Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Labiryntowce do oczka ??  (Przeczytany 6190 razy)
piotrek133
Nowy
*
Wiadomości: 29


« : Listopad 04, 2008, 18:59:13 »

Witam
Zaplanowalem na wiosne budowe oczka wodnego.
Bedzie to male oczko o wymiarach 2x2x1 moze sie zmieni cos do 3 m a 1 to glebokosc.
I mam pytanie czy oprocz zlotych rybek bede mogl trzymac w nim labiryntowce bojowniki, wiekopletwy itd.

Pozdrawiam.
Zapisane
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #1 : Listopad 04, 2008, 20:30:16 »

A znasz wymagania  bojowników i wielkopłetwów? Szczególnie jeśli chodzi o temperaturę? I jak się one mają do potrzeb złotych rybek?
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
piotrek133
Nowy
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #2 : Listopad 04, 2008, 20:58:49 »

No ale ze zlotych rybek moge zrezygnowac na rzecz labiryntowcow
Zapisane
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #3 : Listopad 04, 2008, 21:06:03 »

o ale czy sądzisz, że jesteś w stanie zapewnić odpowiednią temperaturę wody i powietrza nad wodą przez cały rok? Mieszkasz w Tajlandii?
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
piotrek133
Nowy
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #4 : Listopad 05, 2008, 06:23:21 »

Nie nie mieszkam tam ale zalozyl bym akwa i by tam siedzialy w zimne dni jak i w zime
Zapisane
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #5 : Listopad 05, 2008, 08:36:43 »

I tak bez sensu.
Pomijając już to, że to są małe rybki i w oczku ich raczej nie bedzie za bardzo widać, to ilość byłaby bardzo ograniczona z powodu tego, że można trzymać tylko jednego samca, inaczej się pozabijają. A łapanie ich za każdym razem, kiedy temperatura bedzie spadać... jakoś tego nie widzę
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2008, 08:41:07 wysłane przez matka siedzi z tyłu » Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #6 : Listopad 05, 2008, 09:33:48 »

Macropodusy można utrzymywać w oczkach latem, może i przychówku się doczekasz Smiley Bojowniki są za delikatne na to.
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
piotrek133
Nowy
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #7 : Listopad 05, 2008, 15:26:37 »

Czyli wielkopłetwa mozna tak??
A w jakiej ilosci??
I czy karasie mozna z nim trzymac??

Pozdrawiam
Zapisane
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #8 : Listopad 26, 2008, 12:44:34 »

A Ty na zimę będziesz wyławiał wszystkie ryby? Ja mam oczko 1,5m głębokości i mam tylko karasie ale mój wujek miał ok. 1,2m i ryby mu padały (miedzy innym karasie nie wspominając o welonach itp.). Ja na wiosne kupuje welony do oczka a żadnych innych ryb typu bojownik czy też wielkopłetwa nie wpuszczał. A wracając do welonów to na zimę będe je chyba odławiał narazie mam te od wujka (u mnie zimują) i jak przerzyją to nie będe wyciągał.
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #9 : Grudzień 12, 2008, 00:15:10 »

odpowiednia głebokosc zapewnia odpowidnie cisnienie przy dnie przy którym woda ma zawsze 4 *C w takich warunkach nawet w bardzo mroźnych zimach zimują nasze rodzime ryby
Złote rybki są bardziej wymagające i nie wiem czy wszytkie by wytzrymały nasze mroźne zimy, poza tym są ciepłe i mroźne zimy więc to loteria czy rybki przezimują w głębokosci 1,5m Jeszcze trzeba brać mozliwość przyduchy jak powieszchnie skuje lód
Zapisane
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #10 : Grudzień 12, 2008, 16:05:58 »

Teraz mroźnych zim nie ma... (w Polsce)
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #11 : Grudzień 12, 2008, 22:13:13 »

zdarzają się i mroźne, jeszcze takiego ocieplenia nie mamy by zmienił nam sie klimat.

Po co nam introdukcja obcych gatunków, które mogą zaszkodzić naszej rodzimej faunie i florze. Bezposrednio przez zajmowanie nisz naszych rodzimych gatunków, czy pośrednio przez krzyżowanie się gatunków, sprowadzenie nowych chorób  Huh
Zapisane
Angler
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 233


« Odpowiedz #12 : Grudzień 12, 2008, 22:45:42 »

Nie tylko krzyżowanie, a także wyjątkowo szybki rozród (czebaczek amurski odbywa tarło po ukończeniu pierwszego[1!] roku życia), wszystkożernością(sumik karłowaty) i wykorzystaniem do rozrodu innych ryb karpiowatych (karaś srebrzysty, w większości zbiorników wodnych jest znaczna przewaga samic w populacji[prawie same samice], które trą się z innymi karpiowatymi bez krzyżowania. Samce pojawiają się w populacji dopiero po uzyskaniu przez gatunek przewagi w zbiorniku).
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: