Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kiryski spirzowe  (Przeczytany 1576 razy)
fish000
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 193


mały elektronik :D ( słóżę pomocą)


« : Czerwiec 01, 2008, 12:30:26 »

Witam chce spróbowac rozmnozyc moje kiryski spirzowe .
Kilka dni temu skleiłem do tego celu akwarium 9L   no i teraz chciał bym zapytac o kilka rzeczy .
Pierwsze pytanie dotyczy podłoza : dac piasek kwarcowy na dno czy sobie darowac??
Co włozyc do akwarium zeby kiryski miały na czym ikre złozyc , wiem ze składają na szybach ale jak by im sie moje szyby nie spodobały Cheesy
No i w jakim układzie włozyc kiryski ?? Mam 2 samce i 3 samice do rozrodu włozyc parke czy 2samice i 1 samiec czy wszystkie??
No i jaki filtr ?? jesli bedzie podłoze to zrobie filtr denny a jesli nie to mam taki mały filterek turbinowy o wydajnosci 51l  jak go troszke przytkam to nie bedzie tyle dawał czy taki moze być?? czy za duzy ruch wody??
Zapisane

166 litrów -ogólne
3x zbrojnik niebieski
2x kirysek spiżowy
2x czarna tetra
6 rozbora klinowa
14x neon inessa
4x danio lamparcie
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 02, 2008, 10:28:48 »

1. Zacznę od tego że wystarczy poszukać ... jest kilka ciekawych wątków na temat rozmnażania kirysków np
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=12180.0 <- ten chyba najlepszy
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=488.0
2. 9L to trochę za mało na tarliskowe. Powinno być dość spore aczkolwiek nie wysokie. IMHO >= 25 l
3. Proponuję jakąś roślinę z szerokimi liśmi w doniczce
4. Układ kirysków teoretycznie kilka samców na jedną samicę. czyli w twoim przypakdu 2 samcie i jedna samica. Aczkolwiek u mnie pandy trą się w parce (3 kirysek był ignorowany i nawet nie brał udziału w zalotach i tarle)
5. Wystarczy spokojnie turbinowy lub gąbkowy na napowietrzacz albo kaskasa Smiley

I tak najlepszym sposobem, będzie doprowadzenie do tarła w akwa ogólnym a 9 L potraktowałbym jako wylęgarnię narybku (na jakis czas)
Zapisane

fish000
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 193


mały elektronik :D ( słóżę pomocą)


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 02, 2008, 16:30:21 »

A co z tym podłożem ?? dać troszke piasku kwarcowego czy nie??
Zapisane

166 litrów -ogólne
3x zbrojnik niebieski
2x kirysek spiżowy
2x czarna tetra
6 rozbora klinowa
14x neon inessa
4x danio lamparcie
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 02, 2008, 21:15:38 »

A co z tym podłożem ?? dać troszke piasku kwarcowego czy nie??


Dla ikry nie ... a reszta jak wcześnie czyli

Cytuj
9L to trochę za mało na tarliskowe. Powinno być dość spore aczkolwiek nie wysokie. IMHO >= 25 l
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: