Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Agresywny skalar.  (Przeczytany 15467 razy)
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #15 : Lipiec 29, 2004, 15:29:08 »

Mieczyki mają to do siebie, że jak nie mają towarzystwa to robią się agresywne, choć nie wszystkie. Ja mam u siebie tylko dwa i nie mam żadnych problemów. Liczba neonków - fakt, każde źródło podaje inaczej. Nie ma czegoś takiego jak dokładnie określona liczba sztuk w stadzie. To zależy od pojemności akwarium. Teoretycznie powinieneś ich mieć jak najwięcej, ale w granicach rozsądku. Gupiki też, ale stadko neonów wygląda niezwykle efektownie.
Zapisane
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #16 : Lipiec 29, 2004, 19:46:18 »

A w naturalnym środowisku to musi wyglądać cudnie kiedy taka ławica płynie Cheesy  Tongue
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
gruber
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #17 : Lipiec 29, 2004, 23:10:28 »

Mam dwa Skalary od roku .Miesiąc temu kupiłem 10 Neonów Czerwonych i po tygodniu kwarantanny wpuścilem do akwarium. Wszystko ok. Dokupiłem więc następne 10 sztuk. I niestety pierwszej nocy Skalary ubiły dwa Neony. Odłowiłem Skalary do akwarium[ kwarantanny] i teraz czekają aż odpalę zakupioną 240 -kę.
Dodam że moje Skalary nie są zbyt duże ponieważ mam akwarium 54 litrowe.
Zapisane
jog
Zainteresowany
**
Wiadomości: 100



« Odpowiedz #18 : Lipiec 31, 2004, 23:06:23 »

no neonki spox wyglondaja w lawicy ja mam dostep do hurtowni akwarystycznej Cool  i widzialem spox widok a konkretnie 4 akwa obok siebie tak po jakies 150 litra i w kazdym po 200 neonow;] oczywiscie one do sprzedania dla tego tak gesto ja osobiscie mam 50 neonow w akwie Cool  Cool
Zapisane
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #19 : Sierpień 01, 2004, 13:20:29 »

Mam 7 neonów i chciałbym jeszcze dokupić. Narazie tamtym skalary nic nie zrobiły, ale jak dokupie jeszcze kolejne 5 lub więcej to jak je wpuszcze to skalary coś im zrobią czy wogóle się nimi nie zainteresują? Jeśli coś zrobią to co ja mam uczynić żeby je nie skszywdziły? A wogóle na czym polega ta kwarantanna?
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #20 : Sierpień 02, 2004, 20:46:07 »

Kup na próbę 2-3 sztuki. A z kwarantanną chodzi o to, ze świeżo zakupione rybki nie wpuszczamy odrazu do naszego ogólnego akwarium, gdyż jest niebezpeiczeństwo ze z nowymi rybkami przyszła jakaś choroba ze sklepu, wiec po co ryzykowac zarażeniem reszty obsady. Wówczas nowe rybki trzyma sie do 2 tygodni w oddzielnym, mniejszym akwariuim zwanym kwarantannikiem.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #21 : Sierpień 02, 2004, 21:45:10 »

Cytat: michał
A w naturalnym środowisku to musi wyglądać cudnie kiedy taka ławica płynie Cheesy  Tongue


Niedawno widziałem akwarium 400 litrów, a w nim same mieczyki. Coś niesamowitego.
Zapisane
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #22 : Sierpień 05, 2004, 16:51:14 »

Moja siostra widziała 200l akwa., a wnim pełno skalarów. Nie wiem ile ich było, ale jak siostra mi opowiadała to odniosłem wrażenie, że bływały jeden koło drugiego, a między nimi przerwa kilkucentymetrowa. Podobno bardzo ładnie to wszystko wyglądało.
A jeśli chodzi o tego skalara, to tyle czasu już minęło, a on (tylko on a jest jeszcze 5 skalarów i nic im nie robią) nadal je zaczepia. Narazie ślimaki trzymają się dobrze.
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #23 : Sierpień 05, 2004, 17:17:09 »

Cytat: Riczi
Moja siostra widziała 200l akwa., a wnim pełno skalarów. Nie wiem ile ich było, ale jak siostra mi opowiadała to odniosłem wrażenie, że bływały jeden koło drugiego, a między nimi przerwa kilkucentymetrowa. Podobno bardzo ładnie to wszystko wyglądało.


Do czasu...
Zapisane
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #24 : Sierpień 15, 2004, 11:25:16 »

Ciekawe ile do tego czasu skalarów u niego się potopiło :?:  :?  Smiley Troche ich tam za dużo pewnie było, chyba że szybko zeszły.
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #25 : Sierpień 15, 2004, 13:19:12 »

skalary owszem lubią pływaćw stadzie, ale jak zaczną sobie ustalać hierarchię to będzie niewesoło...
Zapisane

gg:1384140
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #26 : Sierpień 15, 2004, 13:26:36 »

U mnie chyba właśnie ustalają. Mam nadzieje, że nie będzie problemu.
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #27 : Wrzesień 10, 2004, 19:34:25 »

Miałem napisać kiedy będę miał młode skalary. No więc dzisiaj zaczęły pływać. Na oko to jest ich tam ponad 70. Jestem taki szczęśliwy Smiley  Cheesy  :lol:  :mrgreen:  :good!: Tylko w czym ja będę je trzymał :?: Ale to już moja sprawa. Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :!:  :!:
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
atusia
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 383



« Odpowiedz #28 : Wrzesień 10, 2004, 21:07:42 »

Riczi gratulacje...zostałeś wujkiem :wink:
Zapisane

Pozdrawiam Beata
 

240l-paletki
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #29 : Październik 01, 2004, 19:02:33 »

Ah. Jak dawno już mnie nie było na tym forum. Mam takie zaległości, których narazie nie odrobie, a wszystko przez tą szkołe. A tak wogóle to dziękuje za gratulacje. Ale teraz mam nowy problem, bo to chyba problem, albo i szczęście. Nie wiem dlaczego, ale skalary są w obec siebie bardzo agresywne. Kręcą się w okół siebie i jakby się całowały w mordki. Czy łączą się w pary :?: Tylko, że skalary już składały ikre więc myślałem, że są już połączone. Mam się bać :?: Co jest grane :?:

Jak myślicie, czy dużym skalarom można dawać serce wołowe do jedzenia :?: Mój kuzyn dawał narybkowi.
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: