Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: giętkozab czarnobrzuchy  (Przeczytany 8727 razy)
silurus ;)
Nowy
*
Wiadomości: 16


« : Lipiec 24, 2004, 20:56:46 »

jak odroznic płeć tych sumikow, i  jakie rośna duże?
Zapisane

Łódź, Łódź i wszyscy za nami!...
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #1 : Lipiec 25, 2004, 08:27:13 »

http://www.akwarium.net.pl/adv/synodontis_nigriventris.htm

http://fanger.republika.pl/gi%EAtkoz%B9b%20czarnobrzuchy.htm
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2008, 16:19:53 wysłane przez Przemek » Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Chica
Nowy
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #2 : Lipiec 25, 2004, 09:35:07 »

W takim razie niech mi ktoś powie jaki to rodzaj synodontisa.
Wygląd:
Mam dwa rodzaje opaczków
1 - długie ciemno szare ciało z malutkimi porozrzucanymi czarnymi kropeczkami. Bojaźliwy rzadko wypływa w dzień z kryjówki.
Miałam już kiedyś taki rodzaj był łagodny jak baranek tyle że w akwa 50l urósł do 13cm.
2 -   krótki, wyższa płetwa grzbietowa trochę jaśniejszy od poprzednika i ma dużo dużych czarnych kropek. Raczej niczego się nie boi często wypływa także w dzień.
Oba mają około 7 cm. Jakieś 3 tygodnie temu miały około 4 cm jak je kupiłam. Ten drugi prowokuje pierwszego, atakuje, kradnie jedzonko spod pyska. Przegania go i podszczypuje, w rezultacie co jakiś czas ze sobą walczą, teraz akwa jest 240l myślałam,że się zgodzą tego pierwszego chyba będę musiała jednak oddać, zwłaszcza dlatego, że rano znalazłam zdechłego mieczyka Sad  (6cm nie licząc miecza) bez oznak choroby, który najnormalniej zjadł wieczorem kolacje, miał wydłubane oczy jednak nie wiem czy za życia, czy po śmierci. Nie widziałam, nie obwiniam. Ma ktoś koncepcje co do mieczyka?
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #3 : Lipiec 25, 2004, 21:44:26 »

Ja mam Synodontisa njassae u siebie w akwarium. To moja najstarsza rybka. Ma 8 lat (!). Nie jest mega duży,bo ma tylko ok 8cm (według literatury dorasta do 12cm). Kiedy trzymałem go z mieczykami to zdarzało mu się polować na młode sztuki,ale takie naprawde młode to jest do 3cm. Większe zostawiał w spokoju. Obecnie paradoksalnie trzymam go w akwarium z gupikami i o dziwo nie robi im krzywdy (nawet samcom). Oczywiście poluje na narybek,ale to robi chyba każda rybka. To raczej spokojny sum. Chociarz miewa odpały. Np.: Kiedyś mieszkały razem z nim neonki.Żyli razem jakieś 3 miechy i wyglądało na to że sobie nie wadzą.Aż tu nagle w sumiku odezwał się instynkt łowiecki i w ciągu dwów nocy porzarł wszystkie 12 sztuk neonów.Od tamtej pory nie łączę go z małymi kąsaczami. Poza tym to fajna ryba. Jak tak sobie majestatycznie ływa po akwarium z rozpostartymi płetwami to jak rekin wygląda. Polecam tą rybę wszystkim posiadającym większe akwarium z conjmniej średnimi rybami, zwłaszcza amatorom pyszczaków,bowiem Synodontis njassae pochodzi z Malawi. Jes to rybka interesująca również z powodu nietypowych zachowań godowych,ale o tym może kiedy indziej.

PS: Twój synodontis nr 2 mógłby być synodontisem njassae ale twój opis jest dość pobierzny więc pewności nie mam. Jeśli chcesz znaleźć swego suma w internecie a nie wiesz jaki to gatunek to zrób tak: wejdź na altavistę (www.altavista.com), odpal zakładkę do szukania zdięć, wpisz hasło "synodontis" i na zdięciach szukaj swoich ryb. Jak już znajdziesz to kliknij na nie a odpali ci się stronka z tym zdięciem gdzie prawdopodobnie znjadziesz łacińską nazwę tej ryby. POWODZENIA.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: