Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: znerwicowane gurami  (Przeczytany 2944 razy)
merritt
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 142



« : Lipiec 28, 2004, 22:02:09 »

mam parkę gurami złocistych. wyglądają na zdrowe, rosną ładnie, ale kiedy ruszę ręką nad akwarium albo coś stawiam na szafkę, na której stoi, często słychać tylko plusk wody i siedzą obydwoje między roślinami pod grzałką. za bardzo mi to nie przeszkadza, ale chyba im tak. co o tym sądzicie?
Zapisane

64l. 2 bocje wspaniałe, 3 molly's, parka gurami złotych, parka ramirez, parka prętników karłowatych, zbrojnik niebiestki, 3 sumiki szkliste, 5 otosków, dwie ampularie
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #1 : Lipiec 29, 2004, 06:20:39 »

Może taka już jest ich natura. Ja miałem 2 Sumorekiny, które pływały ciągle przy zewnętrznej szybie w jedną i drugą. Czasami wystarczyło przejść obok akwarium i już zaczęły wariować. Albo pływały z prędkością światła gdzie się da, albo udawały trupy. Bałem sę nawet umyć szyby akwarium, albo wyciągnąć i wyczyścić filtr. A właśnie dlatego się bałem, bo nie chciałem żeby zdechły mi ze stresu. Nikomu nie polecam tych ryb. Chociaż rosną duże i nawet na swój sposób ładne to i tak są wkurzające bo przy nich nic się nie da zrobić. A w dodatku pływają ciągle w jednym miejscu w jedną i w drugą. I nie to że tak elegancko tylko zajwaniają, że nie można się nimi nacieszyć, bo nie można się im przyjżeć.
A może tym gurami coś się nie podoba w parametrach wody?
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #2 : Lipiec 29, 2004, 08:27:28 »

Zapewnij im dużo roślinnych kryjówek, lubią sie w nich chować. Gurami bywają płochliwe.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Sobieski89
Nowy
*
Wiadomości: 45



« Odpowiedz #3 : Lipiec 29, 2004, 11:14:50 »

A gdyby przestawiec akwarium w spokojniejsze miejsce to kto wie...
Zapisane

30l.- 8 neonek, 4 gupiki, 3 rozbory, kirysek, zbrojnik niebieski
Kotnik- 4 małe gupiki
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #4 : Lipiec 29, 2004, 14:39:37 »

Niemartw się mój prętnik identycznie się zazchowuje ma dużo kryjówek ale gdy wypływa na wolnąprzestrzeń i coś sięporuszy reaguje identycznie. :oops:  :?
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #5 : Lipiec 29, 2004, 15:08:20 »

Mój bojownik miał to samo Smiley Przeszło mu jak dostał towarzystwo, no i doszło sporo roślinek, kryjówek itd. Może to jakaś wspólna cecha labiryntowych ? Smiley
Zapisane
merritt
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 142



« Odpowiedz #6 : Lipiec 29, 2004, 15:50:28 »

kryjówek mają sporo a akwarium nie jest narażone na światło słoneczne. chyba poprostu są bardzo płochliwe.
Zapisane

64l. 2 bocje wspaniałe, 3 molly's, parka gurami złotych, parka ramirez, parka prętników karłowatych, zbrojnik niebiestki, 3 sumiki szkliste, 5 otosków, dwie ampularie
ice
Nowy
*
Wiadomości: 26


WWW
« Odpowiedz #7 : Sierpień 01, 2004, 12:25:41 »

z moimi mozaikowymi było to samo, przestawiłem akwarium, dałem inne oświetlenie i powoli wszystko zaczęło wracać do normy.

pomocna może być zmiana podłoża na ciemniejsze
Zapisane

labirynty, labirynty
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: