Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: dojrzewanie- fotki akwa  (Przeczytany 11324 razy)
IWONA
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 50

A bez rybek smutno...


« Odpowiedz #30 : Sierpień 30, 2008, 06:10:54 »

A ja swojego wypiekłam w piekarniku. Był na tyle duży że o garnku i gotowaniu musiałam zapomnieć.   Grin  Za kilka dni kliknę czy pomogło. Godzina prażenia w tym pół godziny temp. 200'C.   Tongue  Super, bo nie było kłopotu z zatopieniem!!!   Cheesy Teraz trzeba trochę poczekać. No to czekam  Wink
Zapisane

Pozdrawiam z Myszkowa!   

Akwarium 160 litrów.
Mieszkańcy to: 15 x neon innesa, 15 x razbora hengeli, 8 x otosek, 8 x prętnik karłowaty, ? x krewetka red cherry.
ank@
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 273


« Odpowiedz #31 : Sierpień 31, 2008, 14:50:06 »

RATUNKU!!! W AKWA POJAWILO SIE PELNO MALYCH BIALYCH ROBACZKOW~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CO TO JEST?HuhHuh? MAJA PO 1-3 MM DLUGOSCI, SA BIALE, CIENKIE!!!! PEŁZAJĄ PO SZYBACH ALBO UNOSZA SIE W WODZIE!!!!!!!!!!! TEGO JEST PEŁNO!!!!!!!! NIE WIEM CO JEST GRANE!!!!!!!!!!! DODAM ZE POJAWILY SIE ONE WCZORAJ W NOCY (A WIECZOREM TEGO DNIA WLANCZYLAM NAPOWIETRZANIE)! ZBIEG OKOLICZNOŚCI???!!! Huh
NA DODATEK NIEMA WCIAZ WZROSTU NO2. A NA DRZEWIE OBOK DOMU POJAWILO SIE OGLOSZENIE Z ELEKTROWNII ZE " 09.09.BR.  W GODZINACH OD 60.30 DO 16.00' NIE BĘDZIE PRĄDU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
WSZYSTKO TRZEBA BEDZIE ZACZYNAC OD POCZATKU!!!!!!!!!!! NA DODATEK MOJ BOJEK PRZY NAJMNIEJSZYM WAHANIU SIE TEMPERATURY DOSTAJE MARTWICY PŁETW!!!!!!!!!! A JUZ MU PIĘKNIE ODRASTAŁY!!!!!!! Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry
CO MAM ROBIĆ?!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2008, 14:51:39 wysłane przez ank@ » Zapisane

akwarium:28 litrów
bojowniki:
Migotek nie żyje od ??. 09.04
Błękitek nie żyje od 10.03.08
Leon nie żyje od 01.01.09
Prince Amroth nie żyje od 10.06.09
obecnie 4 karliki szponiaste i bojek (mam słabość do tych ryb...)
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #32 : Sierpień 31, 2008, 15:32:42 »

Wypławki, nie martw się, bojownik je zje
no cóż, awarie prądu są dość kłopotliwe, postaraj się obłożyć akwa steropianem lub/i kocem (temperatura) i wyjmij filtr, umyj pod bierzącą wodą bardzo dokładnie (i tak bakterie by umarły) i załącz po włączeniu prądu
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
ank@
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 273


« Odpowiedz #33 : Sierpień 31, 2008, 15:36:10 »

ok. dzieki. sproboje do tego czasu obnizyc troche temperature w akwa z bojkiem (oczywiscie stopniowo).
co do tego "czegos" w akwa - dobrze ze to nic takiego
Zapisane

akwarium:28 litrów
bojowniki:
Migotek nie żyje od ??. 09.04
Błękitek nie żyje od 10.03.08
Leon nie żyje od 01.01.09
Prince Amroth nie żyje od 10.06.09
obecnie 4 karliki szponiaste i bojek (mam słabość do tych ryb...)
Grzenio
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #34 : Sierpień 31, 2008, 17:59:08 »

i wyjmij filtr, umyj pod bierzącą wodą bardzo dokładnie (i tak bakterie by umarły) i załącz po włączeniu prądu

Myślisz, że taka przerwa spowoduje wyginięcie wszystkich bakterii?

W takim razie po jakim czasie bakterie umierają?
Zapisane

Duży różnorodny zestaw roślinek, neonki Inesa,neonki czerwone, neonki czarne, danio pręgowane,razbory klinowe,molinezje,gupiki,glonojadki,krewetki, platki, miedziki, tetry czarne, Helena, Ampularie
IWONA
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 50

A bez rybek smutno...


« Odpowiedz #35 : Sierpień 31, 2008, 19:14:34 »

A ja swojego wypiekłam w piekarniku. Był na tyle duży że o garnku i gotowaniu musiałam zapomnieć.   Grin  Za kilka dni kliknę czy pomogło. Godzina prażenia w tym pół godziny temp. 200'C.   Tongue  Super, bo nie było kłopotu z zatopieniem!!!   Cheesy Teraz trzeba trochę poczekać. No to czekam  Wink

Kilka dni później:
Moje wypiekanie nie dało żadnego skutku.  Angry Trzy dni po 'pieczeniu' całe mieszkanie śmierdzi, a na korzeniach nowe 'żelki'.  Wściekły  Wściekły  Wściekły Jutro muszę iść z nim do sklepu - może uda mi się go oddać  Huh
Zapisane

Pozdrawiam z Myszkowa!   

Akwarium 160 litrów.
Mieszkańcy to: 15 x neon innesa, 15 x razbora hengeli, 8 x otosek, 8 x prętnik karłowaty, ? x krewetka red cherry.
ank@
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 273


« Odpowiedz #36 : Wrzesień 01, 2008, 12:18:18 »

na jednym z FAQ akwarystycznych znalazłam coś takiego:

"Czy akwarium dojrzeje w ciągu 24 godzin po dodaniu biostartera?

Nie. Pomimo zapewnień producentów tych produktów, bakterie nitryfikacyjne rozwijają się bardzo wolno i dojrzewanie akwarium po dodaniu biostartera może skrócić się z 3 do 2 tygodni. Przyjmuje się, że akwarium jest dojrzałe wtedy, kiedy zaczynają rosnąć rośliny. "

czy to prawda??? bo jakoś mi się nie wydaje Undecided. u mnie np rosliny łodygowe zaczely rosnac juz po 3-4 dniach a rozetowe po ok tygodniu. wydaje mi sie ze to kolejny mit...
Zapisane

akwarium:28 litrów
bojowniki:
Migotek nie żyje od ??. 09.04
Błękitek nie żyje od 10.03.08
Leon nie żyje od 01.01.09
Prince Amroth nie żyje od 10.06.09
obecnie 4 karliki szponiaste i bojek (mam słabość do tych ryb...)
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #37 : Wrzesień 01, 2008, 12:25:21 »

Prawda to. Akwarium w 24h nie dojrzeje ...
Co ma rośnięcie roślin do dojrzewania akwarium Huh
Rośliny rosną tak czy siak. Akwarium ma dojrzeć pod kątem biologicznym, czyli ma się wytworzyć flora bakteryjna która będzie w stanie przerabiać amoniak na NO2 i NO3.

Mitem jest to, że jak rosliny rosną to akwarium jest dojrzałe ...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2008, 12:27:49 wysłane przez Seboos » Zapisane

ank@
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 273


« Odpowiedz #38 : Wrzesień 01, 2008, 12:31:55 »

chodzilo mi o tylko o to rośniecie roslin;) ale dzieki
Zapisane

akwarium:28 litrów
bojowniki:
Migotek nie żyje od ??. 09.04
Błękitek nie żyje od 10.03.08
Leon nie żyje od 01.01.09
Prince Amroth nie żyje od 10.06.09
obecnie 4 karliki szponiaste i bojek (mam słabość do tych ryb...)
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #39 : Wrzesień 01, 2008, 12:35:26 »

Cytuj
Myślisz, że taka przerwa spowoduje wyginięcie wszystkich bakterii?

Nie. Filtr można wyłączyć już wcześniej i wsadzić do wiadra z wodą spuszczoną z akwarium. Nie karmić w dzień wyłączenia prądu. Można po takiej przerwie zrobić normalną podmiankę wody ale należy pamiętać o temperaturze. Zamontować filtr, którego nie czyścimy pod kranem (!) tylko w tej wodzie z akwarium w którym leżał w wiadrze i przez 2 tygodnie sypiemy mniej pokarmu. Najważniejsze to żeby jak najmniej ingerować w to akwarium po wyłączeniu prądu. Nie zapomnijcie, ze bakterie znajdują się nie tylko na filtrze ale także w podłożu, na roślinach, w wodzie i bardzo szybko ponownie skolonizują wkłady filtracyjne o ile znajdą tam pożywienie więc dokładne płukanie wkładów pod kranem albo w gorącej wodzie jest najgorszą rzeczą jaką można im zrobić. To taka moja mała teoria ale przeważnie się sprawdzała.

Cytuj
Przyjmuje się, że akwarium jest dojrzałe wtedy, kiedy zaczynają rosnąć rośliny.

No to jest trochę naciągane. Resztę uznałabym za powiedzmy "częściowo prawdziwe" a przynajmniej bezpieczne.


Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
ank@
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 273


« Odpowiedz #40 : Wrzesień 01, 2008, 13:00:12 »

dzieki emi;) ale najbardziej sie boje o nowe akwa;/ ciagle nie bylo wzrostu no2 a stoi juz 2 tygodnie (jutro bedzie dokladnie 2) chcialam za tydzień wpuscic bojka i kiryska (bo w tym staryma akwa to ani zwirku nie ma ani roslin tylko sprzet) a poza tym nie wiem co z kiryskiem bo ma ok roku i ma 5 cm (udalo sie zmierzyc)  a to jest samiczka (z tego co mi w sklepie powiedziano -kiryska pstrego- to albinos) wiec powinna byc chyba wieksza... no chyba ze tak wolno rosna... ale chyba nie... i nie wiem czy to nie jest wina malego akwa :/ a to nowe tez nie jest az tak duzo wieksze... ale nie mam jej gdzie oddac a do sklepu to nie bo moze trafic jeszcze gorzej...

P.S. "to coś" co plywalo w nowym akwa (te robaczki) zaczynają znikać ale nie wem czy to dobrze czy zle... bo co sie z nimi stalo?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2008, 13:41:55 wysłane przez ank@ » Zapisane

akwarium:28 litrów
bojowniki:
Migotek nie żyje od ??. 09.04
Błękitek nie żyje od 10.03.08
Leon nie żyje od 01.01.09
Prince Amroth nie żyje od 10.06.09
obecnie 4 karliki szponiaste i bojek (mam słabość do tych ryb...)
ank@
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 273


« Odpowiedz #41 : Wrzesień 05, 2008, 16:48:13 »

sytuacja na dzień dzisiejszy wyglada tak:
1) to "coś" (robaczki) zniknelo.
2) woda jest krystalicznie czysta
3) nie bylo pradu przez ok 9 godzin. przeczyscilam filtr. byl troche zapchany.
4) to białe coś na korzeniu jest nadal. nawet fajnie wyglada jak tak faluje w wodzie. jakby taki dywan. to chyba nie pleśń- za duze i z cieńkie kłaczki na pleśń (poza tym takie bialo-szaro- przezroczyste) 
5) we wtorek 09.09. 08 bedzie 3 tygodnie od zalania akwarium. starteba bakteryjnego nie bylo. roslinki rosna jak głupie. cabomba dostala takie dziwne liście na czubku (gdyby to nire byla roslinka akwariowa to powiedzialabym ze chce kwitnac) juz prawie wystaje z wody (a z 1 mam teraz 3  nie liczac takich malych odgalenzien z ktorych najdluzsze ma ok 6 cm)

fotki:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/90c638bfbe7c979c.html  -akwarium
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2746886456795358.html  -czy ktoś wie co to za roślinka???
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a8dca1067de40bfb.html  - a ta? (chodzi o tą malutką przed kabombą)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2008, 17:19:23 wysłane przez ank@ » Zapisane

akwarium:28 litrów
bojowniki:
Migotek nie żyje od ??. 09.04
Błękitek nie żyje od 10.03.08
Leon nie żyje od 01.01.09
Prince Amroth nie żyje od 10.06.09
obecnie 4 karliki szponiaste i bojek (mam słabość do tych ryb...)
Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #42 : Wrzesień 05, 2008, 19:22:21 »

Nie moge odpowiedziec, bo linki do zdjec mi ie dzialaja. Sad Wszystko z nimi ok?
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #43 : Wrzesień 05, 2008, 19:27:28 »

Wszystko z nimi ok?
Tak. U mnie bez problemu.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
ank@
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 273


« Odpowiedz #44 : Wrzesień 07, 2008, 20:02:16 »

mi tez linki dzialaja. zapomnialam dodac ze woda śmierdzi jak popsuta (nie robiłaam podmian. na poszatku moze z 1 litr ale to tylko raz.) nie wiem czy moge wpuscic juz rybki czy jeszcze poczekac (byla awaria prądu a teraz jest w wodociagacha-ale woda poza tematem) filtr mi sie zapycha- po awarii prady czyscilam w wodzie z akwa a teraz zapchamy. wczesniej nie czyscilam- nie zapychal sie. wiecie co to za roslinki???
Zapisane

akwarium:28 litrów
bojowniki:
Migotek nie żyje od ??. 09.04
Błękitek nie żyje od 10.03.08
Leon nie żyje od 01.01.09
Prince Amroth nie żyje od 10.06.09
obecnie 4 karliki szponiaste i bojek (mam słabość do tych ryb...)
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
 
Skocz do: