Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Ranny Otosek  (Przeczytany 1045 razy)
qwerty
Nowy
*
Wiadomości: 20


« : Marzec 18, 2008, 16:44:35 »

Witam
Otosek się zranił w przyssawkę lub jej okolicy śmiesznie wygląda jakby się pomatką wymalował niestety wiem, że to nic śmiesznego i rybka może cierpieć. Proszę o porady jakie środki przedsięwziąć, do dyspozycji w danej chwili MFC i Akryflawina, zoolog też blisko. Dziękuję za komentarze.
Zapisane
Ivonka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 235



« Odpowiedz #1 : Marzec 18, 2008, 16:57:00 »

jeśli nic się z tym nie dzieje, tzn. nie pleśnieje, ani się nie powiększa, to powinien dać sobie radę sam. Spróbuj znaleźć przyczynę zranienia...może ostry żwirek (czarny bazaltowy...). Gdyby zaczęły się jakieś komplikacje czysto bakteryjne, to kąpiel krótkotrwała w roztworze soli albo baktopur'u powinna załatwić sprawę, tylko obserwuj go dobrze i sprawdź czy je normalnie. Powodzenia i trzymam kciuki za otoska  Wink
Zapisane

qwerty
Nowy
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #2 : Marzec 18, 2008, 17:21:45 »

dzięki Ivonka za poradę.
Niestety z jednego problemu zrobiły się dwa, mianowicie drugi otosek ma także zakrwioną przyssawkę. Niezabardzo znam przyczynę, w akwarium mam tylko 2 korzenie torfowe oraz kokos. Zastanawia mnie moja trawa morska, ostatnio zmieniła wygląd - wystąpiły na niej jakieś czarne punkty, jakby ktoś rozgrzaną igiełką poprzypalał na całej długości  (sorry ale nie umiem tego bardziej zobrazować Wink). Otoski często czyszczą tą trawę, ale czy to możliwe żeby się porozcinały czy popażyły?? Może to coś związanego z glonikami w moim akwarium, na tylnej szybie zauważyłem jakieś pojedyncze nitki dochodzace do paru centymetrów?? W podłożu nie zauważyłem jakegoś ostrego żwirka. Otoski pływają już koło 2 tygodni i przez ten czas nic takiego nie występowało. Mam także kiryski i żaden z nich nie jest ranny, także chyba podłoże akwarium mam wporządku.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: