Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Naskalniki-ile ???  (Przeczytany 4122 razy)
afka
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 62



« : Maj 04, 2008, 10:58:10 »

Witam.
Chciałem się Was poradzić, w jaką zaopatrzyć się ilość naskalników i jakiego(jakich)gatunków? i po ile sztuk (par) jednego gatunku
Chodzi mi głównie o stworzenie mini hodowli tych ryb.
Doświadczenia z naskalnikami nie mam żadnego a nawet z tanganiką.
Wszystko to, co wiem na ten temat, to informacje z netu.
Wielkość mojego baniaka to ok. 250 litrów
Zapisane
couek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 52

http://zg.wroclaw.pl


WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 05, 2008, 13:28:23 »

Nigdy nie miałem naskalników, ale z tanganiką mam do czynienia już 8 miesięcy. Proponowałbym Ci 2 maksymalnie 3 gatunki, ale jeżeli liczysz na dużo młodych, to dwa gatunki będa ok. Oczywiście najłatwiej jest rozmnażać w akwarium jednogatunkowym, ale przy 250 litrowym baniaku (pewnie ma 100-120 cm długości) dwa gatunki będą żyły w zgodzie.

Z mojego doświadczenia więcej niż 3 gatunki nie ma sensu, bo gdy dojdzie do tarła, to będziesz miał małą rzeźnie. Często bywa tak, że ryby wycierają się jednocześnie, więc agresja jest podwójna Smiley

Jeśli chodzi o ilość, to optymalnie będzie po 4-5 z każdego gatunku. Bardzo ważne, abyś kupował je w różnych sklepach. Dla przykładu chcesz naskalniki wężogłowe 5 sztuk: w sklepie A kup 2, w sklepie B 2 i w sklepie C 1. Wtedy masz największe prawdopodobieństwo, że ryby dobiorą się w pary i złożą ikrę.

Pozdro.
Zapisane

suselek72
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 58


« Odpowiedz #2 : Maj 05, 2008, 15:32:19 »

 nie przesadzaj z ilością ryb, pielęgnice z natury są terytorialne. najłatwiejsze w hodowli są podobno Julidochromis regani
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #3 : Maj 05, 2008, 15:38:05 »

Zgadzam się, że jeśli zależy Ci na największej ilości narybku - max. dwa gatunki i to z tych mniejszych - np. J. transcriptus i J. regani.
No i najlepiej cały tył akwarium jako pasmo skalnych kryjówek możliwie jak najwyżej zbudowanych.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
afka
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #4 : Maj 06, 2008, 08:33:13 »

A nie wiecie czy ja mogę zbudować im te kryjówki z marmuru??? czy nic się nie stanie Huh
Zapisane
couek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 52

http://zg.wroclaw.pl


WWW
« Odpowiedz #5 : Maj 06, 2008, 09:24:40 »

Jak na mój gust, to możesz. W końcu marmur, to przeobrażony wapień Smiley Mam łupki piaskowca do sprzedania jakbyś chciał.
Zapisane

afka
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #6 : Maj 06, 2008, 09:37:49 »

zależy jakiej wielkości, pewnie będziesz chciał nie wiele, ale mnie koszt wysyłki zabije
Zapisane
suselek72
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 58


« Odpowiedz #7 : Maj 06, 2008, 18:32:48 »

wapien, marmur i dolomit w sklepach zoologicznych niekiedy zdobędziesz ale może też poszukaj skałek na allegro Huh
Zapisane
afka
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 62



« Odpowiedz #8 : Maj 06, 2008, 19:50:47 »

ok.wielkie dzięki za porady. Kryjówki z marmuru i wapienia juz są i się suszą. Dzięki i pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: