewetki Smiley
darek23
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38



« Odpowiedz #2 : Listopad 08, 2008, 15:26:03 »

Ok już mówie akwarium mam prawie sto litrów mam 4 stuki Pseudotropheus temperatura w akwarium jest 26 stopni tak pisało w gazecie co do samic czy samca nie wiem jak je odróżnić dorać coś?
Zapisane
darek23
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38



« Odpowiedz #3 : Listopad 08, 2008, 15:27:42 »

czy one potrzebuja piachu czy żwirek wystarczy
Zapisane
kozak-93
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 428



« Odpowiedz #4 : Listopad 08, 2008, 17:24:26 »

Akwarium za małe na pyszczaki.A co dopiero z potomstwem  Roll Eyes A co do pytania to lepszy jest piach , ponieważ pyszczaki uwielbiają w nim kopać.
Zapisane

Astronotus ocellatus i drobnica.
darek23
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38



« Odpowiedz #5 : Listopad 08, 2008, 17:26:40 »

ok dzieki mam pytanko bo widze ze sie znasz moge?
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2008, 13:34:30 wysłane przez darek23 » Zapisane
kozak-93
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 428



« Odpowiedz #6 : Listopad 10, 2008, 21:08:03 »

No wal śmiało bo pytania nie widzę.
Zapisane

Astronotus ocellatus i drobnica.
darek23
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38



« Odpowiedz #7 : Listopad 11, 2008, 10:59:23 »

Trzymam z pyszczakami teraz kiryski i glonojada czytałem ze to ryby bardzo towarzeskie rybki (pyszczaki) ale agresywne jeżeli chodzi o terytorium co mam zrobic oddać czy zostawic je razem sa już tak drugic tydzień.
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #8 : Listopad 11, 2008, 12:13:11 »

darek 23 Ty chyba nic nie rozumiesz co?
Po 1 pyszczaki trzyma się tylko w towarzystwie pyszczaków!! Wściekły - nie tylko ze względu na agresje ale przedewszystkim ze względu na wy6magania srodowiskowe! - pseudotropheus zamieszkują endemiczne jezioro malawi tam sa dość specyficzne warunki _takie jakich nie znajdziesz nigdzie indziej. Natomiast kiryski i zbrojniki pochodzą z zupełnie innego regionu świata i potrzebują zupełnie innej wody i innego środowiska!
Po2 Twoje akwarium jest na nie za małe!!! i jakoś dziwnie sie powiększa z każdym postem -najpierw było 75 potem prawie 100 w innym wątku już 100 -niedługo do 200 dociągniesz, więc może  zastanów sie ile ono ma naprawdę litrów może 30?
Podsumowując radze Ci sporeo poczytać na temat akwarystyki ogólnie ( bo brak Ci podstaw), następnie zapoznać się z wymaganiami gatunków które Cie interesują , po czym zweryfikować chęci do możliwości . A nie myśleć o rozmanażaniu ryb którym nike możesz zap[ewnić odpowiednich warunków do życia.
Zapisane

darek23
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38



« Odpowiedz #9 : Listopad 11, 2008, 12:24:40 »

ok mistrzu.
Zapisane
kozak-93
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 428



« Odpowiedz #10 : Listopad 11, 2008, 14:14:02 »

Nic dodać nic ująć Ala napisała wszystko  Tongue
Zapisane

Astronotus ocellatus i drobnica.
andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #11 : Listopad 11, 2008, 14:28:31 »

ok mistrzu.
A ja Ci napiszę - Mistrzu machnąłeś ręką na temat. A tymczasem...
- dla pyszczaków ważna jest aby woda była twarda i miała ph przynajmniej 7,6-7,8 (różnie to podają więc ja podaję średnią), a takie parametry wody zbrojnikom czy kirysom już nie służą, ponieważ pochodzą one z wód miękkich i kwaśnych
- dla pyszczaków ważna jest nie pojemność akwarium (jego wysokość) a powierzchnia dna jako, że ryby te są terytorialne i będą walczyć ze sobą o każdy centymetr kwadratowy powierzchni. Pomijam już fakt że wiele z pyszczaków dorasta do dość sporych rozmiarów

Pierwszy z tych punktów dyskwalifikuje połączenie pyszczaków z kirysami i zbrojnikami, a drugi dyskwalifikuje Twój zbiornik jako akwarium dla pyszczaków. No i napisz w końcu jakie masz naprawdę to akwarium...
Egzorcyzmy odprawione.... Grin
Zapisane

darek23
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38



« Odpowiedz #12 : Listopad 11, 2008, 16:25:27 »

ok oddam je.
Zapisane
koper112
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 382


אַקוואַריסטיק איז מיין פערדל


« Odpowiedz #13 : Listopad 11, 2008, 17:43:03 »

a tak na marginesie chodowalem kiedys pyszczaki 2 razy miałem potomstwonie miałem piasku tylko żwirek i miałem terz glonojada
 i było O.K.  ale najpierw troche o nich czytałem akwa mialem160 litrów woda 7.5/8.0 stworzyłem im sporo grot z łupków skalnych walczyły ze sobą ale nie za bardzo samica składała ikre po zapłodnieniu przez samca brała wszystko do otworu gębowego i tam następywał wylęg potem je sama wypuszczała iw jakiś tam znany sobie sposób chronila za 2-gim razem było młodych okolo 20-tu
 zrezygnowałem z tych rybek bo strasznie demolowały mi akwa. ale te rybki są naprawde ładne. teraz mam 200 litr. towarzyskie.
 pewnie pyśkami się kiedyś zajme

                     powodzenia papa
Zapisane

koper112
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 382


אַקוואַריסטיק איז מיין פערדל


« Odpowiedz #14 : Listopad 11, 2008, 17:46:25 »

Prosze o pomoc

  nie myśl o rozmnażaniu najpierw je poznaj i w jakich warunkach żyją  CZYTAJ NIżEJ.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: