Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: CHore welonki!!pomocy  (Przeczytany 4617 razy)
agataczl
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Wrzesień 05, 2005, 14:25:10 »

Kilka dni temu kupilam sobie 2 sliczne welonki jeden złoty ,a drugi bialy z czerona 'czapeczka' na glowie.Trzymam je w okolo 4l kuli,karmie je pokarmem ze sklepu zoologicznego lecz od 2 dni zauwazylam na ich przednich czesciach glowy jasne plamy jakby jasna narośl.Czy to jakis grzyb???prosze pomozcie czym moge je wyleczyc??
Zapisane

agataaa
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 05, 2005, 14:47:46 »

Jeżeli je trzymasz w kuli i na dodatek 4L to nic dziwnego, że się pochorowały. Dla jednego welona max. 20L wody a akwa od. 100L. Http://raffy15.w.interia.pl/kula
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
KS_ARMANI
Zainteresowany
**
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #2 : Wrzesień 05, 2005, 23:00:14 »

WYKRZYCZE TO:

KOLEŻANKO W KULI TRZYMA SIE CUKIERKI A NIE WELONY U MNIE NA 112 L PRZYPADAJA 4 A TO I TAK ZA DUŻO

ZAINWESTUJ W AKWARIUM JAK CHCESZ TRZYMAĆ TAKIE RYBY
Zapisane

112l - Welony
33l - Huh
dobrzy ludzie przyjmę roślinki Wink
agataczl
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 06, 2005, 18:08:53 »

Cytat: KS_ARMANI
WYKRZYCZE TO:

KOLEŻANKO W KULI TRZYMA SIE CUKIERKI A NIE WELONY U MNIE NA 112 L PRZYPADAJA 4 A TO I TAK ZA DUŻO

ZAINWESTUJ W AKWARIUM JAK CHCESZ TRZYMAĆ TAKIE RYBY



PO PIERWSZE NIE JESTEM TWOJA KOLEZANKA ,A PO DRUGIE TO SKAD DO H** PANA MIALAM WIEDZIEC ZE NIE MOZNA WELONKOW TRZYMAC W KULI SKORO MNOSTWO LUDZITAK ROBI!CHCIALAM DOWIEDZIEC SIE JAK JE WYLECZYC A NIE PORAD O ZAKUPIE AKWARIUM,KTOREGO I TAK NIE KUPIE BO NIE MAM MIEJSCA!WYPUSCIC MAM JE TERAZ DO JEZIORKA ,CZY CZEKAC AZ ZDECHNA CO??Z***STY Z CIEBIE AKWARYSTA CZY JAK TO TAM NA WAS SIE MOWI BURAKI...3MAJ SIE
Zapisane

agataaa
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #4 : Wrzesień 06, 2005, 18:17:38 »

Niewiedza Cię niestety nie usprawiedliwia, zwłaszcza że istnieje wiele źródeł informacji. Ryb w takiej kuli się nie trzyma, a jak nie zamierzasz kupić akwarium, to najlepiej je komuś oddaj.

Jeśli chodzi o objawy choroby - napisałaś tylko, że welonki mają jakąś narośl - niestety nic tu Ci nikt nie poradzi. Jedyne co Ci ktokolwiek odpowie to to co mogłaś tu przeczytać niestety. Za mało informacji. Spróbuj może MFC, ale zmień zbiornik ! Zwierzęta to nie zabawki !!!
Zapisane
KS_ARMANI
Zainteresowany
**
Wiadomości: 77



« Odpowiedz #5 : Wrzesień 06, 2005, 18:24:56 »

No racja nie jestes moja kolezanka, ale do h*** pana trzeba bylo troche poczytac przed kupnem

Czyli jak bedziesz miec dzieciaka to tez go wyrzucisz do smieci bo nie wiedzialas co robic tak??

przeklinanie i zlosliwosci nic ci nie dadza przyjmuj sobie do wiadomosci jak ci ktos cos mowi
Zapisane

112l - Welony
33l - Huh
dobrzy ludzie przyjmę roślinki Wink
MonA
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #6 : Wrzesień 06, 2005, 21:33:05 »

niestety wielu ludzi uważa,że kule ze złotymi rybkami to ozdoba domu...niestety ryby cierpią :cry: musisz sobie odpowiedzieć na jedno pytanie:czy chcesz mieć rybki czy ozdobe...jeśli rybki to zainwestuj w akwarium,jak Ci radzą doświadczeni ludzie na forum...a jeśli kupiłaś to dla ozdoby,to żal mi tych rybek....a w kuli to napewno ich nie wyleczysz....
Zapisane
XnoaNgelaX
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #7 : Wrzesień 02, 2008, 12:57:22 »

Pieprzycie Glupoty.. Wymysliliście sobie  i ubzduraliscie  ze kazda rybka musi miec akwarium o odpowiednich wymiarach.. A to nie Prawda..U mnie w kuli 4 l mam 4 ryby. 2 welonki i pare innych.. jest im bardzo dobrze już 6 miesiecy.. Nie ma dokladych wymiarow. najwazniejsze zyby mialy filtr i dobre żarcie. A reszta jest nie wazna..
 Naruszenie 6 pkt regulaminu forum.
Zapisane
XnoaNgelaX
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #8 : Wrzesień 02, 2008, 12:59:32 »

A co kurde .. KULA zaraza ryby czy co ?? Ja mam male awarium i duże...  I w dużym  wlsanie tez dopadly ich choroby.. jak was czytam to oz chce mi sie smia.. ,, ZNawcy Ryb'' - pOzal się Boże...
 Naruszenie 6 pkt regulaminu forum.
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #9 : Wrzesień 02, 2008, 14:06:03 »

A co kurde .. KULA zaraza ryby czy co ?? Ja mam male awarium i duże...  I w dużym  wlsanie tez dopadly ich choroby.. jak was czytam to oz chce mi sie smia.. ,, ZNawcy Ryb'' - pOzal się Boże...
Sobie zalozyl konto by pisac bzdury i wkurzac ludzi wiec prosba do moderatorow o zablokownie postow tego uzytkownika...
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 02, 2008, 15:53:09 »

Przychylam się do prośby Grajewiaka. Kolega XnoaNgelaX ma moderowanego na 7 dni. To czas na poczytanie o rybach i ich wymaganiach i zastanowieniem się nad swoim językiem.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: