Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Czy to Krasnorosty..? czy sinice
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy to Krasnorosty..? czy sinice  (Przeczytany 3089 razy)
lukasz2223
:)
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 256


Life is too short...


« : Sierpień 16, 2008, 18:40:43 »

pytanie moje jak wyzej,nie wiem czy to krasnorosty,czy tez sinice czy moze cos innego,mam ogolnie problem z wykonaniem lepszego zdjęcia przez to ze akwa jest profilowane wiec zblizenia z dobra ostroscia zrobic nie moge.
parametrów wody nie znam,dawno juz nie sprawdzałem,musze zakupic testy.jezeli ktos mi powie co to jest ,był bym wdzięczny,no i podobne cos mam na kamyczkach,wszedzie sie robia takie zielone glony.z których rosną wąsy czarne w gore.
załączam fote
Zapisane
Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #1 : Sierpień 16, 2008, 23:53:26 »

Wedlug mnie to krasnorosty. Powinienes zakupic ryby jedzace glony. To moze troche pomoc. Mozesz zwiekszyc tez moc oswietlenia. papa
Zapisane
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #2 : Sierpień 17, 2008, 11:33:22 »

Przede wszystkim powinieneś zadbac o czystość wody i prawidłowe oświetlenie, a nie zwiększać obsadę, którą będzie produkować odchody, którymi "karmią się" glony.
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
xenotodon
Bywalec
****
Wiadomości: 411


« Odpowiedz #3 : Sierpień 17, 2008, 12:12:33 »

po primo trzeba zabić glony, bo będą się namnażać, glonojady nie pomogą, chyba, że przypuścisz zmasowany atak glonożerców  na kilka dni, a potem je oddasz.

polecam też zwiększyć ilość roślin, szczególnie szybkorosnących, ograniczyć suche jedzenie - najlepiej przejść na mrożonki. z suchego jedzenia jest najwięcej glonów w akwarium (fosforany).
Zapisane
Toxic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 340



« Odpowiedz #4 : Sierpień 17, 2008, 12:27:06 »

O sposobach na krasnorosty możesz poczytać tutaj:
http://forum.aqualublin.net/index.php/topic,638.0.html
Zapisane

lukasz2223
:)
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 256


Life is too short...


« Odpowiedz #5 : Sierpień 17, 2008, 13:10:31 »

Dzieki wielki,ale czy to napewno krasnorosty?? na kamyczkach jest zielony osad...a na roslinach własnie te niby krasnorosty.zaciemniłem akwa od wczoraj i duzo napowietrzam,gdzies to wyczytałem,nie chce wlewac zadnej chemii do wody.moze za mało swiatła mam  2x18 w daylight.  roslin troche juz jest,nie wydaje mi sie ze za mało.za kazda podpowiedz z góry dzieki
Zapisane
xenotodon
Bywalec
****
Wiadomości: 411


« Odpowiedz #6 : Sierpień 17, 2008, 13:13:44 »

w "naszym akwarium" czytałem też o całkowitym zaciemnieniu zbiornika na 7 dni. na trzeci dzień podmiana wody.
Zapisane
Aniape
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1138


gg 13198444


« Odpowiedz #7 : Sierpień 17, 2008, 13:17:58 »

Ja tak zrobiłam, do tego głodówka dla rybek. Zanim zaciemniłam usunęłam wszystkie glony, jakie się dało i wyrzuciłam wszystkie najbardziej zaglonione rośliny.
Po trzech dniach podmianka a potem jeszcze co drugi dzień. I tak ze 4 razy.
Karmiłam ryby co drugi dzień naprawdę małymi ilościami pokarmu.
Pomogło.... Grin Grin Grin Grin Grin
Zapisane

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem" - Leonardo da Vinci.
lukasz2223
:)
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 256


Life is too short...


« Odpowiedz #8 : Sierpień 17, 2008, 13:20:45 »

czy pomocny bedzie wywar z zielonej herbaty?? slyszeliscie o tym?
Zapisane
Aniape
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1138


gg 13198444


« Odpowiedz #9 : Sierpień 17, 2008, 13:23:03 »

Tak ale dla mnie to lipa. Raz piszą o zielonej herbacie a raz o teinie. Teina jest w każdym rodzaju herbaty, no może oprócz białej.
Spróbuj najpierw bez "wynalazków".
Zapisane

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem" - Leonardo da Vinci.
Toxic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 340



« Odpowiedz #10 : Sierpień 17, 2008, 13:28:15 »

czy pomocny bedzie wywar z zielonej herbaty?? slyszeliscie o tym?
Słyszeliśmy, trochę o tym jest w linku co wcześniej podałem.
Zapisane

lukasz2223
:)
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 256


Life is too short...


« Odpowiedz #11 : Sierpień 17, 2008, 13:28:25 »

podmieniłem przed wczoraj 35 litrów w moim 112 i dzisiaj co?jeszcze raz to samo?
trzymac bez oswietlenia,czy dokupic  jeszcze jedna swietlówke
pytam tak troche meczoco bo juz tyle przeczytałem o tym,ze powaznie nie wiem kto ma racje,jest tego mase w goglach itp ,ale kazdy i wszedzie pisze co innego
Zapisane
xenotodon
Bywalec
****
Wiadomości: 411


« Odpowiedz #12 : Sierpień 17, 2008, 13:29:58 »

wiadomym jest, że związki humusowe szkodzą glonom, a przynajmniej zachamowują ich rozwój.
czytać - czytałem. zabić glony można na wiele sposobów ale najtrudniej utrzymać zbiornik tak żeby nadmiar zw. azotowych i fosforu zużywany był w całości przez rośliny i bakterie. zaraz po kuracji musisz się zabezpieczyć, żeby nie było nawrotu.

trzymaj się jednego sposobu. (czyli jak zaciemniasz zbiornik to cały dookoła - zero światła przez 7 dni).

świetlówkę dorzuć po kuracji - pobudzisz rośliny do wzrostu
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2008, 13:34:48 wysłane przez xenotodon » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: