Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « Przymusowa opieka nad akwarium szkolnym - pomocy
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Przymusowa opieka nad akwarium szkolnym - pomocy  (Przeczytany 56422 razy)
lucynamak
Nowy
*
Wiadomości: 46


« : Kwiecień 04, 2008, 08:51:24 »

Witam serdecznie. Jestem z Wrocławia ,mam 52 lata, kocham papużki ,od miesiaca jestem przymusową opiekunką akwarium szkolnego .Wiem napewno,  że rybki nie latają i nie skrzeczą  Grin .Tylko karmiłam ryby a dzisiaj mam wymieniać   wodę  .W    a kwarium 220 l  są 2 sumiki rekinowate ok. 30cm 1 mały sumik ,taki szklisty ,jakieś 2 male rybki i 2 glonojady duże. dzisiaj muszę     kupić filtr i nie wiem jaki wybrać .Aktualnie jest   -halilea -HL-BT 7oo ,nie mamy termometra ,grzałka  atmana jest  jakas stara . Mam szkolne pieniądze w kwocie 175 zł .RATUNkU  ,co kupić . woda w akwarium nie zmienia na  od kilku miesięcy ,miesiac temu dolewalam wymiennie 4 wiadra wody. Rekinki maja biale plamy. Błagam o ekspresowa radę !!! Jedyne co mi przychodzi do glowy to wziąć urlop na zyczenie .Wracam za 2 godziny .Pozdrawiam.   
                                                                                         Lucyna.
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 04, 2008, 12:34:07 »

wodę w akwarium nigdy nie wymieniamy, tylko podmieniamy co tydzień 25%
Filtr ...
te 175 trochę mało, ja bym wziął kaskade FZN -3 + mocny mechaniczny
hm najlepiej kupić jakiś kubeł, koszt ok 200zł .....
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2008, 21:17:34 wysłane przez Przemek » Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Muhhamad
Gość
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 04, 2008, 12:41:13 »

wodę w akwarium nigdy nie wymieniamy, tylko podmieniamy co tydzień 25%
Filtr ...
te 175 trochę mało, ja bym wziął kaskade FZN -3 + mocny mechaniczny
hm najlepiej kupić jakiś kubeł, koszt ok 200zł .....

Taka prawda...przy zbiorniku 220l kaskada nie pomoze..moim zdaniem tylko kubeł wchodzi w rachube..a co z kasa..jak to co..sklładka  Grin Grin
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2008, 21:17:48 wysłane przez Przemek » Zapisane
glonojad
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 349



« Odpowiedz #3 : Kwiecień 04, 2008, 14:24:06 »

a z jakiej jestes szkoły ?? sam jestem z wrocławia i jesli to gdzies na karłowicach to mógł bym ci pomuc Grin
Zapisane

lucynamak
Nowy
*
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 05, 2008, 19:32:08 »

Filter musiałam kupić w piątek do 14 i wybrałam AQUAEL uni filter UV- 750 za 125 zl , który mi  polecal pan ze sklepu zoologicznego.Na 5 sklepów  tylko ten pan nie polecał wymiany całej wody a tylko 1/3 części .To się zgadzało z tym co
znalazlam w poradach na tym forum ,gdzie jako gość  z 2 tygodnie łykałam wiedzę.
Zdecydowałam ,ze trzeba wylać ok.70 l wody   , w miarę czystej koloru cherbatki . Nastepnie wylać kolejne 70 ściągając  przy tym czarny i brązowy brud z podloża.Duże kamienie i sztuczne rośliny wyciągnełam i wymyłam wcześniej.Została 1/3wody intensywnie brązowej a w niej rybki.Poniosłam temperaturę z 24 na 27 stopni i dolalismy pomau odstawioną wode zakwarium a potem 70 l odstanej 24 godz.czystej wody .trwalo to 3 godz po 3 nastepnych rybki bylo dobrze widać .
Dzisiaj byłam w szkole , woda krystaliczna, jest cudnie .Niech żyje Forum .
                                                                       Pozdrawiam. Lucyna.
PS . rekinkom zeszły białle plamy.
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 05, 2008, 19:52:53 »

warto dokupić żywych roślin Smiley
one pomagają dbać o akwarium bo zużywają zw. azotu i fosforu (trujące dla wodnych organizmów) jako składnik budulcowy Smiley
proste na początek Smiley
żabienice, kryptokoryny, nurzańce, rogatki, moczarki Smiley nie są drogie Smiley
pozdrawiam Misq Smiley
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
przyjaciolka Zenona :)
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 325


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 05, 2008, 21:07:26 »

Gratuluje profesjalnego podejscia do sprawy. Naprawde nieczęsto sie to zdarza wsrod osob nie znajacych sie na akwarystyce. Ale dobrze wróży na przyszlosc  Wink

Tak jak moj poprzednik napisal radze kupic troche roslin - rogatka i nurzanca. One szybko rosna i pochlaniaja szkodliwe substancje. Nie trzeba kupowac duzej ilosci, za miesiac dwa bedzie zielska 5razy wiecej. Jakie jest tam oswietlenie? 2swietlowki 36W?

Gratuluje jeszcze raz i pozdrawiam!!
Zapisane

lucynamak
Nowy
*
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #7 : Kwiecień 06, 2008, 19:19:08 »

Pięknie dziekuję za ofertę pomocy ,rady i gratulacje.
Pracuję w szkole na Świetokrzyskiej.
Zostalo mi 20 zł -jutro kupie roślinki .
  Są 2 świetlówki,ale nie wiem jakiej mocy.
Czy wystarczy podmiana wody co 2 tygodnie ?Czy wybralam dobry filter?Stary filter zostawię na2 tygodnie a potem kupię do niego nowe wkłady ( 1węglowy ) .Zostawić w akwarium 2filtry (założone po obu stronach akwarium ) ?
Serdecznie pozdrawiam.   Lucyna.
Zapisane
suselek72
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 58


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 06, 2008, 20:44:08 »

zostawić stary filtr i to konieczne, nie radzę zakładać filtrów po obu stronach niech pani skorzysta z pomocy pana od fizyki on pani poradzi jak założyć filtr aby woda płynęła spokojnie a nie robiły się zawirowania (kształt i głębokość akwarium jest ważny) dotyczy to też grzałki bo inaczej ogrzewa wodę przy filtrze lub z dala od niego  papa
Zapisane
lucynamak
Nowy
*
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #9 : Kwiecień 07, 2008, 16:23:13 »

akwarium jest prostokątem o wym . około 114x42x50 a grzałka leży na dnie na 1/3 dł  akwarium ,bo przyssawki są popsute. Filtry są ustawione naprzeciw siebie pod powierzchnią wody.Temperatura wynosi 24 st na termometrze i na pudelku z pokretłem, które odchodzi od grzałki na zewnątrz akwarium.
Fizyki nie ma w podstawówce.Nowy filtr wypuszcza delikatny strumień drobnych bąbelków -jeszcze nie umiem go ustawić , ale woda jest czysta.
Jeszcze sprostowanie -2 małe rybki to gurami czy cóś a jeden glonojad to sum taki dłuuugi czarny ok. 220cm.-he, he Smiley.
           pozdrawiam-Lucyna
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #10 : Kwiecień 07, 2008, 16:57:04 »

tak, najlepiej ustawić po przeciwnych stornach akwarium
i najlepiej na stałe oba zostawić, jak już muszą być wewnętrzne....
jeszcze 3 sprawy Wink
filtr węglowy jest zbędny (słóży do usuwania lekarstw po chorobie) lepiej zakupić wkład ceramiczny (w zasadzie niezbędny)
temperaturę bym podkręcił do 25-26*C
a gąbki filtrów płuczemy w wodzie ściągniętej przy podmianie Smiley nigdy w kranówce (chlor zabija bakterie rozwijające się tam i niezbędne do funkcjonowania akwarium)
podmiana może być ostatecznie co 2 tygodnie ok 30-35% całej objętości akwarium Smiley
warto popatrzeć na regulację filtrów Smiley
i ustawić oba na max (bąbelki zregulować, jak będą rośliny włączać tylko na noc), natomiast trzeba ustawić dyszę wylotową tak, aby intensywnie poruszała taflą wody (ale bez pralki Wink )
pozdrawiam  papa
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2008, 16:59:13 wysłane przez Misquamacus » Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #11 : Kwiecień 07, 2008, 17:44:12 »

Co 2 tygodnie spokojnie może być podmianka wody  Cheesy Cheesy Cheesy
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
lucynamak
Nowy
*
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #12 : Kwiecień 08, 2008, 19:57:28 »

Zrobiłam błąd -sumik ma 22cm a nie 220 .Doszłam do wniosku ,że dałam za dużo kamieni ,usunęłam wszystkie większe na całej dlugości  z przodu akwarium .Rybki przyjęły to z zadowoleniem . papa
Zapisane
glonojad
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 349



« Odpowiedz #13 : Kwiecień 10, 2008, 16:46:30 »

a masz fotki ? Grin
Zapisane

Kaman3000
Gość
« Odpowiedz #14 : Kwiecień 14, 2008, 17:07:16 »

Zrobiłam błąd -sumik ma 22cm a nie 220

Właśnie coś mi nie pasowało Tongue Dobre podejście do akwarystyki Good !

Widzę, że jakiś mod podkleił wątek Wink I dobrze Cheesy
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do: