Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Katarakta czy złe wrunki w sklepie?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Katarakta czy złe wrunki w sklepie?  (Przeczytany 1040 razy)
Akasha
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 12


« : Sierpień 11, 2008, 11:37:06 »

Witam.Zauważyłam u jednej z samic saulosi coś co mnie bardzo niepokoi.Dokładnie na środku oka,raczej w soczewce,ma mały białawy punkcik,w drugim oku to samo.
Zaczęłam panikować czy to nie jest to nieuleczalne ustrojstwo przenoszone przez ślimaki,ale czytałam też że również brak jakiś witamin może się do tego przyczynić,lub złe warunki wodne.
Rybkę kupiłam parę dni temu wraz z 3 innym,pływały w tym samym akwa dobre parę miesięcy(wiem,bo często tam chodzę),te 3 pozostałe są ok.
Rybka ma normalny apetyt,nie jest wychudzona,jest tylko ciut słabsza od pozostałych.
Czy to może być groźne i zaraźliwe?Czy usunąć rybkę z akwa?Czy może po prostu jest to spowodowane tym,że była trochę słabsza do tego w złych warunkach(w większości sklepów pysie są stłoczone w małym akwa z byle jakim filtrem).Jest to punkcik w środku każdego oka,bardzo mały,ale po dokładniejszym przyjrzeniu się zauważalny. Huh
Zapisane

"Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to,co oswoiłeś"    A.S.Exupery
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: