Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Założenie akwa..doradzcie=)  (Przeczytany 2170 razy)
Skotii
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 14

Wystarczy Chcieć By Wiele Osiągnąć...


« : Sierpień 19, 2008, 21:51:00 »

Witam. Mam w planach założenie akwarium. Od zawsze mnie ciągło do akwarystyki ale nigdy jakoś nie było funduszy na to i czasu. Dzisiaj kupiłam 60l akwarium z pokrywą i oświetleniem, drobny żwirek, ozdoby (już zdążyłam je wygotować), grzałkę z termostatem i wszystkie testy potrzebne do sprawdzania dojrzewania i stanu wody. Z zakupem rybek się wstrzymam aż dojrzeje akwarium. Ale mam mały problem kupiłam filtr i dostałam do niego węgiel aktywny czy coś takiego. Może mi ktoś dokładnie wytłumaczyć do czego to jest i co daje? I Co myślicie o obsadzie 4 krewetki red cherry, ślimaczki świderki, 3 kiryski, 4 głupiki, 4 danio pęgowane,2 danio lamparcie, 3 mieczyki hellera i 2 otoski? Pozdrawiam i proszę o pomoc   Wink
Zapisane

Życie To Nie Bajka Którą Można Powtórnie Przeczytać Więc Doceniejmy To Co Mamy I Dążmy By Było Lepiej. Wszystko Zależy Od Nas...=)
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #1 : Sierpień 19, 2008, 21:52:53 »

Danio i mieczyki odpadaja (danio za ruchliwe i malo miejsca beda mialy w 60l a mieczyki za duze na yen litraz) natomiast otoskow wiecej ok 4.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Skotii
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 14

Wystarczy Chcieć By Wiele Osiągnąć...


« Odpowiedz #2 : Sierpień 19, 2008, 22:06:08 »

dzięki za porade:) to danio i mieczyki będą za pół roku bo kupuje ok 200 litrowe... a co z tym węglem? do czego to służy itp ? bo nie chce zrobić w przyszłości krzywdy rybkom tylko stworzyc  im raj ? deszczownica to chyba dobry wybór no nie?
Zapisane

Życie To Nie Bajka Którą Można Powtórnie Przeczytać Więc Doceniejmy To Co Mamy I Dążmy By Było Lepiej. Wszystko Zależy Od Nas...=)
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #3 : Sierpień 19, 2008, 22:11:23 »

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=8966.0 tu masz o weglu. Wniosek z tego wtku jest taki ze bez potrzeby sie go nie uzywa.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Skotii
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 14

Wystarczy Chcieć By Wiele Osiągnąć...


« Odpowiedz #4 : Sierpień 19, 2008, 22:18:29 »

juz wiem co i do czego jeszcze raz dzięki  :* a jak myślisz moge dodać jeszcze jakieś rybki czy juz przędzie ich za dużo. Bo niby jest powiedziane ze 1 litr odpowiada 1 cm ryby więc według tego mogłabym jeszcze coś dać ale nie chce też mieć ścisku w akwa. Jak dodać to jakie według Ciebie?
Zapisane

Życie To Nie Bajka Którą Można Powtórnie Przeczytać Więc Doceniejmy To Co Mamy I Dążmy By Było Lepiej. Wszystko Zależy Od Nas...=)
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #5 : Sierpień 19, 2008, 22:22:18 »

Przy obsadzie: 4 krewetki red cherry, ślimaczki świderki, 3 kiryski, 4 gupiki i 2 otoski to napewno musisz dokupic otoskow i 1-2 kiryski. Jeszcze zalezy jakie kiryski chcesz. Do tej obsady moglabys dodac jakies stadko rybek typu neonki, zwinniki, lub razborki i np parka ramirezek (ale dopiero po pewnym czasie jak juz akwa bedzie ustabilizowane gdyz sa wrazliwe na zle paramtery wody) lub haremik pretnika karlowatego.
Tym przeliczniekiem sie nie kieruj. Tu masz wywody na ten temat http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=909.0 Wink
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2008, 22:32:39 wysłane przez Grajewiak » Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Skotii
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 14

Wystarczy Chcieć By Wiele Osiągnąć...


« Odpowiedz #6 : Sierpień 19, 2008, 22:37:38 »

no to juz wszystko zaplanowane:D co do obsady sie zastanowie jeszcze:P moze poprostu potem dokupie neonki albo ramizerki Cheesy się zobaczy:) narazie czekam aż akwa dojrzeje:)
Zapisane

Życie To Nie Bajka Którą Można Powtórnie Przeczytać Więc Doceniejmy To Co Mamy I Dążmy By Było Lepiej. Wszystko Zależy Od Nas...=)
Skotii
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 14

Wystarczy Chcieć By Wiele Osiągnąć...


« Odpowiedz #7 : Sierpień 20, 2008, 13:52:59 »

witam ponownie. mam mały problem.. koleżanka się dowiedziała że zakładam akwa i dzisiaj wpadła do mnie z małym prezentem.. zestawem 18 ślimaczków świderków. Akwa jest jeszcze nie dojrzałe i przez 2 tygodnie nie zamierzałam nic do niego wpuszczać ale nie wiem co teraz zrobić ze slimaczkami. Mogę wpuścić je do takiej wody ? woda ma odczyn średnio twardy  a stężenie NH4 I NO2 z tego co wyczytałam nie jest wysokie. A obawiam się że w słoiku nie długo wytrzymają.. Co robić? help
Zapisane

Życie To Nie Bajka Którą Można Powtórnie Przeczytać Więc Doceniejmy To Co Mamy I Dążmy By Było Lepiej. Wszystko Zależy Od Nas...=)
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #8 : Sierpień 20, 2008, 14:26:18 »

Wpuść je, ślimaki są dość wytrzymałe więc nie powinno im się nic stać a nawet pomogą w dojrzewaniu akwarium.

Poczytaj tu o odczynie wody i twardościach: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=6947.0
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2008, 14:28:23 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Skotii
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 14

Wystarczy Chcieć By Wiele Osiągnąć...


« Odpowiedz #9 : Sierpień 22, 2008, 09:21:25 »

witam:] mam jeszcze jedno pytanie wybrać kiryska albinosa spiżowego czy pandę? jakie według was będą się lepiej czuły w 60 litrowym akwa?
Zapisane

Życie To Nie Bajka Którą Można Powtórnie Przeczytać Więc Doceniejmy To Co Mamy I Dążmy By Było Lepiej. Wszystko Zależy Od Nas...=)
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #10 : Sierpień 22, 2008, 18:04:45 »

pandy są nieco mniejsze no i ładniejsze ale też sporo droższe
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #11 : Sierpień 22, 2008, 21:04:09 »

pandy są nieco mniejsze no i ładniejsze ale też sporo droższe
A mnie sie bardziej podobaja albinoski  Grin
Jako ze pandy sa mniejsze to jednak chyba one beda bardziej pasowaly do tego akwa.
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: