Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: obsada 200l  (Przeczytany 4507 razy)
bulgotnik
Nowy
*
Wiadomości: 29


« : Czerwiec 14, 2004, 19:42:28 »

Witam coraz bardziej mysle o 200l baniaczku Smiley) Narazie zbieram informacje. Co byscie powiedzieli na taka obsade. 2-3 zbrojniki nieb, 20 neonkow, 6 kiryskow najlepiej pandy, 2-3 sumy rekinie i no wlasnie czy mozna by tam bylo wrzucic 2-3 Szczelinowiec Leleupa. Boje sie ze te pielegniczki wytna mi pozostale rybki. Duz sie slyszy ze pielegnicowate to agresywne rybki ale ich urok mnie strasznie kusi.
C wy na taka obsade. Aha zapomialem dodac 2 krewetek filtrujacych.
Baniak mial by 200l 100x40x50

Pawel
Zapisane

Ptaku
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #1 : Czerwiec 14, 2004, 19:50:49 »

Cytuj
Boje sie ze te pielegniczki wytna mi pozostale rybki. Duz sie slyszy ze pielegnicowate to agresywne rybki ale ich urok mnie strasznie kusi.

Część jest agresywna ale tylko przy tarle.Sumy rekinie odpadają, wymagają akwarium o długości co najmniej 140cm, po za tym połączenie z neonkami nie trwało by długo, sniadanie, obiad, kolacja może ze 3 dni  :wink: .
Zapisane


385 l - dyskowce
bulgotnik
Nowy
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 14, 2004, 19:53:36 »

a ja gdzies czytalem ze sumo rekiny czy sumy rekinie to bardzo spokojne i plochliwe rybki
Zapisane

Ptaku
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #3 : Czerwiec 14, 2004, 20:10:09 »

Co nie oznacza że pogardza o wiele mniejszymi od siebie neonkami.Widziałem co potrafi zrobić sumik 15cm (a dorasta do 30cm) jak się spłoszy, np. wylać litr wody nie mówiąc o dewastacji akwarium.
Zapisane


385 l - dyskowce
bulgotnik
Nowy
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 14, 2004, 20:19:16 »

A 4 sztuki szcelinowcow to nie byl;o by za duzo?
Zapisane

Ptaku
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 16, 2004, 15:05:23 »

O szczelinowcu jest spory artykuł na naszym serwisie: http://www.akwarium.prx.pl/adv/lamprologus_leleupi.htm
Łączenie sumików rekinich z neonami to zły pomtsł ze wzgledu na róznice wielkosci, neonki beda sie stale bały tak duzych ryb a co dopiero gdy sumik sie czegoś przestraszyi zrobi wir w akwarium.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #6 : Czerwiec 19, 2004, 12:40:09 »

szczelinowce to zupełnie chybiony pomysł (w kontekście obsady którą sobie wymyśliłeś)
Zapisane

bulgotnik
Nowy
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #7 : Czerwiec 21, 2004, 21:36:12 »

Kurcze mam sentyment to neonkow to piekne rybki a szczelinowce tez mi sie podobaja, choc chyba z neonkow bedzie trza zrezygnowac bo szkoda z nich robic pokarm Sad
Zapisane

Ptaku
Oggy
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #8 : Czerwiec 24, 2004, 18:17:43 »

Ja bym proponował zamiast sumów i szczelinowców stadko skalarów Smiley
Zapisane

------BLINK 182------
 Dwoma Sowami AMERICAN PIE To Jest To !!!
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: