Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Błękit  (Przeczytany 1387 razy)
moralistka
Nowy
*
Wiadomości: 3


« : Sierpień 04, 2008, 15:35:44 »

Mam 2 skalary, jeden z nich właściwie od początku miał ciemne i jasne plamki na sobie więc myślałam że to nic złego... ale od niedawna 2 skalar tez to złapał... w sklepie zoologicznym dostałam błękit(zoolek), 10ml na 100l wody...< -- tak pisało w dawkowaniu, po dodaniu błękitu do akwa woda zrobiła się ciemno niebieska... rybki są jakby pobudzone, nie wiem czy to normalne.... i czy ta dawka jest przeznaczona do kąpieli długotrwałych czy krótkotrwałych?
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #1 : Sierpień 05, 2008, 18:44:19 »

jaką chorobę zdiagnozowałaś?
możesz wrzucić tu zdjęcie ryb ?
ta dawka błękitu jest przeznaczona do kąpieli długotrwałych.
Błękit metylowy to trucizna, także ryby mają prawo wykazywać oznaki niepokoju.
Zapisane

moralistka
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Sierpień 05, 2008, 21:37:55 »

Osobiście nie wiem jaka mogła by to być choroba..bo objawy nie pasują mi do niczego idealnie więc myślałam już o pasożytach. Zdjęcia nie jestem w stanie wykonać obecnie, te plamki wyglądają jakby ubytek po łusce, czernieją kiedy skalar się denerwuje, normalnie są szarawe i płaskie. U innych rybek nie ma żadnych oznak choroby jakiejkolwiek... neonki i brzanka miały zwyczaj ocierać się o kamyczki... do niedawna myślałam ze to jakiś sposób okazywania dominacji ... pierwszy skalar ma te plamy od około 4 miesięcy, drugi skalarek ma je od 2 tygodni. Rybki mają opetyt. Żałuję że wlałam im ten błękit... teraz na ściankach akwa zauważyłam maleńkie kłaczkowate białe kłaczki....tak jakby od tego błękitu się zrobiły...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2008, 21:43:00 wysłane przez moralistka » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: