Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « atak robali i ślimaków na domek Atya gabonensis POMOCY
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: atak robali i ślimaków na domek Atya gabonensis POMOCY  (Przeczytany 3992 razy)
krewecia
Nowy
*
Wiadomości: 6


« : Maj 04, 2008, 00:09:52 »

Kiedyś w "dawnych czasach" miałam piękne wielkie akwaria z rybami i nigdy nie miałam tego typu "problemu"... mianowicie posiadam małe krewetkarium, które zamieszkują dwie około 8-10cm krewetki filtrujące Atya gabonensis... mają wiele kryjówek... sporą roślinność i wogóle "mini raj krewetkowy"... i coś mi na głowę padło i prócz posiadanego mchu i wszelakich roślinności zapragnęłam WILLOW- oczywiście kupiłam go w okazałej ilości... prawie gałązkę po gałązce sprawdziłam wypłukałam... nawet tymczasowo na wszelki wypadek trzymałam w innym zbiorniku... zamontowałam na kryjówkach a mimo przezorności zaatakowała moje mini krewetkarium plaga ślimaków (prawdopodobnie zatoczki) i w ciągu jakiś 3 dni z nienacka pojawiły się białe robaki ( około 1cm długości, bardzo zwinnie pływają... wbijają się w podłoze lub gromadzą w grupach głównie na szybie)... co mam zrobić???
dałabym ślimaka mordercę (nie pamietam nazwy tego kanibala) aby zjadł inne ślimaki, ale boję się, że robale mogą coś mu zrobić...
boję się też o moje krewecie czy robale im krzywdy nie zrobią...?? Cry
atya są z natury łagodnymi olbrzymami i nie umią się bronić... mieszkają w akwarium gdzie jest dość mocny ruch wody (ułatwia im to filtrowanie) ... mają u mnie temperaturę około 27st.C. (zachodnia Afryka)... czyżby jakąś rybkę?? ale musiałaby być łagodna...
bardzo proszę o radę...

Zapisane
krewecia
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #1 : Maj 04, 2008, 00:18:00 »

jeśli miałaby być to rybka to dodam że moje Atya gabonensis mieszkają w średnio-twardej wodzie... (z tego co pamiętam ph ma u mnie +-7)... oczywiście dostają dodatkowo plankton (i tu jest chyba minus bo robale pewnie na nim tak rosną)... oczywiście chaciałam robale usunąć ale nie sposób "zgarnąć wszystkie"...
jeszcze raz proszę o radę Sad
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #2 : Maj 04, 2008, 08:09:36 »

jaki litraż ?
w życiu nie słyszalem o slimaku-kanibalu Tongue
te robaczki to pewnie wypławki - niegrożne, jak ci przeszkadzają to pawie oczka chętnie je jedzą - 2 samczyki możesz dać
przy okazji nie widzę atayi w 'mini' krewetkarium
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
krewecia
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #3 : Maj 04, 2008, 13:28:42 »

jaki litraż ?
w życiu nie słyszalem o slimaku-kanibalu Tongue
te robaczki to pewnie wypławki - niegrożne, jak ci przeszkadzają to pawie oczka chętnie je jedzą - 2 samczyki możesz dać
przy okazji nie widzę atayi w 'mini' krewetkarium

Co do ślimaka to mam sklerozę (obiecuję, że jak sobie przypomnę to napiszę)... ale miałam kiedyś taką paskudę i rzeczywiście rozwalił inne ślimaki... niestety miałam też prawie 40cm panią glonojadową(Plecostomus), która go zjadła...   Wściekły
Jeśli chodzi o robaczki to dzisiaj na nie polowałam i zobaczyłam jednego (nazwijmy go królem robali), który miał ponad 4 cm  Shocked ... oj jak ja go wreszcie dorwę to będzie biedny...  Wściekły
Najchętniej wywaliłabym wszystko ze zbiornika i go odkaziła, ale nie chcę bo atya to takie wrazliwe dzieciaki i trzeba dbać o nie jak o arystokrację, a nie robić im szkołę przetrwania  Grin
Co do "mini krewetkarium" to proszę się nie bać to nie jest 4litrowy zbiorniczek ze stadem "mini" kreweci i między nimi upchniętymi dwiema atya gabonensis... ma on coś koło 30l...mocne roślinki po których nawet moje grubaski mogą się wspinać... i dużo różnych mchów... korzeń i kokoski....podłoże od pięknego drobnego niczym pyłek piasku kwarcowego po grubszy żwirek... i kilka większych kamolków aby móc sobie na nich odpocząć... 
Dodam, że planuję po następnej wylince sprawić im nowy domek... chciałabym akwarium coś ala panoramiczne, ale dość niskie o sporej długości do biegania dla kreweci i wtedy bym sprawiła im kilka nowych atya... więc rybcie by do takiego w przyszłości trafiły(nie doszłoby więcej rybek bo to ma być królestwo atya-sków)...
Szczerze mówiąc nigdy nie miałam pawich oczek... raczej płaskoboki... sumy rekinie... zebry... meeki... itp. (oczywiście w kilku zbiornikach...  nie uznaję "zup rybnych" ani "walk gangów")...
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2008, 13:55:00 wysłane przez krewecia » Zapisane
krewecia
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #4 : Maj 04, 2008, 13:38:13 »

w zbiorniku są tylko dwie atya (nie licząc robali i ślimaków)... i w sumie nie miałobyć rybek ale co mi tam ze dwie trzy nikomu by nie przeszkadzały... może jeszcze jakieś propozycje innych równie łagodnych i małych... mogą też gustować w ślimakach... nie obraziłabym się  Grin ... i nie muszą być ozdobne jak pawie oczka... powiedzmy, że mają zjeść paskudy lubić towarzystwo moich 2 atya i być rybciami do kochania, a nie do wyglądania...??
zawsze mogę przewertować książki lub iść do sklepu ale jakoś wolę spytać "pasjonatów" rybci  Roll Eyes

ps. śliczny szczurek  Grin
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #5 : Maj 04, 2008, 14:39:55 »

jednak najlepsze będa gupiki - do takigo litrażu nie wiele się zmieści i wydaje mi się że gupiki są najbardziej żarloczne ze wszystkich malych rybek które mogly by tam zamieszkać.
PS; slyszalam o tym ślimaku mordercy.
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #6 : Maj 04, 2008, 14:42:34 »

 Shocked Shocked Shocked
ataya w 30l ?
no zlituj się nad tymi krewetkami  Shocked
dla nich min. to 100l
 Shocked
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
krewecia
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #7 : Maj 04, 2008, 18:42:56 »

jednak najlepsze będa gupiki - do takigo litrażu nie wiele się zmieści i wydaje mi się że gupiki są najbardziej żarloczne ze wszystkich malych rybek które mogly by tam zamieszkać.
PS; slyszalam o tym ślimaku mordercy.
Good !
Shocked Shocked Shocked
ataya w 30l ?
no zlituj się nad tymi krewetkami  Shocked
dla nich min. to 100l
 Shocked
Nie przesadzaj... są to przecież dwa młode osobniki, a nie całe stado ... że jak nie patrzeć na jednego narazie przypada 15 litrów... razem 30l... inni ludzie upychają je do akwarium wielogatunkowych gdzie jest niezły tłok i o wiele gorzej wbrew pozorom tam mają... Roll Eyes
i tak jak powiedziałam dzieciaki z nową wylinką dostaną apartament  Good !
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #8 : Maj 04, 2008, 21:11:01 »

hej ,apropo ślimaka pożeracza :   Magdallenah
Cheesy Forumowy Pupilek Cheesy
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1095

Odp: pułapka na ślimaki!!
« Odpowiedz #47 : Dzisiaj o 20:34:39 »
   Odpowiedz cytując
A może zacznij 'polować' na Anentome Helena-to jest ślimak co zjada inne Wink Poszukaj sobie w necie inf. Mam film http://www.myvideo.de/watch/3906209/Raubschnecke_saugt_PHS_aus
Zapisane

krewecia
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #9 : Maj 05, 2008, 09:28:51 »

hej ,apropo ślimaka pożeracza :   Magdallenah
Cheesy Forumowy Pupilek Cheesy
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1095

Odp: pułapka na ślimaki!!
&laquo; Odpowiedz #47 : Dzisiaj o 20:34:39 &raquo;
   Odpowiedz cytując
A może zacznij 'polować' na Anentome Helena-to jest ślimak co zjada inne Wink Poszukaj sobie w necie inf. Mam film http://www.myvideo.de/watch/3906209/Raubschnecke_saugt_PHS_aus


Film to istne "milczenie ślimaków"...

a może poczekać z tą rybką?... lub wcale jej nie dać... tylko czy te robaki to na 100% wypławki  Huh i nie zaszkodzą moim atya?
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #10 : Maj 05, 2008, 09:36:33 »

nie, nie zaszkodzą
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
dwight 18
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1714



« Odpowiedz #11 : Maj 08, 2008, 09:16:44 »

2 atya w 30 l  Shocked nawet dla małych krewetek litraż minimalny to ok 70 l boże...
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #12 : Maj 08, 2008, 09:57:07 »

nawet dla małych krewetek litraż minimalny to ok 70 l
Nie przesadzaj ... ja mam mini krewetkarium (kilka sztuk) w 10 litrach i naprawdę jest ok
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: