Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « gurami mozaikowy a bojowink
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: gurami mozaikowy a bojowink  (Przeczytany 11445 razy)
zablos
Nowy
*
Wiadomości: 11


« : Lipiec 19, 2008, 03:45:55 »

Witam posiadam parke gurami mozaikowego samiec jest niesamowicie agresywny wczesniej plywaly z nim pretniki ale niestety stal sie tak terytorialny ze pokilku tygodniach zabil je teraz zastanawiam sie nad bojowinikiem alel nie wiem czy sytuacja sie nie powtorzy
Zapisane
Tomacha
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 149


« Odpowiedz #1 : Lipiec 19, 2008, 07:03:30 »

Jak duze masz to akwarium ( najwazniejsza jest powierzchnia dna )? Jaki aranz? Mocno zarosniete?
Podejrzewam-wnoszac po tym co piszesz ( zabicie pretnika ), ze nie bardzo bedziesz mial juz miejsce na kolejne labirynty. Ja trzymam harem bojownika i harem gurami i nie ma problemow. Podzielily sobie terytorium.
A tak na marginesie- gurami trzyma sie w haremach.Wiec do swojego samca powinienes dokupic jeszcze ze 2 samice. Jesli jest on tak agresywny jak mowisz - to moze zameczyc jedna samice. Jesli bedzie ich wiecej - wowczas ta agresja rozlozy sie na kilka rybek.
Zapisane
zablos
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #2 : Lipiec 19, 2008, 12:16:01 »

akwarium to 200 na poczatku nie blylo problemu dopoki ten samiec nie podrosl mysle ze to duzy zbiornik wiec chce cos dozucic ale nie wiem czy to ma sens przy nim
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #3 : Lipiec 19, 2008, 12:28:18 »

Myślę że skoro ten samiec jest tak agresywny bojownik nie ma szans na przetrwanie. Mógłbyś dołożyć jakieś ryby które by tak nie zwracały na siebie uwagi tego guramina, coś co pływa w innej strefie wody... nie żadne labiryntowce. Napisz jakie masz jeszcze ryby.
Zapisane

Tomacha
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 149


« Odpowiedz #4 : Lipiec 19, 2008, 16:43:55 »

Ala dobrze mowi. Do tego samca dokup lepiej jeszcze ze 2 samice. Nie ryzykuj innych labiryntowcow. Ryby rowniez maja rozne charaktery. A Twoj samiec jest najwyrazniej zabijaka. Te samice powinienes dokupic nawet ze wzgledu na bezpieczenstwo jednej ktora masz.Zwyczajnie moze ja zameczyc.
Zapisane
Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #5 : Lipiec 19, 2008, 21:02:58 »

Osobiscie radze usunac te rybe z akwarium. Undecided
Zapisane
zablos
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #6 : Lipiec 20, 2008, 01:01:49 »

ok wiec mam w tej chwili 4 bocji wspanialych 1 glona i 10 kardynalkow plus wspomiana wczesniej para
Zapisane
Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #7 : Lipiec 20, 2008, 02:17:01 »

Wiec pozbedziesz sie tego "zabojcy"? Cool
Zapisane
Tomacha
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 149


« Odpowiedz #8 : Lipiec 20, 2008, 07:16:41 »

ok wiec mam w tej chwili 4 bocji wspanialych 1 glona i 10 kardynalkow plus wspomiana wczesniej para

Powinienes w ogole zastanowic sie nad swoja obsada zbiornika bo jest z gruntu zla ! Przede wszystkim jesli chodzi o podstawowe wymagania rybek. Kardynalki sa rybami zimnolubnymi zas pozostale - w tym gurami o ktorych mowimy - cieplolubnymi.
Zapisane
zablos
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #9 : Lipiec 20, 2008, 09:36:33 »

no tak ale co wzamian rozbory mi sie nie podobaja i troche trudno rozmnozyc wiec co ? A naprawde nie chce go wyzucac bo mam go od malego a teraz jest duzy i ladny
troche zal
Zapisane
Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #10 : Lipiec 20, 2008, 09:51:28 »

? A naprawde nie chce go wyzucac bo mam go od malego a teraz jest duzy i ladny
troche zal
A kto Ci każe wyrzucać? Wink Może oddać na początek..albo większy zbiorniczek..
EDIT: właśnie przeczytałam że masz 200/l,. Może gdyby było mocno zarośnięte (dużo kryjówek) byłoby lepiej?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2008, 09:53:08 wysłane przez Atria_C » Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
Mango
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #11 : Lipiec 20, 2008, 10:55:56 »

Po pierwsze dokup mu samic to będzie miał za kim ganiać i nie będzie sie tak wyzywał na innych.

Druga sprawa to zalezy też jaki bojownik. Bo jesli będzie on siedział prawie cały czas w kącie akwa pod liściem to mu raczej nic się nie stanie. A jak gurami zacznie do niego 'fikać' to wyeksportujesz ten cały jego harem albo jego samego...
Zapisane

zablos
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #12 : Lipiec 21, 2008, 23:57:16 »

sa teraz dwie samiczki i to samo przegania wszystkie ryby ktore sa w zasiegu jego wzroku procz bocji chyba pozbede sie dziada
Zapisane
Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #13 : Lipiec 22, 2008, 00:00:53 »

Widzisz... Posluchaj mojej rady i wyeliminuj ta bestie. Wink
Zapisane
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #14 : Lipiec 22, 2008, 01:18:48 »

wstaw jak mozesz poglądową fotkę baniaka. może jeszcze coś uradzimy i będziesz mógł go zostawić
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2008, 01:21:41 wysłane przez szymonw » Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: