Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « Musze wymienić wode.Jak długo powinna woda odstać i co z rybkami
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Musze wymienić wode.Jak długo powinna woda odstać i co z rybkami  (Przeczytany 9916 razy)
anielamirek
Nowy
*
Wiadomości: 13


« : Wrzesień 01, 2008, 00:38:12 »

Witam.Mam akwarium od miesiąca.Kupiłam rybki i jakoś to było.Ostatnio kupiłam rybke o której nic niewiedziałam.Po dwuch dniach okazałao sie że niema 6 neonków.Zaczełam bacznie obserwować wszystkie rybki.Z dnia na dzień rybek ubywało.Zaczełam zbierać informacje o rybkach które mam.Okazało się,że ostatnio kupiona rybka to drapieżnik który zjada małe rybki i jak by tego było mało żywi się również wołowymi sercami.Rybka nazywała się RYBA NÓŻ.Natychmiast ją usunełam z akwarium i poszłam z nią do sklepu w którym ją nabyłam.Zgłosiłam się z nią do Pana który zapewniał mnie że to rybka bardzo spokojna i moge bez obaw ją wpóścić do akwarium.Troche mu nawtykałam.I niestety teraz po dnie pływają szczątki rybek i woda z dnia na dzień robi się coraz mętniejsza.Ile powinna odstać woda do wymiany?I niestety zrobiłam zasadniczy błąd.Po nalaniu wody odczekałam tylko jedeń dzień i wpuściłam rybki.A więc akwarium niedojrzało.Jak teraz moge to naprawić?Pomocy
Zapisane
tedy87
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 396



« Odpowiedz #1 : Wrzesień 01, 2008, 06:44:13 »

zacznij wszystko od nowa, woda nie musi odstać przed wlaniem do akwarium (no może kilka chwil aby pozbyć sie chloru) ważne by akwarium dojrzewało jakieś 2-3 tygodnie
Zapisane

NI MA MNIE JUŻ TU: (((

Toxic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 340



« Odpowiedz #2 : Wrzesień 01, 2008, 08:26:01 »

Pościągaj odmulaczem brudy z dna, co mozesz to wybierz ręcznie, nie wymieniaj całej wody tylko max 60%, dodaj biostarter (np. sera nitrivec) i zasadź dużo szybkorosnących roślin.
Jaki litraż akwarium, jaka obsada, jaki filtr?
Zapisane

anielamirek
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 01, 2008, 23:45:26 »

Witam.Dziękuje za odpowiedź.Akwarium 100 litrów,dwa filtry(jeden "biologiczny" a drógi zwykły ale na 130 litrów).Obsada jest szalona:1 mruk petersa,5 głupików,2 bociany wsponiałe,2 welony,2 skalary,6 wężyków czyszczących dno(niewiem jak sie nazywają)6 kirysków,1 glonojad,2 podobne do rekinków(również niewiem jaką mają nazwe).Mam jeszcze 6 rybek ale niewiem jak sie nazywają.Są bardzo podobne do głópików tylko troche większe.
Zapisane
BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #4 : Wrzesień 02, 2008, 00:12:14 »

Nie znam się na rybkach, dlatego zapytam, co to są bociany wspaniałe? (może chodzi Ci o bocje Huh)
Zapisane

375 litrów
anielamirek
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #5 : Wrzesień 02, 2008, 10:58:33 »

Tak.Przepraszam za pomyłke.To bocja wspaniała.Zmęczenie po pracy dało mi w kość Roll Eyes.Wczoraj musiałam wymienić wode bo zroiła się tak mętna że niebyło widać rybek.Niewiem co się dzieje z tą wodą.Z dnia na dzień robi się bardzo,bardzo brudna.Rybki karmie tylko dwa razy dziennie i co dwa tygodnie musze zmieniać wode.Wiem że to niepowinno tak być ale niemoge patrzeć jak one się tak męczą w tej brudnej wodzie.BŁAGAM O POMOC  Undecided
Zapisane
anielamirek
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #6 : Wrzesień 02, 2008, 11:02:32 »

Tedy rozumiem że akwarium musi dojrzewać ale co mam zrobić z rybkami w tym czasie?Niemam zapasowego akwarium.
Zapisane
anielamirek
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #7 : Wrzesień 02, 2008, 11:08:46 »

Toxic co jest biostarter?Co to za ser?Może moge kupić aktywne bakterie do akwarium w sklepie zoologicznym?Jestem w Anglii a więc czegos takiego jak ser nitrivec nie znajde.
Zapisane
Toxic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 340



« Odpowiedz #8 : Wrzesień 02, 2008, 11:21:54 »

Nitrivec jest produktem firmy "Sera" - jest to pożywka dla bakterii nitryfikacyjnych. Sera jest jedną z największych firm produkujących urządzenia, preparaty, pokarmy itd. do akwariów więc może również i w Anglii się jej produkty znajdzie ewentualnie możesz zapytać sprzedawcy o jakiś biostarter, tylko nie daj wcisnąć sobie uzdatniacza Smiley .Nie ma sensu stawiać zapasowego akwarium gdyż ono również byłoby niedojrzałe... Problemy z wodą biorą się z tragicznej obsady - na dobrą sprawę w akwa powinny pozostać albo same welony albo gupiki+ te większe podobne (pewnie molinezje lub mieczyki) + kiryski + piskorki (jeżeli to one są wężykami czyszczącymi dno). Czystość nie jest najważniejsza, dużo gorsze dla ryb mogą być nadmiary No3 i No2 - przydałoby sie sprawdzić je testami.
 Napisz jakie dokładnie masz filtry i wkłady bo to co wiemy do tej pory zbyt wiele nam nie mówi.
Rybki podobne do rekinków - pewnie brzanki rekinie lub sumy rekinie?
Wężyki czyszczące dno - zapewne piskorki lub węgorki?
Zapisane

anielamirek
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 02, 2008, 11:29:53 »

Dzięki.Testy napewno zrobię.Filty sa dwa.Jeden z wkładem węglowym a drugi który kupywałam to biofilltr.ma też wkład węglowy ale bardzo mały.Reszta to zwyły wkład(podobny do węglowego ale dużo rzadszy)
Zapisane
Toxic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 340



« Odpowiedz #10 : Wrzesień 02, 2008, 12:02:52 »

Przydałyby się jeszcze troche więcej info o filtrach: wewnętrzyny, kaskada czy kubełek, marka, model, przepływ.  Wkłąd węglowy (czyli węgiel aktywny) stosuje się właściwie tylko do usuniecia z wody szkodliwych związków jak np. pozostałości leków, w innych wypadkach ma raczej szkodliwe działanie gdyż wyjaławia wodę. Nie masz żadnych wkładów mechanicznych i pewnie stąd bierze się brudna woda - zamiast wegla umieść gąbki, tkaniny filtracyjne.
Zapisane

adam_31
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #11 : Wrzesień 12, 2008, 23:26:58 »

jak mieszkasz w anglii to najlepiej zrobisz jak udasz sie do sklepu PETS AT HOME i poprosisz o preparat STRESS ZYME+i STRESS COAT+ten pierwszy jest do bioaktywacjj filtra a drugi dousuwania chloru z wody.ja ich używam i są ok.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: