Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Welon znowu chory/ ospa? /
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Welon znowu chory/ ospa? /  (Przeczytany 3584 razy)
Smerfcio
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 144


« : Maj 19, 2008, 15:17:21 »

 Moje 2 welony są chore, dzisiaj rano czuły się świetnie /jak to zwykle u nich bywa/ jak wróciłam ze szkoły to miały na sobie białe kropki ale nie wiem czy to jest ospa bo nie było / tak jak poprzednim razem/ ocierania sie o podłoże ani nic :/. A w akwarium mam wodę 20C a wiec i na cykl rozwojowy mi to nie pasuje skoro o 7 rano było wszystko w porządku a 0 14 źle. jeden welon nie czuje sie najlepiej ale 2 pływa jak zwykle tylko ta biala wysypka...<hmm>. Co to może być ?
  P.S nie czuje się jeden najlepiej czyli raz na jakiś czas sobie siada na dnie i odpoczywa  , nie przechyla się ani nic takiego tylko sobie siedzi. Je normalnie , jak widzi , że podchodzę to od razu wstaje. Do akwa nic nowego nie dodałam. Dziś jak to zobaczyłam to wlałam fmc / wiem wiem ale nie jestem pewna czy to ospa a miałam tylko lek na ospę i fmc.
Zapisane
VEGEtacja
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 233



WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 19, 2008, 15:37:43 »

wysypka tarłowa wiesz co to jest?  Roll Eyes
Zapisane
Smerfcio
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 144


« Odpowiedz #2 : Maj 19, 2008, 15:51:44 »

a wlasnie ze nie ikra złożyły 2 dni temu a WYSYPKA TARLOWA nie wystepuje u SAMIC  Roll Eyes
Zapisane
VEGEtacja
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 233



WWW
« Odpowiedz #3 : Maj 19, 2008, 15:53:19 »

no to albo został transwestytą, albo ma ospę, albo pokaż fotki : D
Zapisane
Smerfcio
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 144


« Odpowiedz #4 : Maj 19, 2008, 16:05:47 »

poza tym wysypka tarłoowa nie wystepuje na calym ciele , jesli do wieczora sytuacja sie nie polepszy umieszcze zdjecia teraz nie mam aparatu ...
Zapisane
VEGEtacja
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 233



WWW
« Odpowiedz #5 : Maj 19, 2008, 17:24:16 »

jesli ma kropki, to na pewno ospa. chyba, ze te kropki to małe ranki, albo wystają z nich takie jakby malutkie włoski, albo są obrzeżone na czerwono...?
Zapisane
Smerfcio
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 144


« Odpowiedz #6 : Maj 19, 2008, 20:36:10 »

nie tylko małe kropeczki w okolicach płetwy grzbietowej ba bokach ciała , zrobiałam zdjęcia ale nie widać bo moje welony sa jasne o to tak jakby szukac bialej kropki na białej rybie.. no to co jutro ide po mfc / minus duzego akwa już nie wystarczy połowa tubki tylko cala a zapasy lekow na ospe mi sie konczy
Zapisane
Blassius
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #7 : Maj 23, 2008, 14:19:32 »

wydaje mi się że to nie ospa a pleśniawka ( w początkowym stadium nie widać kłaczków tylko małe białe kropki j.w) miałem podobny problem z żałobniczkami. Wyłowić chore osobniki i przemyć tamponem nasączonym roztworem KMnO4 (nadmanganian potasu) - stężenie 1g na 1l wody ( nie powinno być problemu z tego względu że welony nie są małe) po akcji z tamponem na 5 minut do roztworu KMno4 o stężeniu 1g na 10 l wody.
w ogólnym podnieś o 3 stopnie temp i natleniaj dobrze wode
Powodzenia!
Zapisane
Smerfcio
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 144


« Odpowiedz #8 : Maj 23, 2008, 14:56:30 »

Ryby już są dawno wyleczone. Wink
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: