Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « zabezpieczenie akwarium na czas remontu w domu
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: zabezpieczenie akwarium na czas remontu w domu  (Przeczytany 1870 razy)
BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« : Sierpień 07, 2008, 21:46:50 »

Witam serdecznie'
Osoby, które znają już moje wątki pewnie pomyślą, że nabijam posty lub nie zajrzałam wcześniej do wyszukiwarki. Zajrzałam, wpisując: "remont",  "remonty" , "remoncie", "malowanie", "malowania" (i nic mi więcej do głowy nie przychodzi). Posty, które mi się pojawiły nie nawiązują do mojego pytania.
Zaczynam generalny remont mieszkania (gładź - szlifowanie - malowanie). Jak zabezpieczyć akwarium w tym czasie?
Jeśli znalazły się na forum tego typu pytania proszę o podanie linku i zamknięcie wątku. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Smiley
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2008, 21:50:53 wysłane przez BeStol » Zapisane

375 litrów
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #1 : Sierpień 07, 2008, 22:10:58 »

Zbytnio się namęczyć nie trzeba, wystarczy akwarium bardzo, ale to bardzo dobrze przykryć, żeby jakieś świństwa się nie dostawały do wody - myślę ze standardowa pokrywa z przykryta folia wystarczy. Dodatkowo dobrze jest odłączyć na ten czas rurkę od filtra, która wciąga powietrze, i napowietrzacz raczej też - z powodu silnych zapachów farb itp. i to dostanie się do wody z powietrzem - kiedyś był gdzieś przypadek zatrucia ryb z tego samego powodu, lepiej na zimne dmuchać.
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
speedeecat
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 530


http://www.moja-akwamania.za.pl


WWW
« Odpowiedz #2 : Sierpień 07, 2008, 22:29:39 »

Szpachlowanie a następnie szlifowanie ehhh te szlifowanie Sad nie ma metody na kurz szpachlowy :/ Z doświadczeni wiem że wszędzie wejdzie nie ważne jak się zabezpieczymy meble czy kuchenki gazowe czy pralki nawet kiedy uszczelnimy pokój nic nie pomoże :/ Jeżeli będziesz szlifować pokój w którym stoi akwarium to nie oklejaj akwarium taśmami czy folią moja rada to nakładać wilgotny ręcznik na baniak to będzie najskuteczniejsza metoda. Po wyszlifowaniu, obmieceniu sufitu i ścian a następnie zagruntowaniu pokoju zmień ręcznik na inny też wilgotny bo w powietrzu i tak będzie jeszcze dużo kurzu dopiero kiedy pomalujesz pokój będziesz miał luz Wink
Zapisane

BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #3 : Sierpień 08, 2008, 15:34:41 »

Rzeczywiście na czas szlifowania założę na akwarium mokre ręczniki (już kiedyś przeżyłam szlifowanie ścian, wiem jaka to masakra Tongue
Raffy, mówisz o rurce do filtra wewnętrznego? U mnie w akwarium pracują 2 filtry zewnętrzne. Czy na czas malowania powinna je wyłączyć?
Zapisane

375 litrów
speedeecat
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 530


http://www.moja-akwamania.za.pl


WWW
« Odpowiedz #4 : Sierpień 08, 2008, 15:42:35 »

A po co? Smiley Niech sobie chodzą olejnymi farbami nie maluje się w pomieszczeniach i raczej żadnej toksycznej nie zastosujesz u siebie więc spokojnie filtry mogą chozić Wink
Zapisane

BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #5 : Sierpień 08, 2008, 15:45:27 »

Rzeczywiście, zamierzam zastosować bezpieczne farby (nadal najbardziej boje się szlifowania).
Dziękuję za rady, na pewno z nich skorzystam Smiley
Gorąco pozdrawiam
Zapisane

375 litrów
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: