Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Choroba Bojownika...  (Przeczytany 3298 razy)
Neetka
Nowy
*
Wiadomości: 1


« : Marzec 25, 2008, 21:15:50 »

Witam.
Mam problem z moja rybką...
Od kilku dni (3/4) zamiast normalnie pływać leży cały czas na dnie, jak się popuka w szybkę to porusza delikatnie płetwami i to raczej koniec jej ruchu (z bardzo rzadka przenosi się w ciut inne miejsce). Do tego na początku (choroby) próbowała jeszcze jeść - ale trochę słabo jej to wychodziło bo kiedy próbowała złapać wodzień ten jej uciekał a że się nie rusza za bardzo to też za nim nie płynęła. Potem już prawie nie zwracała uwagi na jedzenie. Dziś znów próbowała go złapać ale znów jej się nie udało...
Szukając jakichś informacji co do jej choroby, na różnych forach, znalazłam kilka tematów z podobnymi objawami, tylko że tamte rybki albo zawsze podpływały co jakiś czas do góry żeby nabrać powietrza - a moja od tych kilku dni nie zrobiła tego ani razu ;/ - albo były dopiero co kupione... A mój bojownik w kwietniu skończy rok. Nigdy nic się nie działo... Ma filtr, nie ma grzałki ale temperatura utrzymuje się w okolicach. 25 st. Akwarium ma 18 litrów - nie jest kulą. Żywi się albo suchym pokarmem albo wodzieniem. Nie zmieniałam jej nic ani w diecie ani we wnętrzu akwarium...
Jeśli ktoś wie co może jej pomóc to bardzo proszę o radę...

P.S Brałam pod uwagę to że może być to z uwagi na jej wiek (bo w końcu nie wiem ile czasu żyła w sklepie, czy gdzieś tam indziej), ale wydaje mi się że to za szybko się stało jak na taki powód. Bo jeszcze tydzień temu wszystko było w jak najlepszym porządku.

EDIT: w jej wyglądzie nic się nie zmieniło. Nie ma żadnych kropek czy innych dysfunkcji... Na początku myślałam że trochę zbladła (straciła na kolorze) ale raczej tylko mi się wydawało.
EDIT2: Zmieniłam zdanie, patrząc na nią z góry wydaje się mieć krzywy... kręgosłup? Ale wcześniej tak nie miała... Sad
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2008, 22:17:28 wysłane przez Neetka » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: