Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pokarmy dla ryb  (Przeczytany 4890 razy)
Danuta
Bywalec
****
Wiadomości: 308



« : Lipiec 28, 2004, 11:22:40 »

Myślę, że temat pokarmy dla ryb powinien zaistnieć jako osobny. Można by tu oceniać to co podajemy rybkom, polecać pokarmy, przetrzegać przed pewnymi itd.
Mnie interesuje co podajecie rybkom konkretnie z jakiej firmy i jak to im smakuje, a może czegoś nie lubią, lub źle się po tym czują/ A moze woda w akwa mętnieje po jakimś. Podajcie co jedzą wasze rybki. Tongue

Ja kiedy podałam mrożoną kostę ochotki to ryby zachorowały na ospę. Oraz miały długie nitkowate odchody.
Mrożnej ikry wcale nie chciały jeść , to samo ze szpinakiem.
Zapisane

Akwa 80l
20 rybek małych

Pozdrowienia z Olkusza
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #1 : Lipiec 28, 2004, 12:50:26 »

Ja codziennie wrzucam im dwie kostki mrożonej ochotki i raz na jakiś czas żywego wodzienia. Jedynymi trupami była parka mieczyków, ale 0 objawów choroby oprócz śmierci
Zapisane
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #2 : Lipiec 28, 2004, 12:53:37 »

Ja jako suchy pokarm podaje na śniadanie i kolację TetreMin Pro. Zauważyłem, że ryby o wiele bardziej lubią ten pokarm niż normalną TetreMin. A w dodatku gdy na dnie pudełka zostają resztki nie są zmielone i wszystkie płatki są w takim samym kształcie w takiej samej wielkości. Przynajmniej raz dziennie przylepiam tabletkę Vitabin do szyby akwarium, ponieważ mój glonojad bardzo ją lubi. Na obiad podaje mrożone larwy ochotki i nawet zauważyłem, że moim rybom apetyt się polepszył.
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
Danuta
Bywalec
****
Wiadomości: 308



« Odpowiedz #3 : Lipiec 28, 2004, 14:32:19 »

Napisz coś więcej o tym pokarmie. Dlaczego akurat ten?
Zapisane

Akwa 80l
20 rybek małych

Pozdrowienia z Olkusza
Danuta
Bywalec
****
Wiadomości: 308



« Odpowiedz #4 : Lipiec 28, 2004, 14:41:12 »

Czy podajecie muszki rybkom? Moje raz zjadły ćmę jak wleciała wieczorem do akwa - bojowniczka ją zjadła. :roll:
Zapisane

Akwa 80l
20 rybek małych

Pozdrowienia z Olkusza
Danuta
Bywalec
****
Wiadomości: 308



« Odpowiedz #5 : Lipiec 28, 2004, 14:43:33 »

Riczi wszędzie piszą żeby dawać jeść tylko 1 raz a ty 3 razy dajesz.
Wszyscy mnie op... że przekarmiam rybki, że powinnam im zastosować głodówkę 7-10 dniową. Co Ty na to? :?:
Zapisane

Akwa 80l
20 rybek małych

Pozdrowienia z Olkusza
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #6 : Lipiec 28, 2004, 15:11:08 »

Danuto, zacznij korzystać z opcji "zmień" jak zamierzasz coś dodać tuż za swoim postem. W ten sposób nie zaśmieca się forum.
Zapisane
Chica
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #7 : Lipiec 28, 2004, 15:59:35 »

Ja moje rybcie karmię dwa razy dziennie.

'Tropical':
Ichtio-vit, Ovo-vit, Tropical, Bio-vit, Vitabin, Spirulina(jedzą wszystkie chętnie)
Welsi Gran(za to by się dały zabić Smiley )
'Aqua-food'
granulki nr 4(bardzo chętnie ale twardy nr 4 tylko dla większych ryb)
'Kirys'
dafnia (niezbyt chętnie ale jedzą -dużo hityny)

mrożonki
Serca wołowe co 3 dni
wodzień i ochotka sporadycznie

co jakiś czas jeden dzień głodówka dla zdrowia Smiley
Pozdrawiam
Zapisane
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #8 : Lipiec 28, 2004, 17:04:27 »

Moim zdaniem trzeba dawać troche częściej, ale za to mniej. Jeszcze lepiej zróżnicowany pokarm. Nie samo mięsko i nie sam suchy, ponieważ ryby potrzebują tłuszczyku oraz witamin. A więc jeśli ktoś daje same robale rybom to brakuje im witamin, a jeśli ktoś daje sam suchy to brakuje im tłuszczyku i wolno rosną. Warto zrobić rybom 1 dzień postu, aby wszystko wyczyściły pod warunkiem, że nie ma tam żadnych młodych ryb. Oto jest moje zdanie.
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #9 : Lipiec 28, 2004, 18:16:54 »

Karmirni raz dziennie jest złe, rybki musza sie wtedy nachapać zeby reszte doby przetrzymać. Należy karmić 2-3 razy dziennie ale małymi porcjami. A ochotką należy karmić 2, max 3 razy w tygodniu gdyż częstsze podawanie moze powodowac otłuszczenie rybek, i nie musi to być odrazu widoczne pękatym brzuchem. Otłuszczenie rozwija sie powoli i niszczy narządy wewnętrzne a najbardziej wątrobę.
No ale wracajac do tematu, ja karmię TetraMin Pro, Tetra rubin (w granulkach), mrożona ochotka, żywy wodzień oraz żywa dafnia, raz w tygodniu żółtko z jajka na twardo. Rybki to neony czerwone, brzanki sumatrzańskie i odeskie, bocje pręgowane, kosiarki. Za każdym z tych pokarmów przepadają Wink.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Danuta
Bywalec
****
Wiadomości: 308



« Odpowiedz #10 : Lipiec 29, 2004, 08:29:37 »

Moje rybki nie lubią ichtio-vit Tropicala, uwielbiają Tetry Colour Pro i bardzo lubią Tetra wafer Mix nie tylko przydenne ale wszystkie o to walczą. Tongue
Jakoś na mrożonym pokarmie się sparzyłam i nie bardzo mam do niego przekonanie.
A wczoraj kupiłam Tetra Min Pro i rzeczywiscie świetny pokarm. Tyle, że w sklepie zapłaciłam za niego ponad 18 zł. A w internecie jest oferta promocyjna, jest dużo tańszy. :cry:  No ale dodatkowe opłaty za przesyłkę itd.
 :!:
Zapisane

Akwa 80l
20 rybek małych

Pozdrowienia z Olkusza
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #11 : Lipiec 29, 2004, 10:40:45 »

A nie mówiłem, yyyyyyy pisałem, że TetraMin Pro to pożądny pokarm. Facet w sklepie powiedział mi, że nie opłaca się ten pokarm kupować bo rybom wystarczy zwyczajne TetraMin, a Pro jest za drogie. Ja jestem innego zdania. Opłaca się.
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #12 : Lipiec 29, 2004, 19:48:07 »

a moje rybcie uwielbiają żywe dafnie i larwy komaró i to te króre sam łowię , do tefgo jest tam oczlik. Dla urozmaicenia dostją suszona sałątę i płatki pochodzenia roślinnego. Czasem mrożony tubiex. Na zooplanktonie rosna liepiej niż na suszonkach , nie mam prob;lemy z nie zjedzonym poikarmem ani z otłuszczeniem ryb Smiley - polecam
Zapisane

112,25
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: