Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « PGR- 75l mcharium- okolice Iwagumi
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: PGR- 75l mcharium- okolice Iwagumi  (Przeczytany 9795 razy)
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #30 : Marzec 23, 2008, 11:18:26 »

Turysta najmniejszy rodzaj HQI to chyba 70W (z mniejszym się nie spotkałem) a wtedy było by ok.1W/l przy mchach takie światło jest tylko kłopotliwe bo zauważyłem ,że   nawet przy 0,55W/l mchy nie rosną prawie Undecided za to glony...Teraz zmniejszyłem w mcharium do 0,18 W/l i glony ustępują za to mchy mają się świetnie Smiley .Poza tym zauważyłem ,że bardzo polecasz tego typu oświetlenie więc czemu sam takiego nie założysz ?Przy twojej roślinności 1x150W HQI było by świetnie Cheesy (tylko ciągłe cięcie by denerwowało)
Zapisane

TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #31 : Marzec 23, 2008, 11:20:57 »

Dlaczego ja nie mam HQI
pierwsza sprawa przeszkadza mi pólka
druga sprawa że już nad tym pracuje
a trzecie to zmiana zbiornika
Więc jak nie patrzeć idę w stronę HQI
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #32 : Marzec 23, 2008, 13:43:42 »

no temat plazy sie pojawi :)poki co go nie ma a to z racji,ze mam pelno mini pelii i poki co posadzilem ja na lignicikach i leza sobie Wink a glosia juz w pewnej ilosci rosnie Smiley usunalem wiekszosc henka wiekszego i teraz bedzie mila miejsce Smiley na hqi raczej sie nie przerzuce Wink zostane przy tym co mam Smiley ewentulanie jedna swietlowka wywedruje z pokrywy na jakis inny zbiornik ktory umieszcze w miare blisko Smiley
zmienie tlo na malowane Smiley niebieska plakatowka i bialy arkusz Wink blekit powinien fajnie wygladc... zobaczymy Wink no i jeszcze sporo pionowych mchow dojdzie zeby podwyzszyc troche kompozycje...
Zapisane

Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #33 : Marzec 23, 2008, 13:46:53 »

Ja kupiłem zwykły czarny brystol i jest ok Wink ,nie mam cierpliwości do malowania  Grin
Zapisane

PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #34 : Marzec 23, 2008, 14:01:05 »

ja chyba znajde Wink musze czyms sie zajac przy tym zbironiku bo skonczy sie tak,ze znow cos namieszam a tego juz moga rosliny, ryby i krewcie nie wytrzymac Wink
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #35 : Marzec 25, 2008, 17:10:05 »

No nie moge..... Mial być kiedyś jakiś plebiscyt na najlepsze akwa ale rozeszlo się po kościach... ale gdyby pomysl byl wznowiony to wiec że u mnie byś mial pierwsze miejsce (a drugie azja Szymonaw).
ja jak zwykle mam skojarzenia dziwne...tak więc to akwarium kojarzy mi się z krajobrazem (nie jestem pewna jak się to miejsce nazywa ,ale chyba chodzi mi o ''rezerwat ojcowski '' w beskidach -/jest coś takiego?/), i to tlo malowane to możesz zrobić 'ala chmury' nie wiem jak to będzie wyglądalo ,trzeba by sprawdzić ale coś takiego przyszlo mi do glowy... I mam jeszcze jedną wizje: mech na przyssawce( patent groszka chyba) kolo tej rurki po lewo ( albo na rurce), tylko taki ten mech co rośnie do dolu (splywa jakby kaskadą w mojej wizji) tylko nie pamiętam jak on się zwie.
 Good ! baniak piękny Good !
Zapisane

King
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 357



« Odpowiedz #36 : Marzec 28, 2008, 12:01:56 »


Co do pytania, które postawiłeś w innym miejscu, to : Pięknie..... coraz większy spooookuj i ciszaaa...
Gratuluję, że mchy tak ładni Ci rosną i jeszcze jedno, TOBIE przede wszystkim musi się podobać, a patrząc po tym jak często ręce w baniaku moczysz, czuję, że nie dokońca jesteś usadysfakcjonowany, prawda li to?  Wink

Pozdrówka Marek
Zapisane

PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #37 : Marzec 28, 2008, 13:01:49 »

hmmm... Marku, masz pelna racje Cheesy nie moge wyciagnac rak ze zbiornika Wink caly czas cos kombinuje i przestawiam Wink chocby to 2 dni temu zerwalem wielka ilosc weepinga bo stwierdzilem,ze 2 dobrze obrosciete ozdoby zbytnio dominuja nad tym co dopeiro rusza Wink no i caly czas chce wiecej Wink jeszcze "troche" sie pozmienia ale na pewno juz nie doloze zadnego kloca lignitu (bo nie mam na to miesjca w tym zbironiku, a szkoda... chyba uruchomie kolejny zbiorniczek podobnych rozmiarow i znow bede kombinowal od podstaw... a skonczy sie tak,ze bede jeszcze 2 mcharia, jedno 30l a drugie 62l...
abstrah*ac, lekkie rozczarowanie mnie spotkalo... mialem dostac z allegro po 100ml erecta i christmasa a dostalem 20ml stringy i z 10 galazek x-moss... ale chyba to sie uda wyprostowac Wink
Zapisane

Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #38 : Marzec 28, 2008, 15:30:03 »

To kup sobie Amazonię Grin Nie włożysz łap do baniaka bo się wieeelka mgła zrobi Grin
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #39 : Marzec 28, 2008, 16:07:17 »

co prawda to prawda Wink Cool
a HQI są także 50W Wink
ktoś tam używał ze znajomych ...
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #40 : Marzec 28, 2008, 17:29:09 »

drugie mcharium zrobie na zarowkach energooszczednych i na pewno na slabszym oswietleniu... na dzien dzisiejszy musze lac macro w ilosci jak do roslinniaka zeby mchy jakos wygladaly, choc i tak nie jest to rewelka jeszcze... amazonii nie kuie bo za te pieniadze urzadze sobie cale mcharium Wink mysle,ze  w przeciagu 2 tygodni ruszy drugi baniak Smiley ok co nie mam czasu na bawienie sie w klejenie pokrywy i jezdzenie za podlozem... poza tym za rowny tydzien bede immobilny, konczy mi sie przeglad a werzcie lub nie, auto jezdzi po stluczce jak wczesniej ale "lekko" sie powyginalo nadwozie i "skrecilo w prawo" wiec moge zapomniec o dalszym jezdzeniu Wink teraz trza czekac na kase z ubezpieczenia i kupic cos innego... moze jeszcze na jakis baniak zostanie Cheesy koniec OT
Zapisane

PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #41 : Kwiecień 01, 2008, 21:55:19 »

podjalem decyzje ze zakladam drugie mcharium Wink na 63 litrach (chyba tyle tego jest;) )
kwestia teraz tylko zrobienia pokrywy i zalozenia oswietlenia Wink bedzie na zarowkach energooszczednych 2x 11W zebym nie musial lac ogromnej ilosci macro Wink sposob aranzacji jeszcze otwarty- mam w koncu jeszcze ten wielki korzen co zniknal z 75l i jeden neiwielki. poza tym mam jeszcze mojego pupila- wielki lignit o ksztaltach zblizonych do szescianu i o boku okolo 14cm... kwestia otwarta bo musze znalezc inspiracje i kupic podloze jakies... chyba sprobuje piasku tym razem... no i chyba zasiedle ten baniaczek krewetkami red nose Cheesy Wink
------------------------------------
wiadomosc dla modow, przerpaszam, nie ostrzegajcie mnie... nie popatrzylem,ze jest moja odpowiedz na koncu i walnalem przez gupote jeden po drugim Wink nie popatrzylem, a teraz nie mam pojecia jak sie tego pozbyc...  Afro lamer ze mnie Wink Tongue
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2008, 22:02:07 wysłane przez PGR » Zapisane

PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #42 : Kwiecień 10, 2008, 17:59:22 »


poki co nic z tef
PGR - a jak tam galaxy, bedzie cos z tego czy juz sie w to niebawisz ?  Undecided

poki co nie bawie sie w to... widzialem w prawdzie ostatnio na  mini pelii ikre ale nie mam na razie serca- troche czasu minie nim sie rana zablizni Wink
Zapisane

Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
 
Skocz do: