Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « brudna woda od...Odchodów...
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: brudna woda od...Odchodów...  (Przeczytany 6650 razy)
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #15 : Lipiec 08, 2008, 12:37:05 »

Na Twoim miejscu już bym tego żwiru nie używał ale kupił nowy.
Zapisane

lukasz2223
:)
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 256


Life is too short...


« Odpowiedz #16 : Lipiec 08, 2008, 12:39:39 »

Co oznacza słowo RESTART ?? Wszystko od nowa !!!! Wypłucz zwir ,nawet wygotuj moze,albo kup nowy,swiezy, nie wiem ile tak naprawde masz tam ryb,ale poprostu przelej troche wody z akwa do innego baniaka jakiegos przełóż ryby wsadz filtr niech jakos przekoczuja kilka dni,I wez sie porządnie za Akwa Wszystko wyjmij i co mozliwe to wymyj wypłucz wygotuj obejrzyj rosliny które sie popsuły tez wywal,poprostu załóz od nowa akwarium  jezeli masz je 2 lata powinienes wiedziec co zrobic w tym zakresie.Powodzenia,i moze przydał by sie nowy filtr...6 lat juz przeżył filtry b.tanie do takich litrażów.pozdrawiam
Zapisane
akwarysta94
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 59



« Odpowiedz #17 : Lipiec 08, 2008, 13:04:21 »

Z tego co słyszałem to ryby żyją tak jakoś 1-2 lat w wypatku welona 2 lata to chyba już długo nie pociągnie a ogólnie czas mi nie pozwala tak szybko założyć od nowa akwarium w tą niedziele wyjeżdżam na 10 dni nad morze myśle że zajme się tym na spokojnie powoli a dkoładnie, raz a dobrze bo teraz przed wyjazdem nie ebde biegał...A tak przy okazji jakiej średnicy ten żwir???Lepiej taki miejszej czy większej granulacji np. dla roślin...obecnie mój żwir jest granulacji 0,5mm do 1cm...A i jeszcze jedno ile tego żwiru nasypac, bo tyle co miałem to chyba za dużo sam żwir mierząc miarą ma wysokość 5 cm  Undecided
Pozdrawiam...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2008, 13:06:00 wysłane przez akwarysta94 » Zapisane
lukasz2223
:)
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 256


Life is too short...


« Odpowiedz #18 : Lipiec 08, 2008, 13:07:07 »

najlepiej do twojego mini akwa zwir 3-5 mm a nie takie wielkie kamulce
Zapisane
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #19 : Lipiec 08, 2008, 14:10:29 »

Warstwa tego żwiru była dobra ok.3cm z przodu i 5 cm z tyłu.
Zapisane

Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #20 : Lipiec 08, 2008, 14:16:38 »

Z tego co słyszałem to ryby żyją tak jakoś 1-2 lat w wypatku welona 2 lata to chyba już długo nie pociągnie
Akwarysta dzieciaku, Twoje posty tak mi podnoszą ciśnienie ! ( a zawsze jsetem miłą i spokojna)
To źle słyszałeś. elon żyje 15-20 lat a w dobrych warunkach do 30!
Zastanów się co piszesz zanim zasiądziesz do komputera.
Bez odbioru.
Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
jemioluszka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 222



« Odpowiedz #21 : Lipiec 08, 2008, 15:37:32 »

A ja myślę, ze akwarysta wyznaczył limit wieku dla swoich rybek i biedny welonek pożyje te 2 lata. Pewnie pomoże mu wyskoczyć z akwarium tak jak FILTR pomógł swoim rybkom
Zapisane

126l:
5 neonów czerwonych
5 neonów inessa
5 kirysków pstrych
3 otoski
parka pretników karłowatych
krewetki amano
akwarysta94
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 59



« Odpowiedz #22 : Lipiec 09, 2008, 08:37:38 »

dzisiaj ide do akwarystycznego po małe "zakupy" a rybke przed restartem pójdę oddac do zoologa  Sad zżyłem się z nią troche...
Zapisane
Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #23 : Lipiec 10, 2008, 11:43:32 »

A jakie robisz zakupy?
Tak z ciekawości..
Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
akwarysta94
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 59



« Odpowiedz #24 : Lipiec 10, 2008, 12:53:24 »

już kupiłęm wczoraj i dziś troche i jutro jeszcze pojade po roślinki bo zamówiłem a jak narazie kupiłem 3 paczki żwirku 3mm-5mm kupiłem 8l akwarium(jako mały kotnik dla gupików w którym będą dojżewały małe gupiczki) kupiłem sera nitrivec nowe wkaładny do filtra ( w końcu to restart ^^) czyli ceramike i zeos-ktory stabilizuje amoniak itd. tak prtzynajmiej jest napisane^^ test na ph i jutro jade po roslinki(glosia i może wgłębka wodna) ale skoro będą małe gupiki w osobnym to chyba nie potrzebna bedzie wgłębka co???
Zapisane
tomas2610
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 234


Posiadam akwarium 60L :P


« Odpowiedz #25 : Lipiec 10, 2008, 20:29:44 »

wyczyść kompletnie to akwarium. Zwir wymyj dobrze, nie grzej go bo to nie potrzebne... matko jak tys doprowadził do takiego stanu akwarium Huh

edit

popracuj nad ortografią !!!  Good ! Good ! Good ! Good !
Zapisane

akwarysta94
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 59



« Odpowiedz #26 : Lipiec 11, 2008, 04:18:23 »

ortografia na kompie nie najlepiej bo pisze szybko a nie poprawnie (tz. bez polskich liter)(np.alt+s)z tad te efekty a co do pytania jak doprowadziłem akwa do takiego stanu...Powiem krótko welony...akwa 25l wiem ze niewolno trzymac welonow w takim zbiorniku ale to wybor mamy i niemam nic do gadania ale jakos ublagalem o rtestart to moja jedyna szansa!!! Grin
Zapisane
Masaker
Nowy
*
Wiadomości: 18



« Odpowiedz #27 : Lipiec 13, 2008, 08:59:36 »

az strach spytac czy masz grzalke w tym akwa.. bo wiesz ze gupiki i kiryski to juz nie zimnowodne rybki..? pochoruja ci sie i tyle bedziesz miał.. Anyway.. powodzenia Smiley
Zapisane
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #28 : Wrzesień 20, 2008, 20:43:58 »

ortografia na kompie nie najlepiej bo pisze szybko a nie poprawnie (tz. bez polskich liter)(np.alt+s)z tad te efekty a co do pytania jak doprowadziłem akwa do takiego stanu...Powiem krótko welony...akwa 25l wiem ze niewolno trzymac welonow w takim zbiorniku ale to wybor mamy i niemam nic do gadania ale jakos ublagalem o rtestart to moja jedyna szansa!!! Grin


czy szybkim pisanim mozna usprawiedliwic - " puzniej, niemial,terz,kozeni,kad ( czytaj kąt ) itp.Huh??
" popracuj nad ortografią !!!   "  i to koniecznie !!!!! 
Zapisane

Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #29 : Wrzesień 20, 2008, 20:49:07 »

Post jest dość stary,chyba nie ma co go odświeżać  Wink
Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: