Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Welonek - Ospa  (Przeczytany 4138 razy)
Agata90
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 14


« : Wrzesień 23, 2007, 08:03:52 »

Moja welonka ma dziwne, białe kropki na płetwie ogonowej. Nie pływa, leży na dnie obok drewienka, i gdy podpływają inne ryby, ona ucieka. Myślę że to ospa, bo czytałam inne tematy.

Czy można ulczecyć welonkę?
Czy nie lecząc jej, może umrzeć?
Czy inne ryby mogą się zarazić?
Zapisane
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #1 : Wrzesień 23, 2007, 08:18:25 »

Na wszystkie pytania odpowiedź brzmi tak. Poszukaj na forum bo temat ospy był już kilka razy poruszany.
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 23, 2007, 09:03:57 »

Sera costapur
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
aneta2261
Zainteresowany
**
Wiadomości: 63


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 23, 2007, 12:21:55 »

A ja proponuje zieleń malachitową.Żeby uratować rybkę wlej do słoika  takiego większego nie po dżemie a np. po ogórkach:) tyle zieleni ile jest na akwarium 60. Normalnie jest 30 ml. na 300l.wody. Zrób jej kąpiel 2-3 minuty nie dłużej!!!! Do ogółnego akwarium dodaj tyle ile potrzeba wg ulotki.Moim rybkom tylko to pomogło.Żadne sery czy tetry po tym ryby się dusiły trzeba było gasić swiatło i napowietrzać w niektórych trzeba również wyłączyć filtr.
Robiłam jeszcze tak że wyjmowałam rybkę i trzymając ją w dłoni smarowałam "kropki" patyczkiem kosmetycznym nasączonym w zieleni.
Nie wiem jakie masz rybki ,ja jeszcze podwyższyłam temperaturę. W lecie było 33-34 stopnie działało samo słońce na dworze.Nie miałam na to wpływu ale ichtio ginie w temp powyżej 31 stopni. Wszystkie rybki przeżyły gotowanie nawet kiryski pstre które muszą mieć do 22 stopni.Tydzień czasu i nie było śladu.Kiedy już sięodlepi od ryby zginie w wodzie o takiej temperaturze i z zielenią czy innym środkiem. A żeby się odlepiło szybciej i ryba nie zdechła musi byćwłaśnie cieplej.Nie zabijesz ichtio które jest na rybie, tylko kąpielą szokową jaką opisałam wyżej.Powodzenia
Zapisane
Ilonkawelonka
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 12, 2008, 18:45:15 »

Witam wszystkich Smiley Chciała bym poradzić sie co do moich welonek. Zauważylam dzisiaj że sedzą cały czas na dnie nigdy im sie to wczesniej nie zdazało i nie maja po za tym żadnych innych niepokojących objawów.Nie wiem co może im dolegac jeżeli ktoś może mi cos podpowiedzieć to bedę bardzo wdzięczna i z góry dziękuję papa
Zapisane
Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 12, 2008, 20:37:01 »

Opisz akwa obsade parametry wody...
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
driwer88
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 143



« Odpowiedz #6 : Czerwiec 12, 2008, 22:29:09 »

Ja bym zastosował kąpiel w preparacie na ospę zależy jaki kto ma w ogólnym ponieważ ospę wytwarzaj bakterie które mogą żyć przez dłuższy czas nie ujawniając sie a kąpiel ogólna na około tydzień powinna pomoc całkowicie
Zapisane

Na razie 36L w przygotowaniu 200L

moje 36L
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=15403.0
papuga1993
Gość
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 25, 2008, 22:42:13 »

poczytaj o ospie na tej stronie: http://www.moje-rybki.webpark.pl/Choroby/rybia_ospa.html
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: