Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Choroba?  (Przeczytany 1044 razy)
jacotnik
Nowy
*
Wiadomości: 1


« : Lipiec 21, 2008, 10:28:16 »

Pomocy!Miałem jakiś czas temu w duzym akwarium(180litrów)chorobe.chyba jakieś pasożyty.w połowie udalo mi sie je zwalczyc.wszystko było wspaniale dopoki po miesiacu czasu nie przeniosłem rybek z 60l do 180l.miedzy innymi byly tam mulojady piskorki duchy amazońskie...teraz rano patrze a tutaj 1/4 rybek nie zyje a połowa jest bardzo chora i nie moze normalnie plywac.ryby klimatyzowalem w nowej wodzi około 3 godzin.Pomozcie co mam robic.przenosic je z powrotem do 60l czy leczyc je w 180l?
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #1 : Lipiec 21, 2008, 10:31:26 »

Leczenie zdecydowanie w szpitalu czyli w tym wypadku w 60 l ...
Ale najpierw zdiagnozuj przyczynę ...
Zapisane

xenotodon
Bywalec
****
Wiadomości: 411


« Odpowiedz #2 : Lipiec 22, 2008, 21:24:26 »

opisz wygląd i zachowanie ryb w 180 litrach. może włożyłeś tam jakieś plastikowe dekoracje wcześniej, które zaczęły się rozpuszczać stopniowo w wodzie, aż stała się zabójcza. inna sprawa czy woda nie była w całości wymieniona (taka też zabija). śmierć w ciągu kilku lub kilkunastu godzin zazwyczaj nie jest wynikiem choroby. myślę jeszcze o filtrze - czy pod nieobecność ryb cały czas pracował, czy też przypadkiem nie został wyłączony na ten okres a następnie nieumyty włączony - to też zabija.   
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: