Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Aqua 112l (obsada)  (Przeczytany 16646 razy)
MANIEK
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 136



« : Lipiec 27, 2008, 15:36:40 »

Witam dawno mnie tu nie było:/
Posiadam w tej chwili akwarium 112l z paletami - niestety od ponad roku borykam sie z okrzemkami i jakimś zielonym  nalotem (pewnie dlatego ze stoi na przeciwko okna i no i woda nie za ciekawa:?)
Mam chęć zmienić biotop...
Spodobało mi się Malawi... Dno- piasek i dużo skalnych półek, zostanie mi jeszcze tło strukturalne.


Problem polega na tym ze nigdy się nie zagłębiałem się w ''lekturę Malawi'' i kompletnie nie wiem ile, czego trzymać...
Chciał bym by ciekawe to wszystko współgrało, było '' w miarę kolorowo''(chodzi oo ryby)
Na wyposażeniu zostanie mi kubełek eheima i fun2,

Te rybki mi się podobają Labidochromis Cearuleus - mam nadzieje ze maja zróżnicowane barwy...Smiley
jakie proporcje damsko męski powinny panować??

Z góry thx za pomoc. pozdrawiam Maniek:)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2008, 16:28:45 wysłane przez MANIEK » Zapisane

240- paletkarium:)
jemioluszka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 222



« Odpowiedz #1 : Lipiec 27, 2008, 19:42:28 »

Paletki w 112litrach? To zdecydowanie za mało jak dla nich. Co do Malawi to taki zbiornik tez będzie za mały dla Labidochromis caeruleus
Zapisane

126l:
5 neonów czerwonych
5 neonów inessa
5 kirysków pstrych
3 otoski
parka pretników karłowatych
krewetki amano
MANIEK
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 136



« Odpowiedz #2 : Lipiec 31, 2008, 19:49:51 »

A wiec jaki gatunek mogę tam chodować??
Zapisane

240- paletkarium:)
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #3 : Sierpień 01, 2008, 11:33:41 »

Myślę, że np yellow 1+2(3) i maingano 1+2(3). Generalnie to w 112 litrach z malawi poszaleć nie można, bo pysie to ryby terytorialne i niestety akwarium często będzie niezłym polem bitwy.
Zapisane

l.vip
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #4 : Sierpień 08, 2008, 20:04:09 »

Ile masz tych paletek w swoim akwarium?
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #5 : Sierpień 09, 2008, 11:12:16 »

mi z pysków podobają się saulosi Smiley
i te bym umieścił w tych 112l w proporcji 2 samce i 4-5 samic
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
jemioluszka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 222



« Odpowiedz #6 : Sierpień 09, 2008, 12:00:15 »

W 112 tylko saulosi i w żadnym wypadku 2 samce. Jeden samiec i z 3 samice. Więcej ryb w takim małym baniaku nie można trzymać. Nigdy nie daje sie 2 samców jeśli chodzi o pysie, bo dominujący samiec będzie znęcał sie nad słabszym aż go wykończy a jak są 3 samce to agresja sie rozkłada. 3 samce można trzymać dopiero w 160litrach. Wtedy już jest dość mniejsza. Yellow tylko od 240litrow. Do 160 litrów tylko saulosi. Od 160litrow można pomyśleć o innych rybkach ale z reguły jednogatunkowym
Zapisane

126l:
5 neonów czerwonych
5 neonów inessa
5 kirysków pstrych
3 otoski
parka pretników karłowatych
krewetki amano
MANIEK
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 136



« Odpowiedz #7 : Sierpień 10, 2008, 20:01:14 »

Witam:)
Kupiłem juz kilka pyszczaków. Gosc w sklepie przekonał mnie bym kupił wiecej sztuk i po czasie wybiore samca i samice.
Troche meczy mnie to czy kupiłem odpowiednie gatunki Melanochromis Auratus, yellow,
Pseudotropheus demasoni. Każdego rodzaju po 5 sztuk.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2008, 11:57:54 wysłane przez MANIEK » Zapisane

240- paletkarium:)
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #8 : Sierpień 13, 2008, 16:48:42 »

Człowieku co ty zrobiłeś. Zamiast słuchać tutaj osób to ty dałeś sie naciągnąć sprzedawcy...
Wiesz że Demasoni są jednymi z najbardziej agresywnych i terytorialnych pyszczakow?? Dla nich akwarium powinno mieć ok 300 litrów.

Do 112 to tylko Saulosi ewentualnie Yellow. 1 gatunek i max 7 sztuk.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
MANIEK
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 136



« Odpowiedz #9 : Sierpień 14, 2008, 09:25:06 »

Wiecie co ja wam powiem... ze nie widze róznicy miedzy domasoni a saulosi. zrobie foty tych ryb i sami ocenicie. A jezeli chodzi o auratusa to moze zostać??
Zapisane

240- paletkarium:)
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #10 : Sierpień 15, 2008, 15:38:41 »

Jest bardzo duża różnica. Saulosi są chyba najspokojniejszymi pyszczakami z całego Malawi. Demasoni są jednymi z najbardziej agresywnych.

Samice Saulosi są żółte a Demasoni i samiec i samica są niebieskie.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
xenotodon
Bywalec
****
Wiadomości: 411


« Odpowiedz #11 : Sierpień 15, 2008, 18:48:13 »

demasoni? zapomnieliście o złocistych? to są diabły wcielone Wściekły. za parę tygodni zostanie only one. 112l + pyszczaki to porażka, chyba, że zastosujemy minimum dekoracji i maximum ryb - przerybienie kontrolowane z potężną filtracją. znikoma ilość dekoracji, żeby terytorium sobie któryś nie znalazł. teraz to będzie tak, że kto pierwszy urośnie ten będzie znęcał się nad pozostałymi.
ja uważam, że bardziej tu można przystosować parę gatunków z tanganiki np. muszlowce, a malawi oddać do sklepu i zapomnieć.
jak się uprzesz to zarybiaj zbiornik jak najprędzej, im później będą trafiać tam poszczególne ryby tym większe szanse, że stare będą je zabijać.
Zapisane
jemioluszka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 222



« Odpowiedz #12 : Sierpień 16, 2008, 01:20:21 »

Brak mi słów na takich ludzi jak TY!! Mówiłam ci tylko saulosi do twojego zbiornika. NIC WIĘCEJ i to 1 samiec i ze 3 samice. KONIEC KROPKA. Jak będziesz miał z 240 litrów to myśl o innych gatunkach
Zapisane

126l:
5 neonów czerwonych
5 neonów inessa
5 kirysków pstrych
3 otoski
parka pretników karłowatych
krewetki amano
MANIEK
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 136



« Odpowiedz #13 : Sierpień 16, 2008, 21:23:15 »

Oki... Dałem sie naciągnąc!!! Przekonalisci mnie i w poniedziałek zrobie zamianke na odpowiednie gat.
Zapisane

240- paletkarium:)
jemioluszka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 222



« Odpowiedz #14 : Sierpień 16, 2008, 22:05:22 »

ODPOWIEDNIE! Chyba złe widzę napisałeś ODPOWIEDNIE? Ile ty masz lat? Mam ochotę pomagać ludziom ale dobijają mnie ludzie tacy jak ty. Mówić mu coś a on i tak swoje. Powtarzam ostatni raz do tak malutkiego akwarium jedynie SAULOSI (1+3) czyli ! SAMIEC i 3 SAMICE. Żaden inny gatunek a bron boże gatunki.
 Arogancja i prowokowanie do kłótni
Zapisane

126l:
5 neonów czerwonych
5 neonów inessa
5 kirysków pstrych
3 otoski
parka pretników karłowatych
krewetki amano
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do: