Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Dyfuzor CO2  (Przeczytany 3677 razy)
damian996
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 86


« : Maj 13, 2008, 20:39:00 »

Mam pytanie odnośnie dyfuzora CO2. Co oprócz kostki z drewna lipowego można zastosować jako dyfuzor CO2? Mieszkam w UK i w żadnym zsklepie zoologicznym, które odwiedziłem nie mogłem dostać dyfuzora CO2. Są tylko zwykłe kostki napowietrzające. Urzywam właśnie takiej do CO2 ale to właściwie nie ma sensu bo idą z niej duże bąble... na ebayu oczywiście dyfuzory są ale tylko z honkkongu albo malezji, skąd przesyłka to jakieś 2-3 tygodnie... Czy ma ktoś jakiś pomysł z czego w domowych warunkach można wykonać dyfuzor CO2?
Zapisane

125l - akwarium ogólne

35l - szpital/kwarantanna

owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #1 : Maj 13, 2008, 21:08:37 »

A pytales o Dennerle ? Chyba byles w supermarkecie . Undecided
Zapisane
damian996
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 86


« Odpowiedz #2 : Maj 13, 2008, 21:17:44 »

pytałem o CO2 diffuser. byłem w sklepach zoologicznych, nie w supermarketach. Co to jest dennerle?
Zapisane

125l - akwarium ogólne

35l - szpital/kwarantanna

owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #3 : Maj 13, 2008, 21:20:23 »

www.dennerle.de  jest tam opcja :english
Zapisane
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #4 : Maj 15, 2008, 06:27:57 »

Damian a nie lepiej kupić drabinkę do rozpuszczania bąbelków CO2?
Zapisane

damian996
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 86


« Odpowiedz #5 : Maj 15, 2008, 22:54:01 »

nie wiem, możliwe, że lepiej Smiley gdybym wiedział to bym nie pytał Wink co to jet ta drabinka, jak ona wygląda i jak działa?
Zapisane

125l - akwarium ogólne

35l - szpital/kwarantanna

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #6 : Maj 16, 2008, 13:08:11 »

Proponuję opcję Szukaj.

Co do dyfuzora to można zrobić dyfuzor DIY ze strzykawki i kawałka suchej lipowej gałązki. Opis jest na forum.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
szydłoś
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 97


akwarium 112l :p


« Odpowiedz #7 : Maj 16, 2008, 15:35:55 »

ja zrobiłem swój dyfuzor z przecietego filtra paliwa,w który wbiłem szczelnie krazek dzrewna lipowego.efekty rewelacyjne.polecam
Zapisane

akwarium 112l obsada:35x neon innesa,kirysy:czarny ,spiżowe,pstre weloniaste,skośnopregi,5xkardynałek chiński,Para Ramirezek,12Xred cherry,amplarie.
moje akwarium   http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=15272.msg134860;topicseen#new
lukasz81
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141



« Odpowiedz #8 : Maj 16, 2008, 16:01:12 »

witam. chcialem wtracic pare slow odnosnie drabinki nie jest ona najlepszym rozwiazaniem bo czesto zatyka sie od glonow a czyszczenie jej raz w tygodniu nie jest raczej fascynujacym zajeciem a raz mialem przypadek ze do tej drabinki dostal sie slimak i zatkal ja
Zapisane


akwa 200l
4 blue diamond
 red cherry
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #9 : Maj 19, 2008, 05:58:18 »

A ja się z tobą nie zgodzę. Moja drabinka funkcjonuje już drugi albo trzeci tydzień w zbiorniku i jakoś nie pokryła się glonem. Bańki ładnie "toczą się" po szczebelkach ku górze i nigdzie po drodze się nie zatrzymują. Poza tym o zbiornik trzeba dbać, żeby wszystko co w nim się znajduje nie porastało glonami.
Zapisane

deexer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 288


« Odpowiedz #10 : Maj 20, 2008, 13:04:19 »

na ebayu oczywiście dyfuzory są ale tylko z honkkongu albo malezji, skąd przesyłka to jakieś 2-3 tygodnie...

Trochę offtopowo, ale byś się zdziwił ile idzie przesyłka z honkkongu - kumpel zamówił towar w sobotę a paczkę dostarczył kurier w poniedziałek... no chyba, że ktoś zda się na pocztę Undecided ale to już inna historia Smiley
Zapisane
damian996
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 86


« Odpowiedz #11 : Maj 22, 2008, 22:48:39 »

Trochę offtopowo, ale byś się zdziwił ile idzie przesyłka z honkkongu - kumpel zamówił towar w sobotę a paczkę dostarczył kurier w poniedziałek... no chyba, że ktoś zda się na pocztę Undecided ale to już inna historia Smiley
Troszeczkę ciężko mi uwierzyć, że ktoś zamówił  coś w sobotę i w poniedziałek dostał to już z honkkongu... Kupiłem już kilka rzeczy w ten sposób i zawsze wiązało sie to z czekaniem jakieś 2 tygodnie... Ale  może mieałem pecha do sprzedawców...
Zapisane

125l - akwarium ogólne

35l - szpital/kwarantanna

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: