Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: nowy w akwarystyce  (Przeczytany 3937 razy)
raven
Nowy
*
Wiadomości: 37


« : Czerwiec 14, 2004, 14:01:13 »

witam
przeglądałem forum i nie znalazłem tematu dla początkujących (mowie tak na wszelki wypadek jakby był ale nie zauważyłem). Otóż proszę szanownych panów fachwców o opisanie mi, niekoniecznie dokładnie, jak mam założyć akwa? Smiley chodzi mi o podstawowe czynnosci razem z czasem trwania. Chciałbym mieć akwa z gupikami, mieczykami i glonojadem na razie Smiley poradźcie jakieś łatwe w chodowaniu roślinki, poradźcie jakąś temperaturę Smiley (hm tu sie zastanawiam: mam ciepłe mieszkanie, w pokoju mam 25 stopni, moze dałoby rade bez grzałki? co wy na to?). Powiedzcie też kiedy posadzić roślinki (z tego co czytałem to jak przep[łuczę używany filtr w nowej wodzie to czas stabilizacji sie skraca, i tak mam zamiar zrobić). Nie musicie pisać niczego w stylu "umyj kamienie, dokładnie" Smiley wystarczy kilka wskazówek jak to zrobic w odpowiedniej kolejnosci... i te roślinki i parametry wody. Z góry dzieki
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 14, 2004, 14:21:59 »

Wyszstko zależy od tego jak dużo chcesz czasu poświęcic. ALe będzie banalnie prosto i w prosty , krutki sposób.

1. przygotuj cały sprzęt
2. wsyp żwir do akwa
3. wlej wodę (mozna na sucho rosliny posadzić ja proponuje to zrobić za 3-4 dni)
4. zainstaluj sprzęt jakis filtr wewnętrzy (nie wiem jakie masz kawa) i niech pracuje non stop
grzałka - mozna kupic dla świętego spokoju bo 25* nie zawsze wystarcza jak choróbsko przyjdzie (taka z termopstatem) mimo to temp wody bedziesz maił ok dla gupików mieczyka i glonojada bez grzałki.

Ryby wpuszczaj najszybciej o tygodniu - nie bądź naiwny nie wierz w magiczne zdolności aqua safe Wink Pozdrawiam i zyczę powodzenia.

PS. Dużo informacji jest na naszym serwisie patrze lewa strona link "założenie akwarium"
Zapisane

112,25
raven
Nowy
*
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 14, 2004, 18:40:46 »

ok wielkie dzieki, bardzo pomogłeś Smiley zaczynam od dzisiaj Tongue a roślinki? jakie proponujecie do tych warunków i rybek? i dla początkującego oczywiście Wink
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 14, 2004, 18:59:16 »

Z roślin na początek polecam : nurzańce , moczarki, rogatek sztywny,  - lecz wymagają one lepszego światła, dalej to kryptokoryny lu jak kto woli zwartki mają zazwyczaj mniejsze wymagania świetlne - wiele barwnych odmian - polecam Pozdr.
Zapisane

112,25
raven
Nowy
*
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 16, 2004, 14:23:21 »

dzieki jeszcze raz
Zapisane
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #5 : Czerwiec 16, 2004, 16:31:05 »

Tylko nie wpuszczaj rybek do świeżego akwarium !!! Poczekaj aż dojrzeje, zwierzątka na końcu Smiley
Zapisane
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 16, 2004, 18:36:41 »

jeśłi nie jest za późno, to przed wsypaniem wypłucz dobrze żwir, bo ten sklepowy przeważnie jest z piaskiem i brudem.
Zapisane

gg:1384140
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 16, 2004, 19:37:05 »

Cytat: Góral
jeśłi nie jest za późno, to przed wsypaniem wypłucz dobrze żwir, bo ten sklepowy przeważnie jest z piaskiem i brudem.

No właśnie, płacimy im grube pieniadze za zwykłe kamyki a Ci nawet nie raczą ich nieco wyczyścić  :roll: .
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: