Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Afryka - reszta « Kolorowe rybki- Proporczyki- z czym to sie trzyma?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kolorowe rybki- Proporczyki- z czym to sie trzyma?  (Przeczytany 67376 razy)
Remi Akwafan
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


I love Fish!


« Odpowiedz #15 : Kwiecień 09, 2008, 14:51:54 »

Miałem proporczykowce nigeryjskie z gupikami, po tygodniu nie wiedziałem że to gupiki Undecided
Zapisane
Ariedale
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 167


Piękny bojownik, prawda?


« Odpowiedz #16 : Kwiecień 10, 2008, 18:44:26 »

No tak, gupiki już odpadły. Myślę, że wezme strumieniaki amazońskie, są b. ładne. Tylko co do tego by sie nadawało ( 112 l akwa) i żeby to były jakieś duże rybki.
Zapisane

Hodowla małych Balonówek! Mój pierwszy miot w całej przygodzie z akwarystyką!

Najlepsze rybki z Azji!
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #17 : Kwiecień 10, 2008, 18:54:53 »

a bystrzyki ozdobne ?
pięęęęękne rybki Wink
ja moje stado (20szt) neonów zamieniłem na 6 szt tych bystrzyków i nie wyobrażam sobie, żebym nie mógł tak zrobić Wink
cud miód i orzeszki rybki Wink
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
delTORO
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 228


« Odpowiedz #18 : Kwiecień 12, 2008, 21:28:05 »

No tak, gupiki już odpadły. Myślę, że wezme strumieniaki amazońskie, są b. ładne. Tylko co do tego by sie nadawało ( 112 l akwa) i żeby to były jakieś duże rybki.

Z dużych proporców polecałbym błękitne - fundulopanchax sjoestedti - najlepiej odmian kolorystyczna Niger Delta http://www.killifish.f9.co.uk/Killifish/Killifish%20Website/Ref_Library/Fundulopanchax/Fp.sjoestedti.htm
piękna rybcia, tylko gardło ma duże Wink
Tomek
Zapisane

112L
L260, L201, otocinclus affinis
Fundulopanchax nigerianus innidere
Microgeophagus ramirezi
Grehu
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #19 : Sierpień 31, 2013, 14:03:45 »

Witajcie, pozwolicie, że się podłączę tutaj z moim dylematem. Aktualnie kompletuję obsadę zbiornika 80x30x45cm. Teraz pływają w nim Aphyosemion australe 'Gold' (3m + 3f) i Chromaphyosemion loennbergi (2m + 2f). Pierwotnie chciałem dołączyć do nich A. gabuense marginatum lub A. exiguum niestety ze względu na możliwość wystąpienia niekorzystnych krzyżówek międzygatunkowych musiałem zrezygnować z takiego połączenia. Dlatego kierunek moich rozważań skierowałem na jakieś stadne rybki. Myślałem nad Procatopus z racji występowania w tym samym biotopie. Niestety wymaga wyższej temperatury niż proporczykowce (i jest słabo dostępny). Może więc spróbować z kasączowatymi. Myślałem nad neonkiem innesa (10 - 15 szt) lub bystrzykiem czerwonym (10  - 15 szt) z racji, że można je trzymać w temperaturze ok 21 - 22 stopni. Mam prośbę o krótką charakterystykę zachowań neonka i bystrzyka, głównie chodzi mi o to, który z nich tworzy zwarte stado funkcjonujące niczym "jeden organizm" tak jak jest np u rasbory klinowej, prystelki lub promieniaka białopłetwego.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2013, 14:05:23 wysłane przez Grehu » Zapisane

Pozdrawiam Grzesiek

[300 l] Lamprologus caudopunctatus 'Cameron Bay'

[100 l] Aphyosemion australe 'Gold', Chromaphyosemion loennbergi Ebome
Ora de Caris
Nowy
*
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #20 : Sierpień 31, 2013, 17:37:44 »

który z nich tworzy zwarte stado funkcjonujące niczym "jeden organizm"

Ryby zachowują się tak tylko w przypadku zagrożenia ze strony większych agresywnych ryb. Nie ma zagrożenia, nie ma zwartego stada, bo po co? Ryby w ławice łączą się głównie dla ochrony.
Zapisane
Grehu
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #21 : Sierpień 31, 2013, 18:23:31 »

A jak w takim razie wytłumaczysz efekt ławicy jaki jest widoczny na zdjęciach z akwariami typu Nature. Tam ryby nie mają naturalnych wrogów. W ogóle nie wyobrażam sobie łączyć stadka małych kasączków z jakimś ich naturalnym wrogiem. Według mnie tworzenie stad jest raczej uzależnione od ilości ryb, wielkości zbiornika. Mnie interesuje to jak takie stado wygląda w przypadku neonka innesa, a jak u bystrzyka czerwonego. Bardzo proszę o odpowiedzi osoby, które posiadają stada tych ryb.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2013, 18:25:16 wysłane przez Grehu » Zapisane

Pozdrawiam Grzesiek

[300 l] Lamprologus caudopunctatus 'Cameron Bay'

[100 l] Aphyosemion australe 'Gold', Chromaphyosemion loennbergi Ebome
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #22 : Sierpień 31, 2013, 22:10:52 »

Neony Innesa pływają każdy gdzie che. Rzadko zobaczysz je w ławicy. Aczkolwiek temperatura 21-22 jest dla nich idealna. Co do bystrzyka to nie wiem.
Zapisane

Grehu
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #23 : Wrzesień 01, 2013, 09:42:24 »

Niestety tego się właśnie obawiałem oglądając filmiki na youtube z neonkami innesa. Pozostaje spróbować z bystrzykiem. Może akurat się uda Wink
Zapisane

Pozdrawiam Grzesiek

[300 l] Lamprologus caudopunctatus 'Cameron Bay'

[100 l] Aphyosemion australe 'Gold', Chromaphyosemion loennbergi Ebome
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: