Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « [Bojownik Syjamski] Jak i czym karmić narybek??
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: [Bojownik Syjamski] Jak i czym karmić narybek??  (Przeczytany 2106 razy)
zami84
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 15


« : Maj 22, 2008, 09:24:28 »

Witam!

Kilka dni temu mój bojowniczek zbudował gniazdo. Samiczka złożyła doń ikrę po czym "mamusię" odłowiłem. A dziś rano zauważyłem, że maluchy wypływają z gniazda.
Mam następujące pytania:
1. Kiedy zacząć karmić?
2. Czym?
3. Dostałem od koleżanki Mikrovit Hi-Protein z Tropicala - będzie się nadawać?
4. Artemię będę mógł kupić dopiero w niedziele na giełdzie...
5. Czy karmienie narybku ugotowanym na twardo, roztartym żółtkiem to dobry pomysł?
6. Czy i ewentualnie co mogę wpuścić od akwa w celu utrzymanie względnej czystości dna?

Za podpowiedzi i odpowiedzi z góry dziękuje.

Pozdrawiam
Zami84
Zapisane
Smerfcio
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 144


« Odpowiedz #1 : Maj 22, 2008, 10:21:23 »

 Karmić zacznij gdy ich zapasik (brzuszek jest na początku taki okrąglutki) się skończy, czyli gdzieś półtorej dnia od rozpoczęcia aktywności u rybek. Co do  żółtka ja tak karmiłam moje welony to jest dobry pomysł tylko pamiętaj żeby go nie dawać zbyt dużo , bo brudzi wodę. A co do reszty pytań sama jestem ciekawa, niech inni się wypowiedzą.
  Do rzucę też swoje pytanie , mianowicie - jaka powinna być odległość od podłoża w tych pierwszych dniach bo przecież nie można im jeszcze dać napowietrzania i filtra bo je wciągnie.
Zapisane
Rybcia:)
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #2 : Maj 22, 2008, 17:42:20 »

Możesz też kupić specjalny pokarm przeznaczony dla bojowników(pamiętaj aby go rozdrobnić na pył). Aby dno było czyste możesz wpuścić otoska lub ślimaka.
Zapisane

Moje akwarium-45l

6x Pawie oczko(4 samice, 2 samce)
1x Gurami dwuplamy(samiec odmiana niebieska)
1x Platka Mike Mouse(samica)
1x Kirysek spiżowy(samiec)
2x Węgorek ciernisty(para)
1x Zbrojnik niebieski

Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: