Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: problem z bimbrownia  (Przeczytany 1270 razy)
zoltar
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8



« : Sierpień 03, 2008, 19:04:14 »

witam w piatek cofnelo mi sie z butelki z woda do akwarium podeizewam ze dalem za duzo drozdzy + temperadura zrobily swoje woda jest metna  padly krewetki i male kakadu .w wodzie pojawilo sie cos co przypomina pajeczyne .odmulilem i robie podmianke            wody 20% pytanie wczym tkwi blad .a cieklo na podloge z zaworu zwrotnego pozdro zoltar
Zapisane

240L
bystrzyki 
kakadu
panduro
deexer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 288


« Odpowiedz #1 : Sierpień 03, 2008, 20:46:53 »

Trochę nie mogę sobie wyobrazić co się mogło cofnąć z butelki... rozumiem, że zecier przeszedł Ci do akwa (?).

Jeżeli chodzi o przyczynę to może być różnie. Jeżeli nie masz butelki filtrującej (z wodą) to wystarczy że drożdze zrobiły nadproduckję i pozamiatane. Jeżeli ją masz, wydaje mi się że nic takiego nie powinno się raczej wydarzyć (nawet to coby ewentualnie poszło do akwa nie było tak trujące) chyba że ta butelka jest za mała. Oczywiście jak to w bimbrowni, coś się mogło gdzieś poluzować, rurka mogła lekko zanurzyć się w wodzie, buletka mogła stać krzywo - tysiące przyczyn, które są raczej dziełem przypadku/bezmyślności. Raczej nie winiłbym zaworu. No i końcu dochodzimy do ilości drożdzy, cukru, temperatury itp - faktycznie ich zwiększona ilość/wartość może powodować nadprodukcję ale przy prawidłowo działającej bimbrowni powinno to zaowocować burzą bąbleków w akwa, ewentualnie rozszczelnieniem całej intalacji (jeżeli masz coś nie wporządku z dyfuzorem, wyprowadzeniem CO2). Reasumujac skupił bym się na budowie bimbroni - jak duże masz buletki i (co może być powodem twojego nieszcześcia) ile masz w nich wody. Ja do 1,5l butelki wlewam nie więcej jak litr wody, filtrująca (0,5) jest nalana do połowy, nawet jak w bimbrowni jest burza, spory zapas pojemności  w butelce absorbuje go, a buletka filtrująca ewentualnie wyłapie cały syf.     
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #2 : Sierpień 04, 2008, 10:31:45 »

Wody jak możesz to wymień więcej aby ją oczyścić. Te pajęczyny to pewnie jakieś mikroorganizmy (pierwotniaki?), które będą się prawdopodobnie żywiły cukrem i drożdżami zawartymi w wodzie.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
zoltar
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8



« Odpowiedz #3 : Sierpień 04, 2008, 19:38:43 »

butelka z zacierem ma 2L zacieru zrobionego1L butelka filtrujaca  1.5L napelniona 3/4 woda co prawda przy wymianie zacieru stwierdzilem nieszczelnosc w butelce z woda.i pozamiatane Embarrassed
Zapisane

240L
bystrzyki 
kakadu
panduro
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: