Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Co się dzieje z moja rybką?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Co się dzieje z moja rybką?  (Przeczytany 1327 razy)
gplokarz
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 17


« : Sierpień 14, 2008, 09:31:44 »

Siostra kupiła mojemu synowi rybki. Dokładnie 4 sztuki karasi (welonki, złote rybki). Dwie większe, dwie mniejsze. W tym samym dniu (jeszcze przed "obdarowaniem" dziecka) dwie duże zdechły. Jedna mniejsza zdechła po 4 dniach. Druga na razie żyje, (prawie dwa tyg), ale jakaś dziwna jest. Prawie cały czas siedzi na dnie, za filtrem, albo za roślinką, mało pływa. Przy oku, i oskrzelach  jest czerwona, jakby podeszła jej krew (nie znam sie na tym zupełnie).



Warunki ma dośc dobre (mam taka nadzieję). Akwarium spore - 50x40x30cm, filtr podobno dobrej firmy. Grzałki nie ma, ale temp w pokoju obecnie jest ok 23 stopnie. Jedzenie dostaje co drugi dzień (suche, w płatkach).



Może nie potrzebnie się martwię? Może ona ma taka "śnięta" być?
Zapisane
Toxic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 340



« Odpowiedz #1 : Sierpień 14, 2008, 11:27:59 »

Czy akwarium zostało założone w dniu zakupu rybek?
60L na 4 karasie to jest mało, napisz dokładnie jaki filtr i jakie podmiany wody robisz, brak grzałki jest na plus - karasie lubią chłodniejsza wodę.
Zapisane

gplokarz
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #2 : Sierpień 14, 2008, 12:54:44 »

Po pierwsze - nie robie podmian wody - akwarium zostalo zalozone dwa tyg temu, wiec jeszcze nie ma takiej potrzeby
Po drugie - tak, zalozone zostalo w dniu zakupu rybek niestety Sad Ale to byl prezent, i takie dostalam
Po trzecie - filtr juz patrze Smiley Aquael model Fan mini plus
4. Karasie byly male - ta ostatnia 4 cm dlugosci
5. Akwarium niestety mniejsze - wczesniej zle zmierzylam - 25x25x45 cm czyli niecale 30 l
i ostatnie
6. Niestety dzis rybka zdechla Sad


Jezeli mozna, prosze mi napisac, co robilam zle. Niby przeczytalam (no tak, teraz po fakcie) jak zakladac, itp, ale moze nie iwem o jakims oczywistym błędzie? Rybki kupie w najblizszym czasie - chcialabym 2-4 sredniej wielkosci (4-8 cm dlugosci) - oczywiscie latwe w hodowli.
Z gory dziekuje za wskazowki
Pozdr
Zapisane
tedy87
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 396



« Odpowiedz #3 : Sierpień 14, 2008, 12:59:47 »

mówisz że czytałas a tyle błędów zrobiłas
1. akwarium musi stać z wodą roślinami filtrem  - bez ryb 2 tygodnie
2 masz tylko 28 litrów więc napewno weolny odpadają, wogóle nie wiele tu można trzymać...
3. kup żywe rośliny
4. możesz trzymać kilka gupików, krewetki, bojownika, kiryski panda i inne małe (nie wszystko razem...)
5. kup grzałkę bo masz za zimną wodę...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2008, 13:02:56 wysłane przez tedy87 » Zapisane

NI MA MNIE JUŻ TU: (((

gplokarz
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #4 : Sierpień 14, 2008, 14:07:25 »

Czytalam, czytalam, ale po fakcie (tzn w chwili gdy juz mialam akwarium - co zrobic, aby wyby przetrwaly) Jak juz pisalam akwarium dostal moj syn - zsotalo ono wniesione kompletne do naszego domu (razem z woda i rybami!! Smiley))
Teraz, jak juz rybka zdechla, to biore sie za to od nowa. Poczytam tu i tam, i mam nadzieje, ze mi wyjdzie Smiley
Jezeli ktos mialby checiu mi tu wszystko po kolei opisac, to bede wdzieczna, jesli nie, to nieszkodzi, sama poczytam (wiadomo, kazdy woli miec wszystko wylozone i gotowe)
Pozdrawiam i dziekuje
Malgoska
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #5 : Sierpień 14, 2008, 15:27:11 »

http://www.akwa.aip.pl/rady.html
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
Toxic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 340



« Odpowiedz #6 : Sierpień 14, 2008, 15:33:34 »

http://www.artnet.com.pl/lkozicki/thekrib/
Zapisane

gplokarz
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #7 : Sierpień 15, 2008, 11:13:13 »

Dziekuje za linki. Są idealne jak dla mnie Smiley Niebawem pokaże wam swoje akwarium krok po kroku jego zakładanie - ale to juz w innym dziale.
Dziękuję i pozdrawiam Smiley
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: