Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zła woda  (Przeczytany 6514 razy)
Robert
Nowy
*
Wiadomości: 44



« : Lipiec 17, 2003, 11:09:50 »

Mam problem. Jak zmniejszyć twardość wody? I dlaczego jest ciągle wysokie? Ten sam problem mam z PH jest ciągle niskie.
Zapisane
wosk
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1 : Lipiec 17, 2003, 21:48:08 »

Podajesz mało informacji. Może mieszkasz w rejonie gdzie woda wodociągowa jest b. twarda lub przy intensywnym parowaniu uzupełniasz ubytki zwykła wodą (można zastos. mieszaninę wody destyl. i odstanej, oczywiście monitorując twardość).
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #2 : Lipiec 24, 2003, 00:47:59 »

To troche dziwne bo przy wysokiej twardości ,Ph również powinno być wysokie (7,5 do 8). Aby podnieść pH (bo piszesz że masz niskie) należy umieścić w filtrze pokruszone muszle (powinny zwiększyć alkaiczność) ale to jednocześnie spowoduje wzrost twardości. Jeśli akwarium jest niewielkie to można spróbować z środkami chemicznymi dostępnymi na rynku , jednak jest to raczej nieopłacalne przy większych zbiornikach.
 Twardość domowym sposobem można obniżyć mieszając wode wodociągową z destylowaną lub gotując wodę wodociągową (ok 1 godz.).Można też zastosować filtrację przez torf ale to znowu obniży pH. Na początek sprawdziłbym na twoim miejscu czy odczynniki których używałeś nie straciły terminu ważności , bo to niskie pH i wysoka twardość są dla mnie wysoce podejżane.
Zapisane

tleniony
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #3 : Lipiec 27, 2003, 17:35:25 »

Ale czy wygotowana woda nie będzie zbyt sterylna? Chyba trzeba będzie dolewać jakiś substancji mineralnych? Moja woda jest bardzo twarda (27 DGH) i na ile mogę liczyć po gotowaniu?
Zapisane
Robert
Nowy
*
Wiadomości: 44



« Odpowiedz #4 : Lipiec 27, 2003, 20:14:06 »

Też właśnie mnie to zdziwiło. Na początku myślałem że mam przeterminowane testy, ale były dobre. Gdy kupiłem nowe wynik był taki sam. Akwarium mam 100 litrowe. Będę próbował dalej.
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #5 : Lipiec 27, 2003, 23:34:07 »

Oczywiście że woda wygotowana bedzie sterylna , należy dodać do niej uzdatniacza. Aha gotawanie obniża wyłącznie twardość węglanową (!) dlatego spadek twardości ogólnej nie będzie kolosalny , najwyżej kilka stopni (ale to zawsze coś ). Jeżeli z obniżeniem twardości już naprawde nic Ci nie bedzie wychodzić to ja na twoim miejscu zająłbym się tylko pH, ponieważ jest to czynnik na który ryby są znacznie wrażliwsze. Poza tm większość popularnych gatunków (nawet paletki !) jest od najmłodszych lat hodowanych na twardej wodzie i są do niej przyzwyczajone.
Zapisane

KAMILO
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 177


« Odpowiedz #6 : Wrzesień 20, 2003, 08:16:50 »

Cytat: Robert
Mam problem. Jak zmniejszyć twardość wody? I dlaczego jest ciągle wysokie? Ten sam problem mam z PH jest ciągle niskie.



Idź do zologicznego sa takie preparaty do twardości wody , i problem z głowy  :wink:
Zapisane

GG 2968825
Tlen Kor3
Wojtek
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #7 : Styczeń 10, 2004, 16:03:17 »

Lukas podałbyś trochę swoich namiarów, bo mam kilka pytań do ciebie w związku z parametrami wody.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: